Špinění v těhotenství - pomůže mi klid?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.04.18 08:37
Špinění a klid

Ahoj holky. Prave jsem se vratila od dr. Jsem 6+6tt dle UTZ pry cca o tyden mene. Ale mivam delsi cykly. Mimi videt bylo i se srdcem. Ale spinim. Zacalo to v 5tt, jen nahnedly vytok, pak dva dny vubec nic a ted hojnejsi nahnedly vytok. Dostala jsem Utroš 2 denne a Ascorutin + neschopenku. Doktorka rekla, ze lezeni muze pomoct. Prosim jaku mate zkusenost s leky, za jak dlouho zabiraj?
Vsude ctu jak je spineni bezne, ale doktorka hned rekla, ze to je hodne spatne. Vim, ze u kazdeho je to jinak, jen jsem vyplasena. Utros jsem kdysi brala pro nedostatecnost zluteho teliska, ale to bylo vzdy po ovulaci.Ze by tady telisko 6 tejdnu samo fungovalo a az potom nic? Hematom nemam. Diky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 3743 příspěvků 13.04.18 08:41

No ono je to v prvním trimestru bohužel buď a nebo. Někdy se rvácí v termínu, kdy by měla normálně přijít MS, ale to nikdo neví, co toje. Takže určitě lež a odpočívej. Ber Ascorutin a uvidí se. Kdybys měla nějak víc krvácet, tak určitě jeď k doktorce. Víc se s tím teď dělat nedá. Věř sobě a miminku. Držím palce :kytka:

JaniceB
Extra třída :D 12844 příspěvků 13.04.18 08:47

Mela jsem podobny problem u dcery, ktera se mi narodila pred tydnem.- Na zacatku jsem take spinila…tak jsem sla k lekarce, napsala Duphaston + Ascorutin a rekla lezet. Jenze jsem toho casu byla na chate se trema malyma detma, takze lezeni nepripadalo v uvahu…byla jsem tam sama:) No a prasky jsem nebrala, protoze mi po nich bylo blbe…co jsem nasla clanky od odborniku, tak lezeni je uplne bezvyznamne…Pokud se neco zvrtlo, neovlivnis to vubec nicim…pokud to bude v poradku, neni duvod lezet s nohama nahore.

Doporucuji precist:

https://bartak-alexandr.webnode.cz/…i-potraceji/

Nam se nakonec narodila holcicka uplne v ppradku, spinila jsem cca tyden s prestavkami, ne moc…fakt jen hodne malinko a jak pises ty, hneda barva. Jasne cervena by ukazovala spise na prichazejici konec…

Drzim palce! A hlavne na to nejak moc nemysli, ono to nejak dopadne a verim tomu, ze to dopadne spravne! :srdce:

Petruna21
Echt Kelišová 9244 příspěvků 13.04.18 09:01

Taky jsem to že začátku měla to špinění ale slabé, a pak to přestalo. Ale žádné léky jsem nebrala nebo mi ani žádné nedávali :think:

Anonymní  13.04.18 09:08

@P4ja dekuju, jsi moc hodna. Ja si taky rikala bud a nebo, ze kdyz se ma mimco udrzet, tak se udrzi i kdybych skladala uhli a zaroven, ze kdyz se udrzet nema, nepomuze nic. Ale dr. rikala, ze kdyz je srdce, mohlo by lezeni pomoci. Jen spineni mam vic a vic a nevim kdy mohou leky zabrat.

P4ja
Závislačka 3743 příspěvků 13.04.18 09:11
@Anonymní píše:
@P4ja dekuju, jsi moc hodna. Ja si taky rikala bud a nebo, ze kdyz se ma mimco udrzet, tak se udrzi i kdybych skladala uhli a zaroven, ze kdyz se udrzet nema, nepomuze nic. Ale dr. rikala, ze kdyz je srdce, mohlo by lezeni pomoci. Jen spineni mam vic a vic a nevim kdy mohou leky zabrat.

Těžko říct, ale pokud už se krvácení rozjelo, tak si myslím, že to léky moc nevyřeší :(

Anonymní  13.04.18 09:29

@JaniceB dekuju,zajimavy clanek.

A presne to jsem si u doktorky rikala - ona mi nakaze klid na luzku, ale co ty zensky, co maj maly deti? Ty si prece nikdy jen tak nelehnou…
Navic asi je to tak, ze pokud spatne ve vyvoji, skonci to, ale muze byt i chyba ve sliznici a tam treba neco pomuze. Uvidime.
Je to prvni tehotenstvi, tak plasim asi vic. Ne, ze bych na nem tak lpela, jsem pragmatik, radeji potratit nez mit postizene miminko, nebo resit porod mrtveho plodu pozdeji. Spis se asi vice bojim toho potratu jako takoveho. Prcek srdce mel, treba to vybojuje

zudina
Ukecaná baba ;) 1826 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 09:34

Ja vyslovene prvni tri mesice krvacela, ale chodila jsem normalne do prace, myslim ze lezenim nicemu nepomuzes

Anonymní  13.04.18 09:37

@zudina a z ceho jsi to mela? Hematom?
Ja zalehnu do konce vikendu pro klid duse - sama tomu neverim moc, ale v pondeli si necham neschopenku ukoncit a vezmu si misto ni dovolenou. Ja byla u doktorky tak mimo, ze jsem moc nevnimala a vylezla ven s recepty a neschopenkou :D

zudina
Ukecaná baba ;) 1826 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 09:42
@Anonymní píše:
@zudina a z ceho jsi to mela? Hematom?
Ja zalehnu do konce vikendu pro klid duse - sama tomu neverim moc, ale v pondeli si necham neschopenku ukoncit a vezmu si misto ni dovolenou. Ja byla u doktorky tak mimo, ze jsem moc nevnimala a vylezla ven s recepty a neschopenkou :D

Hematom ne- doktor sam rikal uprimne ze nevi proc tak krvacim. Tak jsem si vzala vlozku, chodila do prace a pocitala s nejhorsim- pak to v druhem trimestru ustalo

Anonymní  13.04.18 10:15

Diky vsem. A myslite, ze je normalni, ze me objednala az na 12.tyden na dalsi kontrolu? Neni to pozde?
Samozrejme pri obtizich mohu kdykoliv.

P4ja
Závislačka 3743 příspěvků 13.04.18 10:23
@Anonymní píše:
Diky vsem. A myslite, ze je normalni, ze me objednala az na 12.tyden na dalsi kontrolu? Neni to pozde?
Samozrejme pri obtizich mohu kdykoliv.

No ono to čestěji ani není třeba, pokud je vidět srdíčko.

JaniceB
Extra třída :D 12844 příspěvků 13.04.18 11:21

Hele neboj se…pokud je to zatim skutecne jen hnede spineni, nic te neboli, zadne krece, cervena krev atd, tak bych se uklidnila…ja jsem tedy zrovna z tech, co moc leky na podporu nepreferuje, takze ty bych nebrala urcite. Klidovy rezim bych taky nedodrzovala, ze bych jen lezela…setrit se /jako asi si nepujdes zabehat a do fitka zacvicit/, ale normalni prochazka atd., ta urcite neuskodi. Selsky rozum to chce pouzivat…Pokud mimi ma srdicko, muze tam byt skutecne jen hematom treba a to si telo poradi samo. Jinak kontrolu bych v takovem pripade uvitala za 2 tydny. To jen abys ty vedela, ze vse je dobre. Jinak to samozrejme driv ani moc smysl nema, protoze prukaz ti driv nedaj. Ale zavolala bych si, jestli bych mohla prijit jen na ultrazvuk, abych vedela, ze je vsechno v poradku a nenervovala se…Pokud je to tve prvni tehotenstvi, tak ty nervy chapu…a ver mi, i kdyby bylo 10te, tak budou stejne, ne-li vetsi:) :hug: Drzim palceky. (Ja na zacatku stipala drevo, sekala travu, kacela stromy na chate atd…takze by spis byl zazrak, kdybych nejak nezaspinila…do toho jsem tahala batuzek s 9 kg synem po lese a za ruku vlacela dve mensi deti…a dcerka v brisku vydrzela. Takze fakt verim, ze pokud je tehotenstvi v poradku, tak se udrzi i bez lezeni, leku a nervu…Hodne je to jen v hlave, spineni neni nebezpecne a u mnohych tehotenstvi je normalni. A taky razim teorii, ze lepsi potratit v zacatku, je-li neco spatne, nez to za kazdou cenu udrzovat a komplikacve resit pozdeji… :hug: ).

lentilka248
Kelišová 6402 příspěvků 13.04.18 19:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Prave jsem se vratila od dr. Jsem 6+6tt dle UTZ pry cca o tyden mene. Ale mivam delsi cykly. Mimi videt bylo i se srdcem. Ale spinim. Zacalo to v 5tt, jen nahnedly vytok, pak dva dny vubec nic a ted hojnejsi nahnedly vytok. Dostala jsem Utroš 2 denne a Ascorutin + neschopenku. Doktorka rekla, ze lezeni muze pomoct. Prosim jaku mate zkusenost s leky, za jak dlouho zabiraj?
Vsude ctu jak je spineni bezne, ale doktorka hned rekla, ze to je hodne spatne. Vim, ze u kazdeho je to jinak, jen jsem vyplasena. Utros jsem kdysi brala pro nedostatecnost zluteho teliska, ale to bylo vzdy po ovulaci.Ze by tady telisko 6 tejdnu samo fungovalo a az potom nic? Hematom nemam. Diky

Ve třetím těhotenství jsem si nasadila utrogestan hned po objevení čárek na testu, bylo to někdy ještě před vynechanou menstruaci.. Přesto jsem v 7tt zakrvacela a pak jsem asi týden kolem 10tt spinila.. Byli jsme zrovna na dovolene.. Dítěti je 6 týdnu, vše bylo v pořádku.. Nelezela jsem..

Margery
Kelišová 5205 příspěvků 13.04.18 19:51

Ahoj, já jsem špinila až krvácela prakticky od početí. Teď jsem 14. týden, pomalu to přechází, mimino se drží :kytka: Jsem na nemocenské, snažím se odpočívat, zabralo to. Držím palce, pokud se miminko má udržet, udrží se, neboj :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama