Zhoršení kašle po homeopatikách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 07:33
Zhoršení kašle po homeopatikách

Krásné ráno, dcera 5 let už měsíc kašle až zvrací. Několikrát jsme byly u MUDr.,poslech i krk čistý. Dostala jsem tip na homeopata. Tak už 4. den dáváme homeopatika a dnes ráno už 4× zvracela hleny a snad už dvě hodiny v kuse “štěká”. Je to normální proces čištění, nebo je vše špatně a mám s ní sjet na pohotovost? Díky za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
anonymni_prezdivka
Kecalka 365 příspěvků 06.05.18 07:58

Normální to rozhodně není, na pohotovost bych jela hned. Asi to bude chtít léky místo cukrové vody zvané homeopatika…

 
Lychee13
Závislačka 3060 příspěvků 06.05.18 08:09

@anonymni_prez­divka Ráda bych spíš radu někoho, kdo má zkušenost s homeo. Je jen hrozně zahleněná a léky na odhlenění nepomohly, tak jsem sáhla po tomhle řešení.

 
sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 06.05.18 08:21

Bylo dokázáno nezávislými studiemi, že homeopatika mají negativní vliv na průběh onemocnění, protože oddalují léčbu. Jestli Vás takto léčí pediatr, byl by to pro mě důvod ke změně lékaře. Jinak bych zašla na ORL.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 08:38

Když mě dítě „štěkalo“, mělo vždy zánět plic a pokud neskončilo v nemocnici, tak v lepším případě na Ventilinu, v horším na prednisonu. Já bych doporučovala pohotovost (nečekat do zítra). Po jednom takovém kašli byla po 24 hodinách od přijetí do nemocnice převážena i na JIRP, kde byla 5 dní pod kyslíkem…
Ale to je zkušenost člověka, který homeopatika nedává…

 
Verun83
Echt Kelišová 8771 příspěvků 33 inzerátů 06.05.18 08:43

Co zkontaktovat homeopata, co to doporucil? Jestli je zahlenena, tak se telo ty hleny snazi dostat ven. Logicky. Nam ted dala homeopatka taky ho homeo na doleceni. Me i deti a u vsech nas presel kasel za dva dny. A to dcera taky stekala a byla zaroven i dost zahlenena, az ji natahovalo.
Asi spatne zvolene homeopatika.
Edit: nebo se proste zmenil stav a je potreba je zmenit.

 
sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 06.05.18 08:47

A ještě jsem chtěla napsat, že holčička kamarádky - tříměsíční - měla také jen hleny, nemohla se kvůli tomu kojit. Pak na pohotovosti změřili kyslík a hospitalizovali ji. Nakonec se její stav tak zhoršil, že dostala horečky a měla sepsi a málem zemřela z blbé rýmy. Vaší holčičce je 5 a to se nestane, ale stejně bych to řešila, protože to dlouhodobě negativně stimuluje její imunitní systém. Je to zátěž.

 
Venceslavka
Kecalka 239 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 08:47

Buď bych jela na pohotovost nebo zítra ráno hned k pediatrovi. Jinak zkušenost s homeopatiky mam minimální- je prokázaný, že neobsahují žádnou účinnou látku, že účinek je dán placebo efektem (věřím, že mi to pomůže, proto mi to opravdu pomůže)- což může pomoct na spoustu věcí, ale na kašel u dítěte těžko.

 
Verun83
Echt Kelišová 8771 příspěvků 33 inzerátů 06.05.18 08:49
@Venceslavka píše:
Buď bych jela na pohotovost nebo zítra ráno hned k pediatrovi. Jinak zkušenost s homeopatiky mam minimální- je prokázaný, že neobsahují žádnou účinnou látku, že účinek je dán placebo efektem (věřím, že mi to pomůže, proto mi to opravdu pomůže)- což může pomoct na spoustu věcí, ale na kašel u dítěte těžko.

Nepis neco, s cim nemas zkusenosti. Bezne detem davat homeopatika na suchy drazdivy kasel a zaberou do par minut. Tezko by sila vule utlumila takovy kasel.

 
sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 06.05.18 08:59
@Verun83 píše:
Nepis neco, s cim nemas zkusenosti. Bezne detem davat homeopatika na suchy drazdivy kasel a zaberou do par minut. Tezko by sila vule utlumila takovy kasel.

Kdyby medicína byla založená na zkušenostech, byli bychom zpět o tisíce let. Naštěstí tu máme medicínu založenou NA DŮKAZU. A bylo DOKÁZÁNO, že homeopatika mají stejnou účinnost, jako placebo. Psychika je nicméně mocná. Chápu, že lidé bez zdravotnického vzdělání nemají moc představu, jak to všechno funguje. Postupy medicínských klinických studií, kinetika léků, psychosomatika, schopnost těla vyléčit se samo,..atd. Je mi jen líto, těch peněz, co lidé dávají za placebo a také mě štve, že se často prodlužuje léčba, když jsou dostupné účinné léky.

 
Sára 1
Echt Kelišová 8827 příspěvků 06.05.18 09:00

@sediza To bych si chtěla přečíst. Máš odkaz?

 
Venceslavka
Kecalka 239 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 09:07

@Verun83 @sediza Krásně napsáno, není co dodat.

 
Lychee13
Závislačka 3060 příspěvků 06.05.18 09:09

Holky děkuju. Se štěkavým kašlem jsme co týden u Mudr. na poslechu, vždy čistá, krk čistý, crp do 10. Už nevím, co dávat, tak jsem zkusila ty homeo. Homeopatovi jsem volala a řekl mi, že mám dát Stoptussin. :zed: Je bez teplot, teď spí, nekašle. Nejraděj bych na tu pohotovost sjela, ale bojím se, co by tam vše nachytala. Pokud se to zlepší, vydržím do zítra a dojdu s ní k obvoďačce, ať udělá i výtěry. Už mě to pěkně se*e.

 
sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 06.05.18 09:10
@Sára 1 píše:
@sediza To bych si chtěla přečíst. Máš odkaz?

Zde je ta studie viz. odkaz níže:
Posadzki a kol. publikovali v roce 2012 v časopise International Journal of Clinical Practice systematický přehled možných nežádoucích účinků homeopatie, ve kterém dospívají k závěru, že homeopatie má potenciál poškodit pacienta přímým i nepřímým způsobem.

https://onlinelibrary.wiley.com/…1/ijcp.12026

A už v roce 2005 byla pro potřeby švýcarské vlády vypracována rozsáhlá metaanalýza výsledků publikovaných prací, která byla v roce 2005 publikována v prestižním časopise The Lancet. Autoři dospěli k závěru, že klinický efekt homeopatie je srovnatelný s placebem. The Lancet(2005),„The end of homoeopathy“,The Lancet366(9487)­: 690

 
Verun83
Echt Kelišová 8771 příspěvků 33 inzerátů 06.05.18 09:25
@sediza píše:
Zde je ta studie viz. odkaz níže:
Posadzki a kol. publikovali v roce 2012 v časopise International Journal of Clinical Practice systematický přehled možných nežádoucích účinků homeopatie, ve kterém dospívají k závěru, že homeopatie má potenciál poškodit pacienta přímým i nepřímým způsobem.

https://onlinelibrary.wiley.com/…1/ijcp.12026

A už v roce 2005 byla pro potřeby švýcarské vlády vypracována rozsáhlá metaanalýza výsledků publikovaných prací, která byla v roce 2005 publikována v prestižním časopise The Lancet. Autoři dospěli k závěru, že klinický efekt homeopatie je srovnatelný s placebem. The Lancet(2005),„The end of homoeopathy“,The Lancet366(9487): 690

Nj, to i klasicke leky maji dost silny potencial poskodit pacienta. Vlastni zkusenost. Po lecbe v nemocnici me odrovnaly leky jatra, dostavala jsem se z toho dalsi 3 mesice alternativni lecbou. Takze jestli maji homeo jen placebo efekt a necini dalsi organy, tak to je super.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >