Nesnesitelné pálení žáhy

148
16.11.15 11:49

Nesnesitelné pálení žáhy

Ahoj holky,
potřebuji radu od někoho kdo v těhotenství trpí nebo trpěl jako já na hrozné pálení žáhy.
Už od 3. měsíce mě žáha pálila asi 3× denně, ale postupně se to zhoršovalo. Teď jsem v 31 tt, žáha mě začíná pálit po tom, co si vždy na ní něco zobnu každou hodinu, i v noci! Brala jsem rennie, gaviscon, jedlou sodu a nic nezabírá. Jediné co mi zabere aspoň na dýl je sáček anacidu, ale ten se prý může jen jednou denně :-(.. Víte o něčem silnějším co se může v těhu dlouhodobě používat? Je to opravdu nepříjemné až bolestivé, ráda bych se ještě do porodu aspoň trochu vyspala.. :,(
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2731
16.11.15 12:00

Řekni to v poradně ;) můžou Ti předepsat omeprazol (dá se teda i koupit volně, ale radši bych to pořešila s gynekologem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12685
16.11.15 12:01

Ahoj, zkus Helacid tablety, ale jsou jen na předpis, jsem na tom podobně jak ty, ale zatím pomáhá renie a takové ty dny kdy nepomáhá nic jsou naštěstí třeba jen tři a pak je týden relativní klid, tak držím palce, ať najdeš něco, co ti pomůže :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
16.11.15 12:01

Já dřív na žáhu (ne v těhotenství) brala Helicid, ale to by sis musela domluvit s doktorem, jestli bys to v těhotenství mohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
16.11.15 12:03

A jinak ještě lepší je Apo-Ome, ale ty už jsou asi silnější. Ten Helicid je lepší si vzít rovnou ráno ještě než se začne jíst. Potom na akutní problém už moc rychle nereaguje. Ten Apo-ome právě jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
16.11.15 12:03

Mě pálila žáha snad od prvního týdne. Ze začátku se to dalo snést, ve druhém trimestru už jsem z toho i zvracela. Rennie, Gaviscon, babský rady, všechno k ničemu. Navíc z Gavisconu se člověk pozvrací už jenom z té chuti :lol: Potom jsem objevila Helicid tablety. Stačila jedna na jeden až dva dny a svatý klid. Opravdu za sebe můžu doporučit.

Příspěvek upraven 16.11.15 v 12:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
16.11.15 12:05

Ten slabší Helicid není na předpis, dá se koupit volně. Já brala až do konce těhotenství s posvěcením doktorů, takže bez obav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
16.11.15 12:11

Většinou pálení žáhy signalizuje právě nedostatek žaludečních kyselin. Vygoogli „brkací test“ a uvidíš jak na tom jsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
16.11.15 12:23

A jak jis? Ja musela vyloucit vetsinu sacharidu, pecivo, ovoce. Jist v malickych porcich, pit prubezne po douscich. Nastlat si pod hlavu. Ke konci se to zlepsilo, kdyz spadlo brisko dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8173
16.11.15 12:30

V noci pomáhalo jen si zvednout pod hlavou temer do sedu, najít nejvhodnější polohu a v te co nejrychleji usnout. No a nebo probrecet pul noci… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
16.11.15 12:50

Holky, děkuji za rady, za týden jdu do poradny, tak to zkusim probrat s gynekologem, ale už jsem mu to říkala kolem 5. měsíce těhu, a on na to, že to je časté a že to musím vydržet :think:..jinak v jídle jsem se taky hodně omezovala k vůli tomu a nic. Jídlem to opravdu není, a žáha mě začne pálit klidně i ve stoje, takže nezabírá ani to, když si dám večer pod hlavu víc polštářů. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
16.11.15 13:13

Vem si ty dva slabší Helicidy, které jsou volně prodejné najednou. Je to bezpečné a hlavně účinnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22570
16.11.15 13:24

Zkoušela jsi mandle nebo mátu? A co jíš? Zhoršuje to samozřejmě kyselé a sladké. Ale to asi víš. Já teda „jela“ na sodě. Třeba Rennie bylo, jako bych si nic nevzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
16.11.15 13:29
@Tunrida píše:
A jinak ještě lepší je Apo-Ome, ale ty už jsou asi silnější. Ten Helicid je lepší si vzít rovnou ráno ještě než se začne jíst. Potom na akutní problém už moc rychle nereaguje. Ten Apo-ome právě jo.

Helicid, Omeprazol, Apo Ome,… to je jedo a totéž - rozdíl je pouze ve výrobci a gramáži

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
16.11.15 13:34
@jdukolem píše:
Helicid, Omeprazol, Apo Ome,… to je jedo a totéž - rozdíl je pouze ve výrobci a gramáži

Hele mně to Apo-ome funguje určitě líp, když už mě ta žáha palí, než Helicid. Ten se mi fakt osvědčil spíš tak, že si ho vezmu ráno a pak mám na celý den vystaráno. Ale to jsem dělala jen v době, kdy mě žáha pálila fakt každý den, což už naštěstí ne (teď teda za těhotna zase jo). Teď (opět ne teď za těhotna, ještě to není ani tak hrozný :mrgreen: ) spíš sáhnu po Apo-ome, až když mě ta žáha fakt pálí a zabere. Helicid mi s tím už nepomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama