Hygiena u miminka - holčičky

Anonymní
3.8.20 16:59

Hygiena u miminka - holčičky

Ahoj!
Jsem od včerejška pryč z porodnice s mou krásnou dcerou, ale narazila jsem na problém - nevím, jak ji mýt a ošetřovat genitál. Abych to upřesnila - v porodnici mi říkali, ze je optimální ji po stolici umýt. Chtěla jsem to tedy udělat, nicméně voda neodstranila všechnu stolici, ať jsem se snažila sebevíc. (A nemluvím jen o zadečku, ale i o pyscích, bohužel. Zkratka nálož v plence. Nemáte nějaký fígl, jak na to? Jasně, následně jsem to ještě vzala dočista ubrousky, ale bojím se, abych ji tímhle způsobem spis nezanesla stolici ještě více do pochvy. :nevim:

Můj další dotaz směřuje k ošetření krémem na opruzeniny po přebaleni. Má se aplikovat přímo i mezi půlky, na řitní otvor a kolem vaginy, nebo jen do zahybů, co jsou pod plenkou?

Omlouvám se, ale jsem vážně matka začátečnice a raději se zeptám jak blbec, než bych malé ublizila, ať už péčí nebo zanedbáním něčeho.

Dekuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6752
3.8.20 17:06

Ahoj, ja pri prebalovani používám sudocrem - ale jasny, ze každému bude vyhovovat neco jineho. Namazu ji vzdy zahyby a pak zadecek - pulky, ale i otvor. Vubec nevadi, kdyz je to víc namazany. Musim zaklepat, ze nemame vubec opruzeniny. Jinak pri prebalovani a utirani pouzivam perlan - ten namočím do vody, zmekci se a je to super na omývání. Omyvas vlastně jen cistou vodou, takze zadny chemikalie. Zacnu vzdy vepredu a pak postupuju dozadu, aby se male dopředu neco nedostalo. Proste tak, jak se ma utirat každá zenska - zepredu dozadu :palec: a 1× denne vecer - většinou po koupani lehce pokapu vatovy tamponek jakýmkoliv detskym olejem a lehce ji to tam dole rozevru a vycistim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4106
3.8.20 17:07

Stolici ji do pochvy snad nezaneses, neumím si představit jak. Prostě jí pořádně utri - směrem dozadu, a večer vykoupej. Dírku-vstup do pochvy po koupeli vytirej vatovou tyčinkou, aby ji to nesrostlo. Krém nanes na ritni otvor, a na pysky, ne dovnitř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
3.8.20 17:13

Já dítě po každém kakání myla pod vodou. Nad umyvadlem pod kohoutkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
3.8.20 17:24

V umyvadle pod tekouci vodou, chce to cvik. Mazat az kdyz je opruzena, super je sudocrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
3.8.20 17:24

Používám perlany + mycí olej „Medvídek“. Ten Medvídek je emulze voda+olej a vytvoří to na pokožce film, takže ošetřovat potom čímkoli už není nutné. Nanášet preventivně krém proti opruzeninám je podle mého názoru nesmysl. Důležité je často přebalovat, hlavně nenechat dlouho působit na kůži stolici, a taky je velmi důležité (možná nejdůležitější) co nejčastěji větrat bez plenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
3.8.20 17:29

Stolici tedy odstraňuji jen tím perlanem s medvídkem. Pečlivě otřu všechny záhyby. A mezi pysky vždy čistým kouskem perlanu, nikdy ne takovým, kterým jsem předtím už utřela kousek stolice jinde. Otírám směrem dozadu. Také jsem z toho byla ze začátku vyjukaná. Neboj, za pár dní to už budeš dělat jako profík :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
3.8.20 18:33

Hlavne opravdu pozor na to, aby nesrostly pysky. Je dulezite opravdu hezky pysky rozevrit, na vatovy tamponek nanasim cisty olivovy olej z lekarny, a shora dolu vlevo a shora dolu vpravo :). Delam po kazde stolici, tim se prave pripadne i ocisti nejaky zbytek pripadne stolice :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
3.8.20 18:34

Já vždycky umývala prdelku vlh. ubrousky. Hodně lidí na ně nadává, ale dcera je snesla bez problémů. A vždy od pipky po prdelku. Aby si ji nezanasela nečistoty do té pipky. A pak jsem natírala nejdřív pipku- všude a pak prdelku. Ne naopak… Nebyla nikdy opruzena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama