Hypertenze v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ginous
Stálice 70 příspěvků 13.04.18 10:04
Hypertenze v těhotenství

Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenosti s léčbou hypertenze v těhotenství? Většinou se bere Dopegyt, ale mě nějak nefunguje, tak mi lékař napsal Presid (felodipin), na netu jsem ale našla, že se sice dává, ale byly u něj popsány neřádoucí účinky na miminko. Jsem v 18.týdnu. Moc díky za případné odpovědi.

Reakce:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13016 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 10:37

Mě napsali vasocardin a betalok zok

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13016 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 10:37

@ginous kolik jsi brala dopegytu?

ginous
Stálice 70 příspěvků 13.04.18 18:19

Ahoj moc díky za odpověď. Dopegyt jsem brala 3×1, ale tlak jsem měla i tak nad 140/90. To bylo v době snažení o mimi. Navíc jsem měla najednou anemii, krevní obraz mi šel pořád dolů, aby se vyloučili krvácení byla jsem i na gastroskopii a kolonoskopii.mela, vše Ok. Pomohla mi až mega dávka železa v invazi. Krev se mi úplně spravila
Pak jsem brala Nebiet což je betsblokator, stejná skupina léků co máš ty. Ale moc to nepomáhalo. Nejúčinnější pro mě byl právě ten President, což je blokovou kalcioveho kanálu. První trimestr jsem schválně nabrala nic. Tlak jsem měla tak 146/95. Teď ní vylezl na 155/105, takže beru 4.den Dopegyt 1_ 0_0,5 a Presid 5mg 1 ráno a tlak mám peknej. Jen mám obavu aby to bylo ok pro miminko. Ty už máš mimi nebo čekáš? Měj se hezky, :mavam:

ginous
Stálice 70 příspěvků 13.04.18 18:20

Promiň ty překlepy píšu z mobilu

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13016 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 18:42

@ginous mám a brala jsem 8X dopegyt a k tomu 6× betalog no já měla rozjetou preeklampsii

Cepell
Stálice 52 příspěvků 14.04.18 14:52

Ahoj, já brala dopegyt 1-0-1 a vyústilo to v preeklamsyii a ukončení těhotenství ve 23.týdnu. Ted těhu nejsem a internistka mně nechce dát nic jiného než Dopegyt+prášky na odvodnění. Taky říkala, že jediný dopegyt je ověřený, že se může v těhu.

ginous
Stálice 70 příspěvků 14.04.18 16:05

@ka2ka ahoj, tak to jsou teda poradny dávky, hlavne že to dobře dopadlo. A rodila jsi hodně před termínem?

ginous
Stálice 70 příspěvků 14.04.18 16:12

@Cepell ahoj, díky za odpověď. Je mi to moc líto. Přesné z toho mám strach. Ale zdá se mi škoda, že ti nedali k tomu Dopegytu něco dalšího. Jednoho internistu mám doma- manžela. Já uvažuju, že se objednám do poradny pro hypertenzi ve Fn. Méj se pěkně a ať je to lepší :mavam:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13016 příspěvků 1 inzerát 14.04.18 16:19
@ginous píše:
@ka2ka ahoj, tak to jsou teda poradny dávky, hlavne že to dobře dopadlo. A rodila jsi hodně před termínem?

první měsíc před ale to jsem byla jen na dopegytu kvůli aktuní preeklampsii
druhý týden před taky kvůli preeklapsii, ale to jsem měla prášků tunu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >