Hyperkinetická porucha a LMD - léčba

23.4.14 05:49

hyperkineticka porucha a LMD - lecba

Kdysi jako malej jsem mel podobne problemy, symptomy a nyni to nadale pretrvava.

Mam treba problem s vninimanim, koncentraci, soustredenosti. Kdysi jsem byl i vic hyperaktivni ale ted je to lepsi.
Mel jsem to uz na zakladni skole, dali me proto do vyrovnavaci tridy jestli to nekdo tu pamatuje? Potom zas zpet. Nikdo to nijak nelecil, vsimla si to az pritelkyne ze nekdy jsem total mimo. Prikladem zeptate se kolik je hodin? No a dotycnej Vam odpovi ze treba krasne hraje hudba :D Taky nekdy zapominam, treba proto nemohu delat ani v tovarne. Mate napr postup, jenze ja jsem schopen to v te setrvacnosti zapomenout a potom zpetne dalsi hodinu hledat co jsem tam zapomel :(

Dalsim prikladem budiz pohovor do prace, problem je ze jsem zaroven chaotickej a tak zacnu popisovat praci ale preskakuju od jednoho ke druhymu (zpetne jsem si to uvedomil a pustil si nahravku). Ve vysledku personalista z toho nic moc nevi.
Vadou reci ale netrpim, operator call centra mi sel (1rok praxe) a u obchodniho zastupce (1rok praxe) zas vadily jiny veci, proto mi obchodak dlouho nevydrzel.

Cetl jsem ze je na to dobra Ginkgo biloba ale zaroven zde jinde ctu, ze prej jako jen placebo :( Bral jsem jednu dobu Piracetam ale nic moc.
Nejaky napad zda to jde lecit? Psycholog to prej u dospelych neresi, jen psychiatr ale to by mi hodil asi jen nejaky prasky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

23.4.14 05:51

Tohle se me nejvic tyka:

Popis lehké mozkové dysfunkce
Termín lehká mozková dysfunkce je souhrnným názvem pro mnohé lehké odchylky mentálního vývoje na základě oslabení funkce centrální nervové soustavy (CNS). Těmito poruchami často trpí průměrně až nadprůměrně inteligentní, u nichž se projevují poruchy učení a chování.

Hyperkinetické poruchy – charakteristika této skupiny:

• nedostatečná vytrvalost v činnostech‚ vyžadujících poznávací schopnosti
  • tendence přebíhat od jedné činnosti ke druhé‚ aniž by byla jedna dokončena
  • dezorganizovaná‚ špatně regulovaná a nadměrná aktivita
  • Nedostatek pozornosti s hyperaktivitou
  • Syndrom poruchy pozornosti s hyperaktivitou
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
23.4.14 07:14

Klasické ADHD s hyperaktivitou, zkusila bych to řešit s psychologem :think: Kdo ti řekl, že to psycholog u dospělých neřeší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.14 08:37

Ted uz netusim, kde jsem to vycetl.
Mno to jsem zrovna nechtel at uz to bude psycholog bo nejakej cvokar.
Dnes je celkove vse vo kseftu, takze ten ti hodi leda nejaky prasky, ktery clovek zobe a hlavne aby meli profit. To spis premejslim nad nejakyma bylinkama ci jinym reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3190
23.4.14 09:14

@Freudstein Samozřejmě že se psycholog zabývá i dospělými. Dělají se různá relaxační cvičení, dechová dvičení…prostě se tě budou snažit naučit zpomalit, uklidnit se avšechno si v klidu promyslet. Určitě to zkus. Taky by to pomohla joga nebo podobné cvičení (thai tchi…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
23.4.14 10:36

@Freudstein psycholog nemá pravomoc napsat léky na zklidnění, to ani náhodou. Psychiatr ano. Bez psychologa nemůžeš nic, jedině si přečíst nějaké knihy, jak vychovavat dítě s ADHD a naučit se metody učení praktikovat sám na sobě - viz třeba to dokončení rozdělanych věcí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama