Hypertonie u miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
9.11.21 12:50

Hypertonie u miminka

Ahoj holky, prosím co máte zkušenosti s hypertonii u miminka jak se u Vas projevovala? Dr. mě s tím včera vystrašila. Sdělila mi, že se ní zda zvýšený svalový tonus horních končetin. Malýmu je 6 týdnu, je úplně normální miminko. Akorát tedy když ho svléknu do naha rozhodí ručičky (myslela jsem si, že je to Mooruv reflex, který je u takhle malých dětí normální.) Pokud je oblečený ručičkama hýbe normálně, kope nožičkama, dlaně rozevira normálně chvilku má pesticky, chvilku rozpazenou dlaň, pak zase rozpazeny třeba 2 prstíky zbytek drží.. Rád se nosí, ale vydrží si i sám hrát 15 až 20 minut. Přes den mi moc nechce spinkat většinou max hodinku, jen v kočárku tam dá klidně i tři. V noci se budí každý dvě hodinky na kojení, ale hned zase usíná. Chodí spát kolem 8 vstává kolem 9.
Akorát zatím Teda nechce zvedat hlavičku na bříšku. Když ho dám na bříško snaží se na malilinkou chviličku ji vyhodí malilinko nahoru, ale hned mu zase spadne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21654
9.11.21 13:54

@Xxxbell Dcera byla komplet hypertonická a projevovalo se to prostě tak, že byla ukrutně rychlá ve vývoji. Začala se na bříško přetáčet už koncem šestinedělí, zároveň ale měla pořád ty zatnuté pěstičky, na břiše se šponovala hlavou hodně nahoru, nevydržela v klidu ležet. Takže jsme asi dva měsíce cvičili Vojtovku, aby se nenaučila a nezafixovala špatné pohybové vzorce, ani jí to moc nevadilo a je z ní úplně zdravá, fyzicky velmi šikovná 6 letá holka. Určitě se neboj zkonzultovat to s fyzioterapeutem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2048
9.11.21 14:12

Pokud jsi z toho nervozni, tak se objednej na fyzioterapii, tam toho poznaji vic nez obvodak. Kdyby meli nejaky podezreni, tak te odeslou na neurologii. Tak jak to popisujes, to ale nezni nijak anomalne. Ja mela teda zas obe deti hypotonicke a obe jsou v poradku. Takze bych z toho apriori bevyvozovala vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat