Hrozný spánek 8mi měsíční holčičky

331
2.7.20 05:29

Hrozný spánek 8mi měsíční holčičky

Ahoj holky, už jsem vyřízená a zoufalá a nevím co dělat. Asi spíš potřebuji uklidnit, že to přejde.

Máme dceru, 8 měsíců - od narození hrozně hodná a vyloženě spáč. Celou noc začala spát hned po šestinedělí, i přes den ukázkově usíná sama v postýlce bez řevu. Nyní spí 2× denně zhruba 1,5 hodiny každý spánek. O co se mi ale jedná je spánek noční. Nevím, jestli je to vedrem, nebo zuby, každopádně se mi teď pravidelně vzbudí o půlnoci a do 2-3 je vzhůru. Stoupá si, breptá, kope do šprušlí, pk začne brečet až po delší době, pak třeba i usne ale spí neklidně, mlátí sebou o postýlku atd… nic nepomáhá. Když zabere, mlátí sebou takhle až do rána ze spánku.

Měl to někdo z vás také? Vím, Že jsou na tom maminky i hůř… ale jsem z toho vyrizena, jak na to nejsem absolutně zvyklá :D :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1225
2.7.20 05:56

Ahoj. Třeba ji jen rostou zoubky nebo růstový spurt…
Neporadím co s tím, ale můj malý měl taky vždycky horší a lepší spací období. S tim rozdílem, že do roka se budil i 8 krát za noc :roll:
Takže bych napsala, vydržet. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
2.7.20 06:12

Ahojky, asi tě nepotesim, ale můj mladší syn od 4 m do 21 měsíců v noci spal šíleně, fakt už jsem byla hrozně vyčerpaná. Budil se 6-10×, nebyla výjimka i 12× :zed: vyzkoušela jsem kde co, před 2.narozeninami to přešlo, najednou začal spát celou noc. Pořád jsem čekala, kdy se to zlomi., bylo to nekonečné. Teď (28 měsíců) spí i 13 h v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1626
2.7.20 06:36

Jojo, měl, zlepšilo se to okolo dvacátého měsíce, nicméně dnešní noc byla opět šestkrát vzhůru a to má za měsíc dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
2.7.20 06:36

Je to, bohužel, normální.
Doporučuji knížku S láskou o dětském spánku nebo alespoň web Prosim, spinkej.
To, že dítě přespí celou noc je sice super, ale není to pro dítě prirozene. Fyziologicky se dítě budi několikrát za noc, na kojení, na uklidnění, potřebuje pomoct při přechodu z jedné spánkové fáze do druhé… i ty dvě hodiny v noci vzhůru jsou “normální”, dříve takto lidé spali běžně, až moderní režim, vstavat ráno, být v práci cely den přinesl = v noci se musí spát.
Navíc 8 měsíců je dost bouřlivé v období v rozvoji dítěte, ten mozek to tsky musí zpracovat, co všechno nového umí a děti to pak nutí trénovat, znova a znova, to je taky budí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44135
2.7.20 07:21

U nás zabralo přesunutí dítěte k sobě do postele, kde jsem ho držela, aby nemohl vstávat a dělat blbosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2635
2.7.20 07:31

Obě moje holky začali spát blbě po 4m a s věkem se to stupňovalo. Starší začala spát celou noc po odstavení v roce. Mladší ještě kojim a jediné, co funguje, aby nebyla xkrát v noci vzhůru a nechtěla si hrát, je brát si ji k sobě do postele, u mě spí jak dudek.. Takže jsem rezignovala a spí valnou část noci se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
2.7.20 07:38

@lucenka @vrbule holky, to byla vždycky moje tajná zbraň, když se mi náhodou vzbudila, ale jak říkám, do teď prospala celou noc téměř každou noc od těch 2 měsíců. Teď už to braní do postele nefunguje, přijde mi, že jí to ještě víc rozbejkuje a nabije energií :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6728
2.7.20 08:06

@marlenka216 Můj syn nespal od narození do 3let.To co máš ty je parada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
2.7.20 09:17
@marlenka216 píše:
Ahoj holky, už jsem vyřízená a zoufalá a nevím co dělat. Asi spíš potřebuji uklidnit, že to přejde.

Máme dceru, 8 měsíců - od narození hrozně hodná a vyloženě spáč. Celou noc začala spát hned po šestinedělí, i přes den ukázkově usíná sama v postýlce bez řevu. Nyní spí 2× denně zhruba 1,5 hodiny každý spánek. O co se mi ale jedná je spánek noční. Nevím, jestli je to vedrem, nebo zuby, každopádně se mi teď pravidelně vzbudí o půlnoci a do 2-3 je vzhůru. Stoupá si, breptá, kope do šprušlí, pk začne brečet až po delší době, pak třeba i usne ale spí neklidně, mlátí sebou o postýlku atd… nic nepomáhá. Když zabere, mlátí sebou takhle až do rána ze spánku.

Měl to někdo z vás také? Vím, Že jsou na tom maminky i hůř… ale jsem z toho vyrizena, jak na to nejsem absolutně zvyklá :D :(

Třeba je opravdu kontaktní miminko a jestli ji neco trapi chce proste k Tobe:sparkling_heart:ja decka v tech nespavych obdobich zacala brat k sobe do postele a bylo, az pominulo obdobi zubu nebo vzpurtu vratili si opet do postylky a vsichni jsme se vyspali a i dny byli hezci, jako kdyby mi tam hned od rana prudili z nedostatkz spanku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7455
2.7.20 09:18

Nemáš si na co stěžovat. Buď ráda, že ses půl roku vyspala. Jsou tu maminky, co jim mimino nespi od narození. Budeš si muset zvyknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
2.7.20 22:15

@karkarka přesně kvůli těmto rýpavým typům jsem psala, že vím, že jsou na tom ostatní maminky hůř a že doopravdy chci pouze zjistit, zda měl někdo stejný problém :) takže dík, doufám, že ti hned lépe, když si evidentně potřebovala někde odložit svou denní dávku arogance :potlesk: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7455
3.7.20 07:15
@marlenka216 píše:
@karkarka přesně kvůli těmto rýpavým typům jsem psala, že vím, že jsou na tom ostatní maminky hůř a že doopravdy chci pouze zjistit, zda měl někdo stejný problém :) takže dík, doufám, že ti hned lépe, když si evidentně potřebovala někde odložit svou denní dávku arogance :potlesk: :lol:

To víš že jo. Hned je mi super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
7.7.20 14:58
@marlenka216 píše:

Měl to někdo z vás také? Vím, Že jsou na tom maminky i hůř… ale jsem z toho vyrizena, jak na to nejsem absolutně zvyklá :D :(

Ahoj, my to v tomto věku meli podobně. Trvalo to cca dva měsíce, pak to z niceho nic přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama