Hubené, bledé dítě!!

Anonymni
18.8.09 12:41

Hubené, bledé dítě!!

Prosím máte doma také takového pavoučka bledého, s tenkýma ručičkama, nožkama a když je nemocné nebo po nemoci tak vypadá děsivě? Dcerka 5 let má sice 17,5 kg a 116 cm a to je v normě ale je velmi bledá normálně a jí málo, ale teď byla od června 3× nemocná ted dokonce v nemocnici s bolestí břicha..(nic jí nenašli, prý viroza). Já měla radost že předtím přibrala 1kg a tam to zase shodila- Je bledá, kruhy pod očima, děs pohledět.
Průsvitná je i normálně natož po nemoci.
Nemáte nápad jak dodat trošku barvy a chuti k jídlu, jak docílit toho aby něco přbrala?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18515
18.8.09 13:06

ja neporadim, jen me zaujalo, ze mam dceru nezravce, zrovna se zase vzteka u jidla, jako vzdy, nacpat do ni cokoliv je umeni. 5 ji bude nz konci rijna a ted ma 17 kg a 112 cm, takze asi jako vy. nejhorsi je ovoce a zelenina - neji v jakekoli podobe uz od roku a ctvrt. nastesti je nemocna tak normalne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.09 13:18

Napadá mě nějaká alergie. Možná na lepek, tam se to projevuje bolestmi břicha a celkovým neprospíváním…možná nechat udělat testy?

KaVi

• Nahlásit
  • Citovat
684
18.8.09 13:35

Zkuste udelat krevni testy, mym detem zjistili nedostatek zeleza treba, to s bledosti souvisi taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
18.8.09 13:40

Práívě že krev jí brali i v nemocnici také na železo a má ho dost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
18.8.09 17:15

Alergie na lepek? Nevím, jak věříš alternativní léčbě, ale nestálo by za to s ní zajít k homeopatovi? Kruhy pod očima můžou souviset s ledvinama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.09 18:04

Takové dítě jsem byla přesně já,nakonec jsem s toho trochu vyrostla.Nikdo nic nezjistil,jen jsem měla problémy z ledvinama :wink: .Když problém z ledvinama ustal tak jsem chytla i barvu,ale možná to s tím nesouvisí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14597
18.8.09 19:04

Já byla taky takový dítě…já tedy měla barvu až do zelena, prostě neduživá…nikdy na nic nepřišli…byla jsem hubená až do čtyřiatřiceti a dnaska jsem tlustá jak prase :roll: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.09 19:11
DuantNefret píše:
dnaska jsem tlustá jak prase :roll: :wink:
:lol: jo ale jako somálské prase :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
18.8.09 20:46

Anonymní
no… to je těžký. Pokud sama není takový ten klasický jedlík, moc s tím asi nenaděláš. Většinou se to věkem zlomí, u kluků je to často lepší než u holčiček… (ne vždycky)

• naše malá má dost železa a všeho, a bledou kůži má pořád, ona se snad ani neopálí nebo co :lol: :lol: ale vlásky má celkem tmavé, oči výrazně modré, kruhy tam občas má, ale všechno má naprosto v pořádku.
    „Parametry“ má jako tvoje malá. Jí - jak kdy. Někdy normálně, spíš teda hrozně málo, a že by jedla hodně, to se nedá říct snad nikdy.

Nabízím jí ovoce, někdy si vezme, někdy ne, ale nikdy nesní moc.
Dělám na ní takový „podfuky“. Protože ona nejí totiž ani bonbony, jen olízne a položí, tak jí do pití drtím multivitamín! Např. Marťánky nebo jakýkoli jiný. Ona to v tom vypije a hotovo.
A potom jsem jí taky koupila Haliborange, omega 3. To jí strkám taky do pití.

Člověk by řekl, že to není ideální, že by hlavní přísun vitamínů a omega-3 mastných kyselin měl být z potravy… ale samy dobře víme, jak těžký to s dětma je, když nejí. Takže aspoň tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
18.8.09 20:49

jo - a jak by přibrala:
zkus vychytat potraviny, které obsahují hodně složených sacharidů (polysacharidů) - postaru řečeno škrobů: brambory, rýže, těstoviny, pečivo .
U nás je „jednička“ suchý chleba!!
Malá si oblíbila suchý chleba, taky suchou rýži, takže jí dávám k obědu „celou porci“ (např. maso, omáčku, rýži), ona si vyzobe tu suchou rýži, a pak si dáváme trošku té omáčky, a někdy sní málo masa nebo žádné, a jindy sní to maso celé… Jak kdy.

Ale ten suchý chléb si dává prostě jako „mňamku“, totéž s celozrnnými chlebíčky (takové ty destičky), sušenky BeBe, suchý rohlík, prostě něco, co je bohaté na sacharidy.
Jestli je to celozrnné nebo ne, na to už kašlu, dítě musim vypiplat, aby nemělo podváhu, to pak už celo nebo necelozrnnost neřešim, hlavně že to sní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
18.8.09 20:53

a začaly jsme plánovat.
Každý den si říkáme, co si druhý den uvaříme k obědu.
ona má pro to své názvy:
masíčko prase (vepřové), masíčko kuřátko, masíčko kravička :lol: už to i rozliší! Říkáme si vždycky večer před spaním, co budeme jíst druhý den k snídani, co si uvaříme k obědu. ona na to pak čeká. A spíš to sní, dokonce si o to řekne.
Dokonce mi začla jíst i špenátovou polívku (to bylo před pár měsíci nemyslitelný), doufam že další potraviny budou přibývat.

Hodně jsem o tom přemýšlela a zkoušela všechno možné (např. „krášlit“ potraviny absolutně nezabíralo, bylo jí jedno, jestli jsou na bramborové kaši vlnovky, jestli je zelenina upravená jako panáček - prostě to nesnědla a hotovo). plánování se nám osvědčilo nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
18.8.09 20:54

hele anonymní - mám to dlouhý, ale jelikož mám nejedlíka od roka a půl (do té doby to byl žrout), tak mi to nedá a musela jsem se rozepsat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
18.8.09 20:58

Syn je taky takový typ, kdysi bral železo, ale bledý je pořád, hubený taky.Jí tak nějak prostředně, občas má žravé období, trochu se obalí a pak přijde růstový skok a zase je z něj vyžle.On je po manželovi vytáhlý, štíhlý i světlý (vlasy, oči i pleť).
Já bych se tím nijak netrápila, když má malá krev v pořádku, tak je holt takový typ a snažila bych se normálně zdravě stravovat a taky nějaký ten pohyb a jednou z ní určitě bude krásná slečna. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
18.8.09 22:08

Máme doma taky :wink: , ale v klučičím vydání. Samá ruka, samá noha, bledý s kruhama pod očima a … naprosto vpořádku. Vždycky jsem se děsila nemoci, protože to klidně nejí týden a dole 1-2kg. Jeho bratr teď ve svých 9m už toho sní více (on vlastně jedl už víc v půl roce :roll: ).
Kdyby bylo na něm, jedl by tak 2× denně a z toho to první jídlo by byl hrnek mlíka ke snídani a druhé večeře.
Dodnes mě to vytáčí, hlavně to, že ON nemá na jídlo ČAS a pak je protivný, protože má hlad. Ale najíst se nepůjde. Dneska si poječel, pak přišel, že UŽ má hlad, no a jak mu strčím jídlo pod nos, říká, že zas tak hrozný to s tím hladem nebude. Že si musí ještě něco vyřídit!

ALE! Jednou se mi zdál už hodně bledý a unavený( což u něj nebývá obvyklé), moc se mu zvětšila uzlina na krku,šli jsme na testy a zjistili mu EB virus. Měl hodně špatný jaterní testy.

Barvu má pořád stejnou, od narození- už pět let. No, asi to má chudák po mě, protože když si nehodím maku-up, vypadám jak hodinu před smrtí.
Jeho bráška se narodil s barvičkou, kterou já nemám ani po 2 týdnech u moře a s růžovýma tvářičkama - a je takový dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama