Hypermobilita

Anonymní
22.2.12 07:46

Hypermobilita

Ahoj nedávno jsem byla na ortopedii a pan doktor mi do zprávy napsal, že mám Ehler danlos syndrom - generalizovaná kloubní hypermobilita…zjistil to vlastně pouze tím, že se na mě jen kouknul a já musela udělat pár cviků toť vše. Mě by teda zajímalo jestli se to nedá zjistit i jinak tohle mi přijde málo?? A dál by mě zajímalo jestli tady vůbec někdo s tímto je? Budu ráda když se ke mě kdokoliv přidá ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9622
22.2.12 08:21

Jak to tady píšeš, sem se hned lekla, že to mám taky, bo mám s klouby docela problémy (resp. s vazy), ale koukala sem na netu, že sou k tomu i další příznaky - třeba hyperelasticita kůže a to teda fakt nemám…Tak si pročti ty další příznaky, jestli to sedí :nevim:
Jinak je to správně Ehlersův-Danlosův syndrom…

Příspěvek upraven 22.02.12 v 08:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.12 08:25

no právě, že moc nesedí :nevim: vlastně žádné problémy s ničím nemám…na tu ortopedii jsem šla s uplně něčím jiným a on mi povídá…dejte ruce před sebe…tak jsem je dala, pak mi řekl ještě jednu věc…a díky tomuhle mi napsal že mám toto 8o tak jsem si toho na netu plno přečetla a nějak mi to nesedí…jako asi mám lehčí hypermobilitu, ale hned toto 8o

• Citovat
  • Nahlásit
9622
22.2.12 08:36

Já mám taky hypermobilitu kloubů, ale třeba sem viděla obrázek a ten člověk tam má prsty an rukou ohnutý do devadesátistupňovýho úhlu ke hřbetu ruky, rovnoběžně prsty s předloktím 8o No i když na levé ruce teď koukám, že to udělám 8o :think: :mrgreen: Ale ty další přiružený příznaky ke mně prostě nesedí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
22.2.12 08:40

ja mam taky hypermobilitu kloubu, proste se ohnu vic a vykloubim prsty vic nez ostatni. prej se to casem bude zlepsovat jako ze budes vic tuhnout :) nic to neni, jen to nekdo proste ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9910
22.2.12 08:42

no tak to já neudělám to udělám max. na 70 stupnu, ke mě ty další příznaky taky nesedí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.12 08:50

teď jsem ještě našla toto a převážná část na mě sedí :? http://fibromyalgik.webnode.cz/…lni-syndrom/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.12 09:30

a můžu se ještě zeptat neovlivňuje to nějak negativně těhotenství?

• Citovat
  • Nahlásit
2698
22.2.12 09:35

Bratr to měl diagnostikovaný jako malý, musel několik měsíců pravidelně cvičit. Zřejěm to zdědil po mamce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9622
22.2.12 10:39
Anonymní píše:
a můžu se ještě zeptat neovlivňuje to nějak negativně těhotenství?

No na jedné stránce sem četla, že ano…Rizikem pro ženy s Ehlers-Danlosovým syndromem je i těhotenství. Může dojít ke krvácení do dělohy, eventuálně hrozí i prasknutí dělohy zvětšené plodem. :nevim: Asi by ta diagnóza měla být fakt stoprocentní, pže potom to s sebou nese docela závažný rizika :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.12 12:25

tak mě dr. neřekl, že je to vážné…v podstatě se k tomu vůbec nevyjadřoval…ale těch EDS je několik druhů…a jeden z nich je právě ta hypermobilita kterou prý má kolem 40% populace…dalším druhem je nějaká cévní EDS ta asi v těhu nebezpečná je :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.12 12:30

ještě jsem si teda zadávala dotaz do poradny a tam mi dr. napsal, že to na těhu vliv nemá a že to v podstatě má mnoho lidí takže se obávat nemusim tak jsem šťasntná

• Citovat
  • Nahlásit
Annietta
15.3.12 19:07

Tak já mám hodně rozsáhlou hypermobilitu a doktoři mi řekli že se nedá nijak pomoct že to bude jen horší a horší (mj. je mi teprve 18 let a odešla jsem kvůli tomu z konzervatoře) prý jsou na to cviky ale jaké kdo ví :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Bordik
17.4.12 22:17

Hypermobilita

Ahoj,

ortoped mi taky napsal, že mám výraznou hypermobilitu. Já na něho zírala, že jak to poznal, když jsem přišla se zraněným kolenem a momentálně na mě ani nesáhl. A on na to, že to vidí, jak stojím. Pak se mě zeptal, zda nemám problém s ramenem. Vytřeštím na něho oči a říkám mu, že jsem měla pravé rameno 2× vyhozené. A on na to, že to je u hypermobility jeden z nejčastějších úrazů. Pak mi začal hýbat s prsty u ruky a palcem, který následně začal ohýbat do všech stran a hlavně dolů. No a víc nic. Říkal, že se nic neděje, že někteří lidé to mají. Akorát si dávat větší pozor, aby nedocházelo k úrazům.

• Citovat
  • Nahlásit
sajasa
22.4.12 22:30

ehlers - danlos

Já i mé 3 děti máme ehlers - danlos. Malá od narození, u mě se projevil po posledním porodu následkem stresu. Kluk je zatím relativně v pohodě, u nejstarší holky se začal projevovat v pubertě, kolem 13. roku. Od té doby není někdy schopna ani chodit. Ta menší má neustále v sádře ruce i nohy kvůli vyhazování kloubů. Obě potřebují neustálou péči, malá je od posledního vykloubení kotníku už půl roku na berlích, ale je zajímavé, že podle doktorů je v pohodě a podle posudkového nepotřebuje ani nejmenší péči.A bolesti si vymýšlí. Co se mě týká - no koment. Před 2 měsíci jsme po 10 letech našli tady v republice tým lékařů, kteří se touto nemocí zabývají, a malá již dostoupne na špičku. Patří jim velký dik a můj souhlas s publikací a výsledky jejich léčby. Vím, že holky nevyléčí, ale ulehčí jim život s touto nemocí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama