Hubenost a porod

Anonymní
23.7.15 08:59

Hubenost a porod

Měřím přes 175 cm a mám jen 49 kilo, jsem opravdu velmi hubená, ale přibrat mi nejde. Nevíte jestli se bere v potaz při porodu to, že jsem velmi hubená a vysoká? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Luca10
23.7.15 09:06

Asi jak kde. Me v porodnici dva dny pred terminem po vahovem odhadu 4 kg zdesena doktorka objednala na vyvolani, protoze jsem hodne mala a mam uzkou panev, a pri prijmu na to vyvolani me jina doktorka s klidem poslala domu, ze to urcite zvladnu a at si pockam na prirozeny porod. :nevim:

Příspěvek upraven 23.07.15 v 09:12

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.15 09:10

@Luca10 já mám taky velmi úzkou pánev, lidi se mě i ptají, jestli nejsem anorektička, ono jak jsem vysoká působim totiž pak ještě víc hubenějc, než kdybych byla malá. Takže bych byla spíše raději za císařský řez.

• Nahlásit
  • Citovat
Luca10
23.7.15 09:15
@Anonymní píše:
@Luca10 já mám taky velmi úzkou pánev, lidi se mě i ptají, jestli nejsem anorektička, ono jak jsem vysoká působim totiž pak ještě víc hubenějc, než kdybych byla malá. Takže bych byla spíše raději za císařský řez.

Ja bych tedy po te zkusenosti co mam sla do normalniho porodu, muzes mit dite prcka. :nevim: Pokud to nepujde, sekci ti muzou udelat vzdycky. :nevim: Mne se sekli s odhadem o pul kila, jako bylo to narocne, ale ctu tady denicky o horsich porodech, nakonec jsem rada, ze me z toho vyvolani poslali domu.

Příspěvek upraven 23.07.15 v 12:20

• Nahlásit
  • Citovat
23.7.15 09:15

Anonym: delava se mereni panve pokud jsou pochybnosti - u tebe to tak asi bude :)

Luci - tak to bych asi zadala o zmereni pokud by byly pochybnosti.
Ja jsem mala, stihla, ale „zakladnu“ mam v sirce normalni vyssi zenske, tak sice mam trosku pochybnosti, ale nikdo nic nerika, tak SNAD zadne pochybnosti nejsou :D (mam ted 5 dni po trerminu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 09:18

Jinak ale pro cely porod neni dulezita vaha miminka, ale obvod hlavicky ve chvili kdy se ma rodit pokud jsem to spravne pochopila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
23.7.15 09:26
@Anonymní píše:
Měřím přes 175 cm a mám jen 49 kilo, jsem opravdu velmi hubená, ale přibrat mi nejde. Nevíte jestli se bere v potaz při porodu to, že jsem velmi hubená a vysoká? Děkuji

Ja jsem teda taky hubena pred tehotenstvim jsem mela 48 kg a panev mam taky uzkou. Nabrala jsem na 60 nikdo mi v tehotenstvi vahovy odhad nedelal. Nakonec mel maly 3260g a rodila jsem normalne a bez problemu. Ona se panev roztahne a prizpusobi pro porod. Tak bych se nebala.

• Nahlásit
  • Citovat
15419
23.7.15 09:26

Mereni panve se provadi, kdyz je rodicka mala. Takhle mi to bylo receno, ja mam 165cm a rekl mi, ze jsem vysoka, ze mi ji zmer, kdyz chci, ale ze to vidi jako zbytecne. Dalsim dvema kamaradkam jini doktori rekli zo same. Proc tomu tak je, to nevim, ale predpokladam, ze tri doktori asi hloupi nebudou :mrgreen:
Dalsi zkusenost - kamaradka ma nejakych 155cm a 43 kg, nechali ji rodit prirozene, dite tahali vexem a opravdu to byl moc tezky porod, dite melo 3kg.
Dalsi kamaradka ma miry modelky, predpokladam 180cm a kolem 55 kg, porodila dite 5kg bez sebemensiho problem, nebyla ani natrhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
23.7.15 09:30
@Anonymní píše:
@Luca10 já mám taky velmi úzkou pánev, lidi se mě i ptají, jestli nejsem anorektička, ono jak jsem vysoká působim totiž pak ještě víc hubenějc, než kdybych byla malá. Takže bych byla spíše raději za císařský řez.

Neblazni :roll: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
23.7.15 09:30

@dani24687 ja mam skoro 170 a panev mi teda merili :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Luca10
23.7.15 09:32
@Timshel1 píše:
Anonym: delava se mereni panve pokud jsou pochybnosti - u tebe to tak asi bude :)Luci - tak to bych asi zadala o zmereni pokud by byly pochybnosti.
Ja jsem mala, stihla, ale „zakladnu“ mam v sirce normalni vyssi zenske, tak sice mam trosku pochybnosti, ale nikdo nic nerika, tak SNAD zadne pochybnosti nejsou :D (mam ted 5 dni po trerminu)

Mne ji merili. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
23.7.15 09:33

Dani ja merim 156 a nemerili, ale jak jsem psala vys, jsem fakt spis jen mala nez vyslovene drobek (52 bezna vaha a to jsem stihla, tuku malo), tak mozna proto :)
Tak doufam, ze nezjisti az pri porodu, zem i to tam neprojde 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
23.7.15 09:38
@Bebuu píše:
@dani24687 ja mam skoro 170 a panev mi teda merili :mrgreen:

To je zvlastni. Ja hodne cetla i tu na emimi, ze se meri jen, kdyz je rodicka mala. Ale jak rikam, nevim, proc tomu tak je, takze se prit nebudu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5554
23.7.15 09:43
@Timshel1 píše:
Jinak ale pro cely porod neni dulezita vaha miminka, ale obvod hlavicky ve chvili kdy se ma rodit pokud jsem to spravne pochopila :)

Tak to jsem si taky myslela a po velmi čerstvém zážitku (porod ctyrkilaka kdy hlava šla a ramena se sekly) už vím že to neni pravda :mrgreen: váhový odhad je u větších dítek opravdu důležitý. Porodila jsem prirozene a bez vetsich komplikaci jen díky tomu ze mi porod vyvolali vcas :) o pár dni později už by to nešlo a ne kvůli hlavičce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.15 10:23

Pokud vím, tak gynekoložka měří pánev vždy, aspoň u všech mých kamarádek měřená byla, doktory máme každá jiné. Ač mám míry stejné jako zakladatelka, porodila jsem vcelku bez problémů 3 děti, všechny děti byly okolo 3kg, odhad pár dnů před porodem byl o 0,5kg jiný než realita, takže odhady považuju za zbytečné. Anonym z důvodu toho, že svou váhu považuji za intimní údaj.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama