Denní program s 11měsíčním miminkem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 18:32

Denní program s 11 měsíčním miminkem

Ahoj holky,
mohla bych vás poprosit o váš detailní denní program, co vše děláte, učíte své 11 měsíční prcky?
Malá si celkem vyhraje sama, bohužel se i často zasekne na TV, tatínek bez tv neumí žít :zed:
Staví se, leze, sedí, vyleze po schodech, umí paci, paci, jak je veliká a brnka si prstem o ret :D pápa přestala dělat..
Nerada bych něco zanedbala nebo tak..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27507
8.11.21 18:39

Chodit ven, na hřiště atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 18:44

@pikola nějak nevím co bych s ní na hřišti dělala, když nechodí a jen leze :D na procházky s kočárem chodíme, ale teď jrni nemocná, tak jsem myslela spíš nějaké aktivity doma :)

• Citovat
  • Nahlásit
1641
8.11.21 18:49
@Anonymní píše:
@pikola nějak nevím co bych s ní na hřišti dělala, když nechodí a jen leze :D na procházky s kočárem chodíme, ale teď jrni nemocná, tak jsem myslela spíš nějaké aktivity doma :)

Dokud syn nechodil, měli jsme v zimě jednou týdně plavání, jednou týdně kroužek - cvičení pro mimina, pak jsme střídali návštěvy, herny, nějaké moje vyřizovvání po městě apod. Určitě byly i dny, kdy jsme v zimě byli doma. V létě jsme byli venku každý den a lezl prostě venku na trávě a na písku.

Teď dcera má osm měsíců a jelikož chodím ven na hřiště se starším, tak leze na hřišti i ona. Prostě má návleky na nohy a dobrou kombinézu a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36792
8.11.21 19:06
@Anonymní píše:
@pikola nějak nevím co bych s ní na hřišti dělala, když nechodí a jen leze :D na procházky s kočárem chodíme, ale teď jrni nemocná, tak jsem myslela spíš nějaké aktivity doma :)

Jestli nemá horečku, ven na projížku můžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
8.11.21 19:14

Maly ma 10 mesicu a uz skoro dva mesice se stavi, takze se ho snazim pofad drzet na zemi aby lezl. Honime se po byte (taky lezu po ctyrech), to ho bavi, jinak zkousi halo halo se vsim, tancuje, zkouma vsecko mozny, davam mu varecku a hrnec, tluce bubenicek.. celkove ma rad hudbu a zpivani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
8.11.21 19:15

Taky ma rad kdyznpostavim komin a muze ho zbourat, a rika u toho ba jako bum :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
8.11.21 19:39

S detailním denním programem neporadím, nikdy jsem na takové věci nebyla. Myslím, že malé dítě se nejvíc naučí běžnou hrou a pozorováním okolí, není potřeba ho nějak zvlášť trénovat. V 11 měsících jsem s dítětem cíleně cvičila jen lezení, které u nás dělalo problémy. Jinak ničemu neuškodí nějaké stavění, nasazování, možná už i vkládačky… Záleží na tom, co dítě baví. Taky se snažím neustále komentovat, co děláme, popisovat věci. Kolem roku už jsem s dítětem mohla navázat nějakou velmi omezenou konverzaci, tak jsem se toho snažila využít.

Dělala bych jednoduše to, co nás oba baví. Pokud batole nebude u té televize celé dny (což určitě není), nebála bych se, že něco zanedbám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
8.11.21 19:39

Nás denní program je asi takový y že v šest vstáváme, snídáme a pak si hrajeme/děláme nějaké domácí práce do spaní v 8:30. V devět vstane, obvykle protivná, takže nosím po baráku, pak dám svačinu, vaříme oběd, když zbude čas, jdeme na chvíli ven do zahrady. Otevřu jí pískoviště, vytáhnu balónek, jí listy, hrabe se v zemi, kouká jak hranu listí, nebo jsem něco sázela teď na podzim. Pak oběd, po o obvykle rovnou do kočárku, ještě to většinou není na spaní, tak kouká. Udělám nějaké pochůzky po městě, cestou zpět usne a spí na zahradě do půl třetí, já dle potřeby pracuji nebo odpočívám. Pak se nasvačí a hrajeme si, děláme domácí práce nebo jdeme ven do večeře, čtvrtky jde s manželem za tchýní. Když ven, tak zas do zahrady nebo na hřiště. Na hřišti sedí a kouká na ostatní děti, jak si hrají, nebo kouká na psy. Po večeři si hrajeme, já koukám na události v regionech :lol:, někdy po půl sedmé jde manžel koupat. Mezi sedmou a půl osmou usíná. S těch aktivit doma, z hraček jí baví kostky a jedna vykladačka, panáci z dupla. Máme na podložce vybalenou kytaru, flétnu, melodiku, je otevřený klavír, na ten si taky někdy dojde zahrát. Ráda leze po schodech, tam trávíme fakt hodně času. Hrajeme na honěnou a různě se jí schovávám. Hodně taky koukáme z okna. Pak tráví dost času u otevřené myčky a lžičkou ťuká do těch dvířek. Vyhazuje všechno možné odkudkoli, všechno olizuje.,, Pomáhá" mi v kuchyni. Šplhá na postele, gauč. Tancujeme u lehátka, už v tom nekrmím, ale umí hrát asi šest melodií, tak u toho stojí, pohupuje se a má radost. Prohlížíme si knihy. Když věším prádlo, vyhazuje kolíčky. Paci neumí, ani pá pá, maximálně hů do hrnku, dneska mě krmila u oběda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27507
8.11.21 19:45
@Anonymní píše:

Co by dělala, lezla po zemi a stavěla se o věci :nevim: může se houpat, klouzat na klouzačce s tvojí pomocí. Když teda není extra hnusně, ale mě dítě lezlo i po sněhu. Mám listopadový dítě. To jste nechodili na písek ani v létě? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 20:09

Po šesté vstaneme, dostane mlíko a jde se hrabat v hračkách, já snídám. Pak pracuju a ona si hraje (rozhazuje hračky, knížky apod) Dýl, než hodinu ji to nevydrží, takže pak jdeme dělat nějaké domácí práce (já třídím prádlo, ona mi to rozhazuje; já myju koupelnu, ona si hraje s hřebenem třeba).
Pak si chvíli hrajeme spolu, než jde spát. Kolem 11 vyrážíme ven, když je hezky, chodíme na hřiště, kde si leze a kouká po ostatních dětech (brala jsem ji tam i dávno před tím, než uměla lézt, jenom se povalovat na dece a koukat). Když je ošklivo, dáme si jenom procházku (třeba jsem sbírala po okolí ořechy, tak se tam hrabala v listí). Po obědě jde spát, pak jdeme zas ven, s podobným programem jako dopoledne. Po páté už jsme doma, hraje si s mužem a já mám „volno“. Pak koupání a spánek.
Obecně se ji snažím nebýt manažerkou volného času; kromě prohlížení knížek ji neříkám, jak si má hrát, jenom jí vlastně měním prostředí, aby ji to bavilo :nevim:
A co se týká učení, učím ji spíš praktické věci - jak něco otevřít a zavřít, ne věci typu „ukaž, jak jsi veliká“, to mi přijde k ničemu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 20:11

@pikola bydlíme na vesnici a tady je hřiště opravdu malé a doma se na něm pracuje.. Také mám listopadové dítě.. A ne, nechodili jsme v létě na písek, protože se valela jen na břiše.. Bylo jsme hodně na zahradě, v bazénku

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 20:14

Děkuji za příspěvky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1918
8.11.21 20:48

Mně baví, jak se na emiminu pohoršuje kde kdo,. že jiné mámy nechodí s kojenci na hřiště za jakéhokoli počasí :lol:. Já vyrazila až před měsícem právě po přečtení podobné diskuze, jsem si říkala, že jsem asi divná a že bych asi měla. Bydlíme ve 30tis. městě, chodíme na hřiště na sídlák,.kde bych čekala hafo lidí a popravdě, kde nic tu nic. Obvykle asi tři cca 8 leté děti a pět pejskařů, pokud vůbec někdo. To by mě zajímalo, kde všechny ty zástupy kojenců z emimina jsou. :lol: I jsem koukala.na jiná hřiště ve městě a všechno je to teda spíše prázdné. Mně vyhovuje sem tam na hřiště zajít na zpestření, ale že by to byla taková zábava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 20:53

@Kolicek95 úplně mi mluvíte z duše :lol: úplně to.na mě dýchlo, že jsem jako špatná, že s ní dávno nikam nechodím atd :) opravdu jako nevím, co bych tam a ní dělala a jak píšete sama, na tom hřišti by jsme stehen byli samotné, takže žádné hraní nic :lol:
Teď ani spousta lidí nikam nepůjde kvůli koronaviru a abych jezdila každý den do města se mi za prvé nechce a za druhe6by se ro celkem prodražilo..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat