Kolik peněz s sebou do porodnice

405
16.7.15 14:24

Kolik peněz s sebou do porodnice

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, kolik aktuálně stojí klasický porod a pobyt v české porodnici?! Dáváme doma pomalu do kupy finance a nevíme, kolik si máme dát bokem na porodnici?! Počítáme tak do 4000.-, kdy v ceně bude přítomnost tatínka u porodu, epidurální anelgezie a popřípadě pobyt v nadstandardu…

Předem všem moc děkuji za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

12565
16.7.15 14:27

V mnou vybrané porodnici se neplatí za otce (ani nikoho jiného) u porodu. Vše ostatní se platí až při propouštění. Cena nadstandardního pokoje visí na netu. Počítám, že mě porodnice bude stá maximálně do 1500 (pokud se dostanu na nadstandard, co chci). Epidurál zdarma (který já stejně nechci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
16.7.15 14:28

Musíš se podívat na stránky porodnice, do které chceš jít rodit. V každé tě to vyjde jinak. Někde se za otce u porodu neplatí, někde třeba 500, i ceny nadstandardních pokojů jsou velmi rozdílné. To samé ten epidurál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
charbl
16.7.15 14:29

Tak zalezi, kde budes rodit, kazda nemocnice to ma jinak a na ktere jsem se koukala, tak mely cenik na webu.. jinak ja si nevzala nic, nakonec to byl takovy fofr, ze manzel stal na chodbe (zadarmo :) ),sla jsem do celkovy narkozy (cisar) a nadstandard byl plny, za coz jsem byla nakonec rada, protoze byl o dve patra niz, nez kde byly deti a aspon jsem si docela dobre pokecala se spolubydlici…

• Nahlásit
  • Citovat
56926
16.7.15 14:31

@Deňulec nic. U nás otec neplatil, epi bylo zadara. A jedna věc - platí se při odchodu, takže prašule sebou neber. :think: a co porodnice, to jiný postup, takže si tam zavolej, zajdi atd.. někde se za epidural dávají až 2000,– atd..

Příspěvek upraven 16.07.15 v 14:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
16.7.15 14:32

No, já si vybrala porodnici Valmez a tam se ceníku nemůžu dopátrat… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
16.7.15 14:35

U nas v porodnici vse zadarmo…pokud chces nadstandartni porodni sal to je 900, nadstandartni pokoj jsem mela na 4 dny za 1200…nejlepsi je si zjistit co v dane porodnici nabizeji a co ches, u nas se platilo vse pri odchodu, takze manzel penize pak dovezl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13848
16.7.15 14:37

Ja neplatila ani korunu, nadstandart sem nemela ale, jinak stoji 300 kc na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
16.7.15 14:39
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
16.7.15 14:42

@Daduka
Ježiš, děkuji moc. Teď se cítím opravdu trapně… Ale na konci těhotenství prý lehce klesá IQ, budu to přisuzovat tomu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
16.7.15 14:44

@Deňulec :mrgreen: Nic si z toho nedělej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
16.7.15 14:44

@Deňulec u nás v porodnici (Strakonice) se také nic neplatilo. Otec u porodu se snad už neplatí nikde, někde chtějí zaplatit ten jednorázový oblek co tatínkovi dají (u nás to bývalo 200, ale už se neplatí ani to). Ten epidurál nevím, rodila jsem bez něj. Asi by mi ho nedali ani kdybych chtěla, protože jsem pokaždé rodila v noci a u nás slouží anesteziologové příslužby, t. j. jsou doma na zavolání, to by v noci nikdo nevolal kvůli epidurálu. A anesteziolog z oddělení nemá čas běhat k porodu. Nadstandard u nás stojí 500 na noc, pokud tam chce být i tatínek tak dalších 200 na noc, ale to bude v každé porodnici jiné. Tak buď si tam zavolej, nebo se tam zajeď zeptat. Ale myslím si, že v Valmezu to bude podobné jako v ostatních menších porodnicích (t. j. i u nás), nemůžou si dovolit ty ceny nějak napálit. Jo a místo epidurálu se dá použít entonox, inhalační anestezie, tam je cena cca 500 první půlhodina a 250 každá další půlhodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
16.7.15 14:49

Za epidural se musí platit??? To jsem vůbec nevěděla. Každopádně bych si sebou hotovost nebrala, může ti přivézt později peníze partner nebo by měli vystavit normálně i doklad a zaplatit se může z účtu. My tak platili poplatek za nemocnici, když se ještě platil. @Lucka1111 už vím proč mi nechtěli dát epi :D

• Citovat
  • Upravit
18973
16.7.15 14:57

@Deňulec Platila jsem vzdy pri odchodu v automatu kartou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
16.7.15 14:57

@rigousek no někde se asi platí, nevím jak ve Strakonicích. A to je jen moje domněnka, že v noci epidurál nedají, možná jo. K operaci nebo k císaři také musí anesteziologa zavolat, ale tak předpokládám, že k u nekomplikovaného porodu to moc řešit nebudou. Já o epidurál ani nežádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama