Hydrochlorothiazid ve 3. trimestru

16.11.15 17:25

Hydrochlorothiazid ve 3. trimestru

Ahoj holky, jsem 37. tt a dnes jsem byla u nas naposled v poradne, ve ctvrtek jdu uz do porodnice do poradny. Dnes mi ale pan doktor dal recept na hydrochlorothiazid, ktery mam brat po pulce 2× denne. Predepsal mi ho hlavne kvuli otokum. Jenze ted v pribalovem letaku ctu, ze by ho tehotne zeny nemely brat, dokonce tam pisou, ze to prochazi placentou a muze to ublizit plodu. Braly jste ho nektera? A co si o tom myslite? Dekuji moc za rady a zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
16.11.15 18:13
@veselagab píše:
Ahoj holky, jsem 37. tt a dnes jsem byla u nas naposled v poradne, ve ctvrtek jdu uz do porodnice do poradny. Dnes mi ale pan doktor dal recept na hydrochlorothiazid, ktery mam brat po pulce 2× denne. Predepsal mi ho hlavne kvuli otokum. Jenze ted v pribalovem letaku ctu, ze by ho tehotne zeny nemely brat, dokonce tam pisou, ze to prochazi placentou a muze to ublizit plodu. Braly jste ho nektera? A co si o tom myslite? Dekuji moc za rady a zkusenosti.

nebrala bych ho na otoky jsou i jiny prasky pro tehule ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
16.11.15 21:24

Hydrochlorothiazid

Ahoj,

Pokud ti dal lékař hydrochlorothiazid jen na otoky, tak ho neužívej. Pokud máš i vysoký tlak, tak to je jiná situace. Doporučuji probrat s lékařem, který to to psal.

Petit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.17 19:57

Holky, dostala jsem tento lek na odvodneni, mela jsem otekle ruce i oblicej, tlak mam taky celkem vyssi, ale i tak mam z tohoto leku strach kvuli nezadoucim ucinkum a moznemu rozhozeni metabolismu.. mate s timto lekem zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
1827
7.2.17 23:43

Kdo Ti ho napsal? Praktik? Gynekolog? Hydrochlorothiazid je lék hlavně na tlak. V těhotenství by se nasazovat neměl. Jedině v případě že ho těhotná brala již před těhotenstvím na tlak, tak pak se může v medikaci ponechat (z toho vyplývá že plodu něškodí), ale rozhodně by se neměl nasazovat na tlak a otoky během těhotenství. Kolik máš TK? Máš bílkovinu v moči? Máš i otoky nohou. Ono nějaký trochu otok rukou a obličeje má skoro každá těhotná. Pokud máš oteklé nohy a bílkovinu v moči tak tam se hydrochlorothiazid dávat naopak nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.17 08:23

@Lucka1111 dekuju za reakci, ja se spatne vyjadrila, zapomnela jsem napsat, ze tehu nejsem..tlak mam kolem 150/90 a opuchla jsem, jen se bojim tech vedlejsich ucinku.. uz ho mam doma tyden a stale nevim..

• Nahlásit
  • Citovat
1827
8.2.17 22:12

Aha, a měla jsi nějaké vyšetření - krev, moč? Nebo jen nasazeno toto naslepo?. Pokud máš náhle vyšší tlak a otoky tak je nutné vyšetřit ledvinné funkce. Jinak vedlejší účinky moc nejsou, nemá se dávat u lidí co mají či měly dnu (případně mají vyšší kyselinu močovou) a není nejvhodnější u diabetiků, ale pokud nemáš riziko cukrovky tak Ti cukrovku nevyvolá. Může snižovat draslík v krvi, takže je vhodné občas tu krev zkontrolovat, případně draslík doplnovat (ovoce, kompoty, ořechy, nebo je i draslík v tabletách). Ale má i příznivé účinky, např. snižuje ztráty vápníku, takže např. u žen s rizikem osteoporozy není špatný. A pokud jsi mladá a plánuješ jednou těhotenství tak se může v těhotenství užívat (nemá se v těhotenství nasazovat nově, ale nemusí se vysazovat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama