Hydrocefalus 4. stupně a jeho následky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anajuska
Nováček 2 příspěvky 06.05.18 20:10
Hydrocefalus 4. stupně a jeho následky

Najde se zde nějaká maminka, které se po narození u broucka ukázalo krvácení 4. stupně? :,(

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 20:18

Jestli máš fb, najdi si skupinu- jak se žije s hydrocefalem, tam bys někoho takovýho mohla najít…já sama hydroc. mám, ale u mě zjištěno náhodně někdy v 16 a žádný krvácení do mozku jsem neměla

mgdln
Závislačka 4619 příspěvků 06.05.18 20:46

@Anajuska Narazila jsem na tyto stránky, vypadá to, že se i zde lidé kontaktují.

@Anonymní píše:
Jestli máš fb, najdi si skupinu- jak se žije s hydrocefalem, tam bys někoho takovýho mohla najít…já sama hydroc. mám, ale u mě zjištěno náhodně někdy v 16 a žádný krvácení do mozku jsem neměla

Můžeš prosím napsat více? Do 16 let nic, v pohodě a jakou náhodou ho u tebe zjistili? Mluví se o tom pohledu ´zapadajícího slunce´, je to pravda? Měla jsi nějaké příznaky? Je to vyléčitelné? Díky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 20:56

@mgdln hele, jediný na čem jsem byla jako mimino byl RTG hlavy- moc rychle jsem rostla, ten snad však byl údajně v pohodě…pak léta nic až mě kolem 15.roku věku začla dost často bolet hlava, včetně migrén, dost často rozuměj někdy i několikrát týdně, kolikrát i třeba denně 14 dní v kuse, moje dětská si myslela, že psychika nebo, že simuluju, pak si mamka vydupala vyšetření, poslala mě teda dětská na neurologii, neurolog indikoval MR mozku, tam se to zjistilo a že mám jít na lumbálku, to jsem nakonec nešla, protože dětská řekla, že to není potřeba+ že bolest hlavy rozhodně není z hydrocefalu…pak uběhlo 6 let, já měla potíže, co mohli s hydroc. souviset, tak mě uroložka odeslala na neurologii zase tentokrát jinam, zase MR mozku, nález, odeslání na neurochirurgii, tam zase nějaká specializovaná rezonance a hydroc. potvrzen, mám zvětšený komory, mok mi špatně protíká přes Sylviův akvedukt a že se mám rozhodnout, jestli půjdu na operaci…no zkrátím to, na operaci jsem nešla, protože jsem doktora prosila, aby sroval ten snímek, kdy mi bylo 16 a ten pozdější, řekl, že se to nezhoršilo a že to nechá na mě, kontrola za 2 roky, teď už teda za rok, kdy mi zase udělají MR mozku…dr. na NCH se ale děsně divil, že studuji vysokou školu, normálně pracuji, motoricky jsem ani jako dítě nebyla opožděná atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 21:02

Ještě dodám, že migrény jsem měla dle NCH nejspíš z hydrocefalu, pohled zapadajícího slunce, já o tom nevím, nikdo mě na to nikdy neupozornil, takže asi ne…ale vím, že to běžně děti s touto dg. mají

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 21:02

Ještě dodám, že migrény jsem měla dle NCH nejspíš z hydrocefalu, pohled zapadajícího slunce, já o tom nevím, nikdo mě na to nikdy neupozornil, takže asi ne…ale vím, že to běžně děti s touto dg. mají

mgdln
Závislačka 4619 příspěvků 06.05.18 21:38
@Anonymní píše:
Ještě dodám, že migrény jsem měla dle NCH nejspíš z hydrocefalu, pohled zapadajícího slunce, já o tom nevím, nikdo mě na to nikdy neupozornil, takže asi ne…ale vím, že to běžně děti s touto dg. mají

Děkuji moc za popis. Zajímavé! Z toho mi plyne, že potencionálním adeptem je každý, kdo trpí na migrény.
A podle doktorů je možné, že se to samo ustálí a mok poteče jak má?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 16:30

@mgdln to rozhodně ne, to by hydroc. musela mít většina ženských, kdyby to byl důvod migrén…ne, samo se to nespraví, tam je nutná operace, teprve pak to protíká, jak má…celkově většina těch dětí má nižší intelekt nebo třeba začnou chodit až kolem 3.roku atd., není to taková „banalita“…znám ale dost lidí, co jsou odkázáni na péči okolí a zároveň dost lidí, Co s touhle dg. vystudovalo VŠ, ovládají cizí jazyky a s chůzí, pohybem atd. nemají a neměli problém, na praxi na neurochirurgii jsem jich viděla dost, jen ty sestry bohužel lidi s touhle dg. měly za blbce, pardon ten výraz, ale tohle mě dostávalo- no holky, to jsou ty lidi s hydrocefalem, oni jsou úplně hloupí, kdybyste to měli nejste na vejšce a blablabla…docela čuměly, když jsem tam byla poslední den a řekla jsem jim to, že je zdraví ten „blbec s hydrákem“ jak oni ty pacoše nazývaly :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 16:46

Ahoj prosim anonymne. Zeptam se anonymky prede mnou, uplne jsem se ted vydesila. Memu synovi zjistili zvetsene postranni komory asi v roce a pul veku, chodit zacal az kolem dvou let a ted me teda desi, jestli to s tim nesouvisi. Takze to s tim spatne protekajicim mokem ti teda zjistili na spec rezonanci? Nevzpomenes si kde?
 A

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 20:32
@Anonymní píše:
Ahoj prosim anonymne. Zeptam se anonymky prede mnou, uplne jsem se ted vydesila. Memu synovi zjistili zvetsene postranni komory asi v roce a pul veku, chodit zacal az kolem dvou let a ted me teda desi, jestli to s tim nesouvisi. Takze to s tim spatne protekajicim mokem ti teda zjistili na spec rezonanci? Nevzpomenes si kde?
A

vzpomenu, první rezonance v těch 16 byla v PLzni na Lochotíně, druhá rezonance byla ve Varech, ti mně hned urgovali do Plzně a teprve až ta třetí rezonance byla nějaká spešl s průtokama, ale hydroc.byl jasný i po té první „normální“ rezonanci, tu s průtokem si vyžádal právě až neurochirurg…neděs se, asi jste někde sledovaní? a to, že chodil kolem dvou let taky je ještě v normě, já chodila ve 14 měsících prý, ale zbytek jsem zvládala normálně, mluvit jsem mluvila prej dokonale hodně brzo :D to samý sezení na nočníku atd..tam je spíš myšleno celově opožděnější vývoj, samozřejmě ale nemusí být…Anonymní, není nic lehčího než se při strachu zeptat pediatra, zda by vás neodeslala na neurochirurgii ve vaší spádový nemocnici, pokud teda ještě nejste hlídaní…já s tím žiju „normální“ život, spíš mi komlikuje život jiná diagnoza než tohle, do 16 jsem o tom ani nevěděla, dneska už se to dá zjistit i v těhotenství, pokud by šlo o vrozený hydrocefalus a není to hydroc. třeba po úrazu nebo krvácení do mozku atd., ze všeho nejvíc mě na tom vytáčí ale laxní přístup mojí dětský doktorky, který bych asi dneska řekla něco hezky od plic, kdyby ještě ordinovala, zanedbala co se dalo ne jenom ten hydroc. a to, že ze mě dělala cvoka a totálně všechno hrála do vedlejších kolejí to se zapomenout nedá, kort když to má a bude mít následky celý život a ne, nepočítám ten hydroc. ale jiný věci

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 21:01

Dekuji za odpoved. Sledovany je zatim jen neurologem a az pry v pripade nutnosti pujde na rezonanci… jedine, co se zjistilo je, ze byly zvetsene ty komory, nevim jak moc, kazdopadne to pry nemusi nic znamenat. Opozdeny vyvoj nepatrne je, ale spis jen ta hruba motorika, sledovali ho ale kvuli jine veci- celkovemu neprospivani.

Kazdopadne laxni doktorka by zaslouzila :(

Anajuska
Nováček 2 příspěvky 15.05.18 14:53

@mgdln mam syna s hydrocefalem, tak jsem chtela znat zkušenosti maminek s vývojem takových deti

mgdln
Závislačka 4619 příspěvků 16.05.18 14:44
@Anajuska píše:
@mgdln mam syna s hydrocefalem, tak jsem chtela znat zkušenosti maminek s vývojem takových deti

Držím palce, ať jde vše co nejlépe a syn může normálně fungovat. :kytka: Mě především zaujalo, když jsem si o problematice teď četla, že hydrocefalus není pouze záležitostí mimin a batolat, ale že může být diagnostikován i v pubertálním věku. To mě překvapilo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >