Stresy, nevolnosti státnice -neurol?

26.5.21 20:15

Stresy, nevolnosti státnice -neurol?

Zdravim, po prodelanem covidu se mi rozjely uzkosti a obcas i panicke ataky. Vse jsem nakonec zvladla bez nejakych vyraznejsich intervenci sama se sbou a byla jsem na sebe pysna. Mela jsem sice par sezeni s psycholozkou, ale pak jsme usoudily, ze uz je to z me strany v poradku. Kdyby nastala nejaka nenadala ataka, mela jsem pro vsechny pripady u sebe platicko 0,25mg neurolu. Davala jsem si ho jen v pripade nouze, kdyz by nahodou prisla ataka (treba 1× za 2 mesice). Naucila jsem se vse prodychavat, meditovat a vse se posunulo k lepsimu. Bylo mi fajn.
Ted v posledni dobe jsem mela hodne stresy kvuli skole. Nevedela jsem do posledni chvile jestli odevzdam diplomku a pujdu vcas ke statnicim (cekala jsem na odezvu vedouci, ktera mi pres 2 tydny neodpovidala), navic jsem cekala na výsledky steru z cipku, jestli to bude v poradku a nebudu muset na pripadnou konizaci (prokazaly se u me nejake hpv viry totiz). Byly to pro me stresy, nervy, ale vse jsem nejak ustala bez sebemensich problemu a vysledky taky v poradku. Diplomku jsem odevzdala vcas a zacinam se pripravovat na statnice, ktere mam za mesic. Porad jsem prepocitavala kolik otazek musim kdy udelat abych stihala a vstavala jsem brzo a hrozne me znervoznovalo kdyz jsem se chvili treba neucila a nevychazel mi plan, porad jsem to hrotila a premyslela nad tim. O vikendu se mi rozjel asi z toho stresu dokonce i pasovy opar. Beru na nej prasky herpesin. Krome toho vseho ted trpim uz asi ctvrtym dnem nevolnostmi. Mam pocity na zvraceni, ale nezvracim, jen se mi navaluje nezavisle na tom co delam nebo jim. Chut k jidlu mam, prujmy nemam. Cetla jsem si, ze to muze byz spojene s temi opary a s jejich lecbou, ze nevolnosti k tomu patri. Omezuje me to v uceni, ja jsem pak o to vic ve stresu a je to zacarovany kruh. Zkusila jsem si ted v nejvyssi krizi dat ten neurol 0,25 bud pres den nebo az na spani (vzdy jen jeden denne). Dala jsem si ho 3 dny, pak jeden den ne a ted uz dalsi dva dny ano. Neuveritelne me vyklidni, ja jsem schopna se ucit, nevolnost zmizi a muzu jit v klidu spat. Ale rano se probudim a opet mam nevolnosti nezavisle na to co delam nebo s kym zrovna jsem. Tehotna nejsem a ani byt nemuzu. Nevim, jestli je to k tem oparum nebo dojezd toho vseho. Ten neurol mi opravdu pomaha, ale jsem si vedoma jeho navykoveho ucinku, proto na nej nechci spolehat, ale opravdu me to paralyzuje. Myslenky mam dobre, necitim zadne deprese, doma i s pritelem je vse v poradku, naopak se tesim az odstatnicuju a budeme spolu s pritelem bydlet a ja konecne vydelavat. Ale nevim co s tim. Bojim se ted ten neurol brat, treba do tech statnic, ktere mam za meyic, abych nebyla zavislacka. Zaroven nevim, z ceho prameni ta nevolnost, jestli je to stres, uzkost nebo nevolnost k tem oparum. Boli me i hlava. Slysela jsem, ze to lide mivaji a ze se zavaznymi opary opravdu i zvraceji. Poridila jsem si cbd i homeopatika jiz davno a nic nezabira. Na zazivani piju caje nebo beru zazvorove tabletky.na nevolnost, ale jako by mi nic nezabiralo. Vubec nevim co se semnou deje.Jsem nesva z toho ze nevim co ty nevolnosti zpusobuje a jestli jsem zas spadla do nejakych uzkosti a ze se z toho jen tak nevylizu. Uceni me bavi, chci se ucit, rada chodim ven, az na ty posledni stresy s diplomkou a cekanim na vysledky jsem byla spokojena.
Co byste mi prosim doporucily, v mem pripade? Byl by velky prohresek si ten neurol v pripade potreby klidene jeden dva ctvrtkove i davat ten mesic do statnic? Ale bojim se te zavislosti. Neumim se z toho ani vydychat, jako jsem to zvladala po tom covidu pri uzkostech. Zkousela jsem i homeopatika na stres a uzkosti k tomu cbd, caje a nic. Navic mam opravdu strach z toho zvraceni, nezvracela jsem pres 16 let a neni mi vubec ta predstava prijemna, desi me to. Spatne se mi udela nezavisle na tom co delam.
Rada bych se ucila, mela nejaky rezim a vse zvladla, ale bojim se co to semnou udela. Dekuji za veskere nazory a podporu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.5.21 20:57

@Sloníček520 až bez těch zdravotních komplikací jsem na tom byla před rokem podobne, před státnicemi. Léky jsem neměla, tak po konzultaci s kolegyní jsem se vydala k obvodní lékařce, ta mi předepsala léky, dle lékárnice mi tedy lékařka předepsala šílenou dávku, tak po konzultaci v lékárně jsem si dávku snížila a bylo mi lépe než bez léků. Být tebou, tak bych to konzultovala s obvodním lékařem

• Citovat
  • Nahlásit
26.5.21 21:03

Mně neurol napsala doktorka už když jsem jí prosila o recept na neurol v souvislosti s atakama, ale bylo to někdy v lednu. Říkala mi, že když si občas jeden dám v případě ataky nebo nějakých stresových situací, že to ničemu nevadí a že je fajn ho mít při ruce a vědě, že mi kdyžtak uleví. Původně plán byl dělat to takto, ale teď se změnila situace. Už jsem jí volala počátkem týdne kvůli receptu na ten herpesin na ty opary, tak ji nechci otravovat pořád, ale asi to bude potřeba. Od ní mám teda neurol 0,5mg, ale já si ho půlím, stačí mi ta čtvrtka. Nejradši bych to zvládla bez nějakých léků a oblbováků, ale nevím jak na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 21:54

Taky uvažuji nad Neurolem. Online výuka se na nás dost podepsala, syn nespolupracuje, školu nenávidí, je to náročné. Prázdniny trávil po nemocnicích, samé vyšetření. Několikrát viróza, teď podezření na mononukleózu. V uplynulých 3 týdnech jsme byli 3× na pohotovosti. Během března dvě náhlá úmrtí v rodině. S manželem máme jen jeden druhého, zbytek rodiny se nezajímá. Děti jsou jen s námi, babičky nezájem (jedna nemůže, druhá se nezajímá). Manžel má náročné podnikání, takže se střídáme u dětí a jeden na druhého nemáme čas. Bakalářku jsem málem neodevzdala, korektura mi nadělala v práci pěknou paseku a já doma seděla a brečela, protože jsem byla už totálně vyčerpaná. V jednu chvíli jsem se na to chtěla úplně vykašlat a školu nedokončit, ale obětovala jsem toho tolik, studium mě baví, ale už na něj nemám sílu. Nejde to. Chci spát. Ráno vstávám v 5, chodím spát ve 22-23 hod. a stejně mi ještě mozek šrotuje. Přes den si musím dát šlofíka, jinak po 15. hod nejsem schopná fungovat. V krizovce jsem schopná jet na 200%, ale teď mám pocit, jakoby to mé tělo, můj mozek vzdával. Teď jsem si zablokovala přístup do školního systému, takže to musím zítra řešit. Chybí mi uzavřít praxi, měla jsme ji dnes odevzdat a nemůžu, protože nemám přístup. Chci jít ke státnicím v červnu a prázdniny chci relaxovat, věnovat se rodině, číst si…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat