7 měsíční miminko

Anonymní
3.8.20 16:04

7 měsíční miminko

Ahoj holky, mám nějakou depku dneska. Mám první miminko, o víkendu bude mít 7 měsíců, je zdravá, hezky papá, je to naše první miminko, díky bohu v noci i spí. Ale co mě trápí, je fakt že jsme přesně tabulkoví nebo lehce pozadu, u dr vše v pořádku, ale mě to už trápí, všem kamarádkám kteří mají stejně staré nebo mladší děti, tak už lezou, hravě se přetáčí atd. Naše se překulila ze zad na bříško sama, na začátku 6. Měsíce, dělala to tak 14 dní a pak jak by zlenivěla nebo ji to přestalo bavit se překulí výjimečně, a to s ní trénuje obě strany, motivují ji hračkou, ta jak se ztratí z dohledu tak ji přestane zajímat místo aby se překulila, ale když ji pomůžu krásně to dotočí tak jak má, nožky zvedá, krásně pase, umí druhé vzpřímení, snaží se dávat kolínka pod zadeček ale jinak nic. Jak ji namotivovat? Přemýšlím jestli nenavštívil fyzio ať se na ni mrkne, navíc už 2 dny je ukňouraná, nic ji nebaví, protože jí leze 3 Zoubek, no není to sranda. Aspoň jsem se z toho mohla vypsat, taky bych chtěla miminko které se samo hned překulí na bříško a hraje si.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4175
3.8.20 16:06

Klidně toho fyzioterapeuta navštivte. Jinak na lezení má čas.. Dcera když zacala dávat nohy pod sebe, tak za měsíc lezla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1838
3.8.20 16:39

Nechala bych jí, ať si sama určí, kdy bude chtít lézt, vždyť jí nejsou dva roky, abys jí musela vláčet po doktorech :think:
Na tabulky bych se z vysoka… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
3.8.20 16:43

Já si myslím, že každé miminko je jiná osobnost a rychlost vývoje je jen na něm… A uspěchat nic nejde… Pokud není na další fázi připravené, tak s tím nic neuděláte… A to nemyslím ve zlém… ;) Taky jsem se snažila s odplínkováním malé a hrotila, že mi v roce nechce ani sedět na nočníku… A ejhle ona se pak sama odplinkovala… Prostě si řekla, že už ty plíny nechce… Dejte jí čas… ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 16:43

@Berry77 mi nejde o lezení ale aby se už se už furt konečně přetáčela na bříško

• Citovat
  • Nahlásit
997
3.8.20 16:49

Hlavně klid. Moje malá za chvíli bude mít 6 měsíců. S tím přetáčením dělala to samé, poprvé se přetočila cca ve 3 a půl měsících, byla jak lachtan neuměla dát ruce před sebe, takhle to dělal asi dva dny a pak 14 dní nic, jen občas se překulila, pak zase dva dny aktivní a pak zas 14 dní nic, až teď poslední 3 týdny to dělá pořád,1000× za den se přetočí na břicho je tam pár minut někdy ani to ne a začne se vztekat protože se jí tam nelíbí, takže já celý den nedělám pomalu nic jiného než že jí přetáčím zpátky na záda protože sama to ještě neumí. Takže klid, příprav si nervy za chvíli to přijde. 😀 Jinak, malá taky zvládne druhé vzpřímení, otáčí se kolem své osy, ale neplazí se a o nějakém náznaku strkání kolinek pod bříško nemůže být ani řeč. Ale všimla jsem si že malá vždycky dělá ve vývoji velké skoky, jeden den nic a druhý den už umí soustu nových věcí, plyve, ječí, prská 😀 a narozdíl od vás my nemáme ani jeden zub a nevypadá to že by se měl brzy objevit 😀 sama vím že je těžké sledovat vrstevníky kteří už umí tohle a tamhle to, a tvoje dítě ne, člověku to dá trošku brouka do hlavy, děti by se neměli porovnávat ale dělá to snad každá matka. 😀 Jak říkám když už se začala přetáčet, i když občas, tak každou chvíli to přijde a bude to dělat pořád :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
3.8.20 17:20
@Lucie1906 píše:
Hlavně klid. Moje malá za chvíli bude mít 6 měsíců. S tím přetáčením dělala to samé, poprvé se přetočila cca ve 3 a půl měsících, byla jak lachtan neuměla dát ruce před sebe, takhle to dělal asi dva dny a pak 14 dní nic, jen občas se překulila, pak zase dva dny aktivní a pak zas 14 dní nic, až teď poslední 3 týdny to dělá pořád,1000× za den se přetočí na břicho je tam pár minut někdy ani to ne a začne se vztekat protože se jí tam nelíbí, takže já celý den nedělám pomalu nic jiného než že jí přetáčím zpátky na záda protože sama to ještě neumí. Takže klid, příprav si nervy za chvíli to přijde. 😀 Jinak, malá taky zvládne druhé vzpřímení, otáčí se kolem své osy, ale neplazí se a o nějakém náznaku strkání kolinek pod bříško nemůže být ani řeč. Ale všimla jsem si že malá vždycky dělá ve vývoji velké skoky, jeden den nic a druhý den už umí soustu nových věcí, plyve, ječí, prská 😀 a narozdíl od vás my nemáme ani jeden zub a nevypadá to že by se měl brzy objevit 😀 sama vím že je těžké sledovat vrstevníky kteří už umí tohle a tamhle to, a tvoje dítě ne, člověku to dá trošku brouka do hlavy, děti by se neměli porovnávat ale dělá to snad každá matka. 😀 Jak říkám když už se začala přetáčet, i když občas, tak každou chvíli to přijde a bude to dělat pořád :hug:

Kéž by 🤷‍♂️ Přesně tak snažím se nesrovnávat ale je to mazec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
3.8.20 18:20

Hlavne klid, me se maly pretacel cca v 6 mesici, v osmem mesici se snazil plazit ale plazil se tak ze kdyz natahl pravou ruku tak dal hlavu na pravou stranu az k podlaze a to same na levou stranu, bylo to az nebezpecne.. nejak v 11 mesicich prisel na to ze umi lézt po kolenou a hned si zacal sedat, stoupat.. vse v jeden den… taky jsem byla z toho na palici, ale ma sve tempo… :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 19:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám nějakou depku dneska. Mám první miminko, o víkendu bude mít 7 měsíců, je zdravá, hezky papá, je to naše první miminko, díky bohu v noci i spí. Ale co mě trápí, je fakt že jsme přesně tabulkoví nebo lehce pozadu, u dr vše v pořádku, ale mě to už trápí, všem kamarádkám kteří mají stejně staré nebo mladší děti, tak už lezou, hravě se přetáčí atd. Naše se překulila ze zad na bříško sama, na začátku 6. Měsíce, dělala to tak 14 dní a pak jak by zlenivěla nebo ji to přestalo bavit se překulí výjimečně, a to s ní trénuje obě strany, motivují ji hračkou, ta jak se ztratí z dohledu tak ji přestane zajímat místo aby se překulila, ale když ji pomůžu krásně to dotočí tak jak má, nožky zvedá, krásně pase, umí druhé vzpřímení, snaží se dávat kolínka pod zadeček ale jinak nic. Jak ji namotivovat? Přemýšlím jestli nenavštívil fyzio ať se na ni mrkne, navíc už 2 dny je ukňouraná, nic ji nebaví, protože jí leze 3 Zoubek, no není to sranda. Aspoň jsem se z toho mohla vypsat, taky bych chtěla miminko které se samo hned překulí na bříško a hraje si.

Je to tezke, ale zkuste se na to vykaslat na to srovnavani. Rikam ja, ktera jsem dnes cestou domu z plavani skoro brecela, ze vsechny deti tam uz samy chodi a muj 15mesicni syn “jen” leze a obchazi nabytek. Je to tezke ta konfrontace s tim, ze ostatni jsou “napred”, ale zas treba nas malej docela dost povida, jakoze opravdu slova, a ty jine deti tam doted jen tak vyluzuji neurcite zvuky, a treba to tam nejakou mamku taky trapi, ze jeji mrne moc nemluvi. My teda na fyzio chodime uz skoro rok, ale cvicili jsme jen 3 mesice a ted co mesic chodime na kontrolu. Nas maly si sedl az v 11 mesicich, lezt zacal az ve 12,5 mesicich a nabytek obchazi az ted treba dva tydny. Kdybychom mely deti stejne stare, to byste mela jinaci srovnani, nas maly v 7 mesicich se umel jen pretocit na brisko a zpet a jeste to nemel rad, zadne druhe vzprimeni, natoz kolinka pod sebe atd. Proste nic. Ale trapit se muze clovek jak chce, stejne se to neurychli. V nejake fazi treba Vojtovkou ano, ale z toho, co popisujete, mate uplne normalni mimco a cviceni by vas jen trapilo obe, a to si piste, ze jak ji nekam vezmete, uz vas nepusti, nez mala zacne chodit, tak to mame i my ted. Poradil bych se max s pediatrem a holcicce nechte cas. Fyzio mi vzdy rika, ze pokud clovel vidi posun u ditete, je to dobre, jen pokud je stagnace nebo ustup id dovednosti, muzete se treba obavat trochu, ale kdyz male rostou zoubky, tak se ji zrovna ted treba tocit nechce, nas maly mi na nejake hracky a motivaci kaslal, nejvic toho delal, kdyz si myslel, ze se nedivam :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2836
3.8.20 20:12

Na srovnávání se vykašli. To je to nejhorší, co můžeš svému ditku udělat. Mám 7,5m a podobně staré děti buď už sedí/chodí nebo se ještě nepretaci. Je to strašné individuální a během těch první pár měsíců se toho děje tolik..a beztak většina z nich se do roka srovná ;) Jestli tě to uklidní, tak si svoji pediatričku požádej o zadanku na fyzio. Já jsem to udělala taky, ale ne proto, že bych měla dojem, že naše mimco v něčem zaostává, ale při plazení nepoužívá jednu nožku a nerada bych, aby si do lezení, které začíná zkoušet, přenesla nějaký špatný vzor. Taky budu klidnější, když ji zkoukne odborník a případne pořadí správně cviky. Ale určitě se neřiď tím, co dělají děti ostatních, zbytečný stres ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
3.8.20 20:51

Neporovnavat! :) Naše dítě zacalo taky lézt později…teď v roce a půl mluví ve dvouslovnych větách, oproti těm co lezli dřív a nemluví ani slovo…každý má své tempo, vyniká v něčem jiném :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
3.8.20 21:59

Jak bylo řečeno v příspěvcích - neporovnávat, ale je to těžké… Jinak dle mého názoru máš mimčo úplně v pohodě. Jednou mi fyzioterapeutka říkala, že není dobrá kvantita, ale kvalita…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama