První horečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magi
Kecalka 421 příspěvků 11.08.09 18:28
První horečka

Ahoj zkušené maminky, náš malej má poprvé horečku. V noci plakal, ráno vyzvracel ranní čaj a po chvíli mu vyskočila horečka 39,5 (po odečtení). Vzhledem ke zvracení jsem dala čípek a našla jsem si na netu že jsou dobré octové ponožky. Máčí se přímo do octa? Nebo do octové vody v poměru 1:1? Píšou to všude jinak. Nebo je lepší zábal? Jak se přesně u tak malého dítěte dělá?
Dávám kulíška po lžičkách, zvracel pak ještě v čekárně u doktorky jinak ne. Dávám tak 5 lžiček po 10 minutách, ale když spí, tak ho nebudím. Není to málo? Děkuju za rady.
(U Mudry jsme byli, spěchala, moc nevnímala mé dotazy, tak proto se ptám tady. Krev měl OK.)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.09 18:38

Zábal se moc nedoporučuje, lepší je osprchovat vlažnou vodou. Ale ne studenou, jen o trochu chladnější než je horečka. Rychlé ochlazení může být nebezpečné. A hlavně hodně tekutin, jinak teplota taky roste. Přeju ať je brzy zdravý. hkac

Mava
Generální žvanilka 24836 příspěvků 11.08.09 18:47

Nám poradila dr. otírat mokrou žíňkou a nevysoušen. Nechat to na tom dítku oschnout.
Osvědčilo se.
Právě máme za sebou prní horečky, trvali 3 dny, nejvyšší 39st. a je z toh šestá nemoc. Od včera jsme osypaní.

S kulíškem zkušenost nemám…

Ať jste brzo fit :wink:

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.09 18:50

Ahoj, len pozor na jednu vec, zábaly či sprcha sa majú dávať, len keď má končatiny teplé = telo už vydáva teplo von, tak mu trochu pomožeš. Pri studených nie! Tam treba naopak treba dieťa skor prikryť a držať v teple. :http://www.azrodina.cz/…sile-horecky

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 11.08.09 19:48

když měla malá 6.nemoc-byl jí rok- tak jsme dávali ponožky namočené ve vlažné vodě a nechali půl hodiny..a přes den odkrytou nahou a otírat vlhkou žínkou…

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 11.08.09 20:15

Barča měla onehdá horečku 41,3 st hodinu po podání nurofenu při 38,5, tož jsem volala špitál, co máme dělat. Končetiny měla studené, řekli mi, že krom podání plné dávky léku s jinou účinnou dávkou i po té hodině jí mám udělat zábaly na hrudník.

Mokrý (vlažná voda) ručník na hrudník, ničím nepřikrývat. Chvíli (5-10min) jí tak nechat, pak obléknout normálně, lehce přikrýt (aby se teplota nezvyšovala) a hodně pít. Častá chyba je při zábalu to mokré přikrýt a pak nabalování do dek

Teplotu (pokud to není drasticky jako onehdá) srážím i obkladem na čele

Magi
Kecalka 421 příspěvků 11.08.09 20:29

Děkuju za rady a postřehy. U nás je blbý to, že zvracel, tak musím tekutiny opatrně. Chce chudák pít pořád a já to musím dávkovat.
Holky a co ty octové ponožky, jak se správně dělají? A jsou fakt tak dobré?

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 11.08.09 22:23

Octové ponožky se můžou dělat jen pokud jsou teplé nožky. Dělávám tak, že pod nohy dítěte dám ručník, ponožky namočím do vlažné vody s přídavkem octa - cáknu od oka. Ponožky zlehka vykroutím nazuju dítku, nohy položím na ručník, už nepřikrývám a nechám tak 15 minut. Horečka má klesat pomalu, ideálně stupeň za hodinu, jinak se riskují křeče. Nám se taky hodně osvědčilo otevřít okno a dítě vysléct do prádla. Pití bych dávala pořád po lžičkách. Ať je brzo líp!

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 08.03.13 12:54

Holky poraďte prosím. Mám roční holčičku, když jsem ji dávala dopoledne spát, byla ok ale po probuzení se mi zdála horká, naměřili jsme 39.7 bez odečtu. Dala jsem jí Paralen čípek ale jsem z toho pěkně na nervy, naše doktorka už v ordinaci není, myslíte, že bychom měli zajet pro jistotu někam do špitálu, popř. kam nejlépe v Brně? Malá je jinak celkem čilá, povídá, i se občas usměje, pije i jí, tak nevím co to může být. Je to poprvé co má horečku, tak omluvte že hysterčím… :nevim:

Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 08.03.13 13:21

Nám se tohle stalo před 14 dny, koukám, že jsme o dva dny starší než vy :-))) večer šel spát v pohodě a v 11 v noci už hořel. Měli jsme 39 po odečtu. Dali jsme brufen sirup, ale vydržel tak tři hodinky a zase to šlo nahoru. Tak jsme ráno jeli k doktorce. Ta nám řekla, že máme dávat po osmi hodinách 5 ml nurofenu a pokud to nebude klesat, tak to prokládat dvouma čípkama paralen - takže jsme co čtyři hodiny dávali něco a přes víkend se to zlepšilo. V úterý už jsme byli uplne bez teplot. Uvidíš, co to udělá po tom čípku.

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 08.03.13 13:24

Teď usnula, tak uvidím po probuzení, nejspíš zajedem na pohotovost, jinak nebudu mít klid…nelíbí se mi, že se ta horečka objevila tak náhle…:(

Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 08.03.13 13:29

Já bych pro klid taky jela, přece jen, je před náma víkend, taky jsem byla jak na trní, než bylo ráno a pak jsem volala doktorce a prej, že máme přijít až v deset a zatím srážet horečku…

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 08.03.13 13:31

@Ivka 1981 koukám že tam jsou až od 15:30, to asi zešedivím do té doby…:(

Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 08.03.13 13:33

To už jsou jen dvě hodiny, jestli ti bude malá spinkat, tak to uteče rychle. Náš Vojtík spinkal vždycky tak hodinku až dvě, když jsme dali nurofen nebo čípek.

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 08.03.13 13:35

@Ivka 1981 jojo, zatím spinká, uvidím po probuzení, jestli ten čípek zabral a pak se rozhodneme…děkuji za podporu :hug:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >