Hyperstimulace

314
10.12.05 20:45

Hyperstimulace

Jsem po punkci (včera) a bolí mně břicho - spíš jen břišní svaly a zdá se mi nafouklejší než včera. Odebrali mi 22 vajíček. Myslíte, že to může být hyperstimulační syndrom, popřípadě jaké máte zkušenosti? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41
30.3.06 12:46

včera ženě odebrali 40 vajíček … večer ji blbě, ráno dobře a teď je ji za blbě - zvracení, průjem, nateklé břicho :(

Ale jak to tak vypadá, podobné zkušenosti tu nejsou, ale kdyby byly, budeme rádi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.06 12:56

Teda 40 vajíček! To bych OHSS předpokládala určitě. A doktor ji na něco takového nepřipravil? Já jsem při svých „pár“ vajíčkách OHSS měla, ale jen lehký, takže jsem před ET dostala kapačku a pomalu to přešlo. Když to bylo asi nesilnější, měla jsem přes pas o 30 cm více než normálně. Důležité je dodržovat pitný režim a kontrolovat, jestli to stejné i vyloučí. Může se i průběžně vážit, aby poznala, pokud se zadržuje voda v těle.
Vendula29

• Nahlásit
  • Citovat
41
30.3.06 13:14

připravil … teda připravoval :) … říkal, že je to velice pravděpodobné, ale že by stejně doporučoval zavést hned a nečekat na další cyklus (což doporučíjí v iscare :() - doufám, že ví co dělá, není to první pacientka ;)
ale asi si to Martina neuměla představit nebo si řekla, že nemůže být hůř než když měla žlučníkoý záchvat

díky za postřehy …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
7.4.06 08:05

tak Martinu už mám doma
máme 12 mrazáčků a po kontrole a uklidnění se zkusí ET … tak si držíme pěsti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2446
7.4.06 11:07

Tak Martine , z nejhoršího už je venku a doufám,že i já :wink: ,my máme 8 oplodněných(kam se na vás hrabem) :cry: ,ET mě čeká v pondělí :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
7.4.06 11:13
lena123 píše:
Tak Martine , z nejhoršího už je venku a doufám,že i já :wink: ,my máme 8 oplodněných (kam se na vás hrabem) :cry: ,ET mě čeká v pondělí :P

tak také držíme pěsti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
7.4.06 13:46

Ahojky,
prosím můžete mi poradit co mě teď čeká? Mám podstoupit IVF - jsme po první návštěvě u dr. v CAR. V úterý jdu na hormonální profil a v pátek na HSG - průchodnost vejcovodů. Co bude následovat pak? Už teď vím, že nás hlavně díky SPG manžela čeká IVF, ale kdy se začíná se stimulací, jak dlouho trvá, a tak. Děkuju předem za radu a držím vám palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
7.4.06 13:55

brejny, ja ti neporadim, taky mam za sebou teprve prvni navstevu v CAR, ale podivej se na diskuzi IVF+ISCI, je myslim v Neplodnost, tam maji holky bohaty zkusenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
7.4.06 13:59
brejny píše:
Ahojky,
prosím můžete mi poradit co mě teď čeká? Mám podstoupit IVF - jsme po první návštěvě u dr. v CAR. V úterý jdu na hormonální profil a v pátek na HSG - průchodnost vejcovodů. Co bude následovat pak? Už teď vím, že nás hlavně díky SPG manžela čeká IVF, ale kdy se začíná se stimulací, jak dlouho trvá, a tak. Děkuju předem za radu a držím vám palce.

co já vím o své ženě, tak tam byla jen hormonální stimulace … „mraky“ injekcí 3-4 každý den a cca 14 dní + 2-3× ultrazvuk
v ISCARE … já měl jen komůrku a ženu mi odvedli do patra a protože měla hafomoc vajíček, tak šla na odběr poslední (přečetla dost knížky … já stihl celou Narnii 4) no a pak domu …

imunologii (+spermiogram) a genetiku jsme měli už dřív … asi měsíc dopředu + i všechna vyšetření u dr. - jako i prolaktin, …

další asi musí doplnit Lena123 nebo pokud se přihlásí moje žena (Sojce) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
7.4.06 14:06

Moc vám děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2446
7.4.06 17:32

brejny,tak pokud vím dr.ti musí zjistit příčinu problému,pak podle jeho uvážení na:,–(í hormonální protokol,já např.10 tři injekce v jednom a 2× denně hormonální sprej do nosu :wink: ,3× ultrazvuk no a pak odběr vajíček ,pak je to jak píše Martin.Chlapy kabinka a my holky narkóza.Já jsem teď ve fázy odběru ,máme zatím 8 oplodněných vajíček ,a v pondělí emryjo transfér s prodlouženou kultivací :wink:
Když tak přijď :P :oops: na diskuzi ivf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
28.4.06 12:54

Prosím poraďte… Jsem po první IUI, ale měla jsem hodně folikulů, 6 velkých a kolem další hromada dozrávajících (výsledek téměř jako na IVF). Dr. mě varoval, že může přijít hyperstimulační syndrom (OHSS) i mi to napsal do zprávy. 2 dny po IUI to bylo celkem dobrý, ale teď jsem šíleně nafouklá, břicho tlačí, tlačí i na žaludek a hůř se mi dýchá, jako kdybych měla něco těžšího na prsou. Prostě to nejsem já. Jaké je nebezpečí hyperstimulace?

Do CARu to mám daleko, tak myslíte, že bych mohla v případě problémů skočit do nemocnice na gynekologickou ambulanci? Budou si vědět rady? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
28.4.06 12:58

my jsme taky se ženou jeli do nemocnice … po telefonocké poradě s doktorem, ke kterému měla jít na kontrolu … byla tam pak asi čtyři dny

rady si budou vědět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
28.4.06 13:07

Fido, nestraš mě, že bych musela být v nemocnici? :x :( Já hlavně ani nevím, zda se ta inseminace zdařila (těhu se dá prokázat až za 10 dní, to mám ještě čas)…, tak jsem z toho taková nějaká paf…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama