Hubnutí ze stresu

10
27.5.21 13:46

Hubnutí ze stresu

Dobrý den,
již asi půl roku řeším psychické problémy, PP, úzkosti apod., teď 5. týden beru AD elicea 10 mg, ale úzkosti a PP ještě úplně nepřesly, jsou dny, kdy mi je fakt hrozně a pořád se necítím dobře. Do toho asi ten půlrok pozoruji nechuť k jídlu, ale snažila jsem se to hlídat. Myslela jsem si, že už se váha ustálila na 51 kg, ale za poslední 2 měsíce jsem jedla pravidelně pouze obědy a večeře, občas něco mezi tím, ale to výjimečně, hlad nepociťuji. Teď jsem na nějakých 49kg s výškou 165 cm. Myslíte si nebo mate zkušenosti s tím, že se dá díky neustálému stresu zhubnout? Jelikož mé deprese většinou přichází z důvodu, že se bojím nějaké vážné nemoci hned potom, co zjistím nějaký příznak, tak i v tomto případě mám strach z toho, že hubnutí má jinou příčinu než z psychiky, spíše bych tedy potřebovala info od někoho, kdo to třeba zažil a uklidní mě. Ještě mě napadá, jak všichni říkají, že se po AD přibírá a já jsem pravý opak, tak i to mi moc na uklidnění nepřidá. :(
Předem moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22438
27.5.21 13:56

Dá, my to třeba mame v rodině. Někdo středem nabere, já, mamka, ale i teda se nervujeme a váha jde dolu. Dost na nich třeba poznam, ze mají složitější období, i přes braní AD (ty berou dlouhodobě obě) jsou jak kostry, když je chvíli něco trápí. Já teda AD nikdy neberu, ale jak je nějaké náročnější období, tak jde váha taky dolu, ale je fakt, ze jak se vše zklidni, se vracím na normální váhu. Psychika je hrozně mocná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8044
27.5.21 13:59

Kdyz jsem si poridila auto a zacala ridit, dva tydny jsem mela ze stresu prujem a taky zhubla. A kdyz jsem jezdila do skoly na zkousky, najednou jsem zjistila, ze jsou tri odpoledne a ja jeste nic nejedla. Ale mne to svedcilo, jsem spis festnejsi postava. Ovsem kdyz mam nejaky vetsi stresy, stahnu se vcetne zaludku, zledovatej mi ruce a nemuzu jist, respektive nemam pocit hladu. On to nejspis dela adrenalin, bych tak rekla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
27.5.21 14:00
@Debii7 píše:
Dobrý den,
již asi půl roku řeším psychické problémy, PP, úzkosti apod., teď 5. týden beru AD elicea 10 mg, ale úzkosti a PP ještě úplně nepřesly, jsou dny, kdy mi je fakt hrozně a pořád se necítím dobře. Do toho asi ten půlrok pozoruji nechuť k jídlu, ale snažila jsem se to hlídat. Myslela jsem si, že už se váha ustálila na 51 kg, ale za poslední 2 měsíce jsem jedla pravidelně pouze obědy a večeře, občas něco mezi tím, ale to výjimečně, hlad nepociťuji. Teď jsem na nějakých 49kg s výškou 165 cm. Myslíte si nebo mate zkušenosti s tím, že se dá díky neustálému stresu zhubnout? Jelikož mé deprese většinou přichází z důvodu, že se bojím nějaké vážné nemoci hned potom, co zjistím nějaký příznak, tak i v tomto případě mám strach z toho, že hubnutí má jinou příčinu než z psychiky, spíše bych tedy potřebovala info od někoho, kdo to třeba zažil a uklidní mě. Ještě mě napadá, jak všichni říkají, že se po AD přibírá a já jsem pravý opak, tak i to mi moc na uklidnění nepřidá. :(
Předem moc děkuji :srdce:

Jo, ze stresu se hubne, proste jsou lidi, co maji stazeny zaludek a ji mene. Po AD se pribira nikoli fyziologicky, ale proto, ze se uklidni psychika, clovek se zklidni a zacne jist. A pokud se nehlida, tak muze pribrat. Neboj, pokracuj v psychoterapii, nesleduj se, zkus se zkoncentrovat na oblasti, ktere jsi v dobe hypochondrickych neuroz zanedbala -vztahy, konicky, prace, studim :hug:

Bude dobre, uvidis :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 14:03

Ahoj, já s hubnutím ze stresu mám zkušenosti. Kvůli jedné stresové situaci, kterou nebudu jmenovat, která u mě trvala 14 dní, jsem za těch 14 dní zhubla 5 kg. Jedla jsem normálně, pohyb jsem měla stejný, ale při stresu tělo prý víc spaluje. Když ona stresová situace pominula, tak jsem začala pomalu nabírat váhu zpět. Jinak já mám teď 163 cm a 57 kg. Nejsem doktor ani psychiatr, ale v tvém případě za úbytek váhy může moct klidně stres. Píšeš, že nemáš chuť k jídlu a jíš pravidelně jen obědy a večeře, tak bych důvod hubnutí viděla tady.

Příspěvek upraven 27.05.21 v 14:10

• Citovat
  • Nahlásit
8044
27.5.21 14:06

Yes, mela jsem pravdu:

Nejdůležitější funkcí adrenalinu týkající se našeho metabolismu je zvyšování glykémie tím, že snižuje sekreci insulinu ze slinivky a zároveň stimuluje glykogenolýzu v játrech, což je proces získávání glukózy (jednoduchého cukru a zdroje energie) z již uloženého glykogenu.
Pokud je naše glykémie, tedy hladina cukru v krvi zvýšená, tak jednoduše nepociťujeme hlad, čímž adrenalin potlačuje chuť k jídlu.

Takze kdyz se nekdo extremne nervuje, vylejva se ten adrenalin, dela ty chytry veci vyse zkopceny a clovek nevnima hlad. A telo odbourava zasoby.
Teda kazdej to asi tak nema, muj exmanzel se ve stresu preziral :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081
27.5.21 14:14

Já se hlásím k těm, které ze stresu hubnou. Na VS mě tak vydeptala jedna kantorka, že jsem měla při výšce 170 cm jen 49 kg a chtěla v polovině posledního ročníku nechat školy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 14:21
@nozu píše:
Já se hlásím k těm, které ze stresu hubnou. Na VS mě tak vydeptala jedna kantorka, že jsem měla při výšce 170 cm jen 49 kg a chtěla v polovině posledního ročníku nechat školy…

To mi připomíná, jak jsem na vejšce měla před každou zkouškou průjem. Bez černého uhlí jsem neopustila kolej. Jednou jsem dokonce musela odběhnout z písemného kola státnic z angličtiny. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
8044
27.5.21 14:34
@Anonymní píše:
To mi připomíná, jak jsem na vejšce měla před každou zkouškou průjem. Bez černého uhlí jsem neopustila kolej. Jednou jsem dokonce musela odběhnout z písemného kola státnic z angličtiny. :oops:

Ja pros.rala maturu :D…ty zkousky na vs uz mi delaly jen to nejezeni..ale rizeni auta me zas rozbehalo :lol:..jezdim dva roky a ted uz je to legrace ale ty prvni dva tejdny staly fakt za to :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2951
27.5.21 14:52

Já se kdysi ze stresu v praci a doma taky nedokopala k jidlu. Mela jsem 57kg a 161cm. Vychrtla jsem byla. Nebylo to hezky. Propadla huba. Hlad jsem taky nemela. Vubec. Zila jsem z kafe a limonady. Ted po 2 detech kdyz mam pohyb, jim 2-3× denne, tak to dolu uz nejde. A kdyz mam nervy, tak naopak se cpu. Se mi to uplne obrátilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Velešínka
27.5.21 15:19
@Tarjei píše:
Ja pros.rala maturu :D…ty zkousky na vs uz mi delaly jen to nejezeni..ale rizeni auta me zas rozbehalo :lol:..jezdim dva roky a ted uz je to legrace ale ty prvni dva tejdny staly fakt za to :lol:

To mi zase připomnělo moji první jízdu v autoškole po městě. Je už o přes 10 let, ale doteď si pamatuju, jak mi všude ve výstřihu vyskákala ze stresu hrozná vyrážka. Od té doby se mi to už nikdy nestalo. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 15:57

Já měla 170 cm 48 kg, ze stresu. Tchýně mně vydeptala. :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
516
27.5.21 18:53

Jo jo, mám s tím zkušenost, ale musí to být opravdickej stres spojenej s traumatem. Zkoušky, soudy nebo jiné události se mnou nic nedělaly. Já jsem jednou čekala 14 dnů na výsledek lékařského testu a zhubla jsem asi 12 kilo na váhu 40 8o měla jsem strašnej strach, že budu mít rakovinu, dostala jsem do sebe denně asi 1 jogurt denně, z ostatního se mi chtělo hned zvracet. 8o No naštěstí to mělo dobrý konec. :lol: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
28.5.21 14:11

Já to tak třeba mám.. ale je to hlavně tím, že když jsem v dlouhodobém stresu tak vubec nemam chuť k jídlu a sním toho třeba 3× méně než obvykle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
28.5.21 20:33

Všem moc děkuji za odpovědi :srdce: uklidnilo mě to. :palec: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu