Hydrokela, zánět,kýla?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 06:18

Hydrokela, zánět,kyla?

Prosim vas nás 6m syn má od narození hydrokelu. Ale poslední týden nám přijde jakoby tu jednu kulku měl nějak nateklou. Vždy je to po koupání nebo zkrátka když je v teple. Jakmile ho prebalim a snažím se mu na to podívat automaticky se zmenší a jsou obě stejné.. přijde mi jakoby ta. m v tě jedné měl tvrdší tekutinu a má to ale až teď poslední dny :nevim:.. naše dr to viděla ale samozrejme to vidět v tu chvíli nebylo. Pouze potvrdila hydrokelu a ať hlídám bouly v trisle. Spis mi jde o to zda by to nemohl být nějaký zánět nebo jestli máte zkušenost že při hydrokele je to bezne? Nebo zda jste se s tím někdo setkal a co to popř. Bylo.? Děkuji 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27518
9.11.21 07:02

Vis, co je ta hydrokela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 07:45

@mroe vím vodní kyla. V názvu myslím triselnou.
Jde mi o to že je mi divné že je ti v průběhu dne jinak veliké.. zda to bývá u té hydrokely normálně nebo by to mohlo znacit něco jiného :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
27518
9.11.21 07:56
@Anonymní píše:
@mroe vím vodní kyla. V názvu myslím triselnou.
Jde mi o to že je mi divné že je ti v průběhu dne jinak veliké.. zda to bývá u té hydrokely normálně nebo by to mohlo znacit něco jiného :nevim:.

Nerozumim. Tak ma hydrokelu, nebo triselnou kylu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 08:34

@mroe hydrokelu ma od narození. Ale četla jsem že může být z toho triselna. A proto má otázka zní zda kdy během dne má tu jednu kulku větší a pak zase menší tak se opravdu jedna o hydrokelu nebo by to mohl být náznak zánětu a nebo triselne kýly? Nejvíce to má ve vane tam je ta jedna 2× větší :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
27518
9.11.21 08:37

Nevim, co jsi cetla, ale hydrokela je skrotalni, trisela je v trisle. Takze nevim, jak by ze skrotalni mohla byt triselna, to nevim, kde jsi to cetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 11:58

@mroe jezisi. Byla jsem u dr a ta mi řekla že mám hlidat aby se neudělala boule v trisle :nevim:.. koje otázka zní " je možné u hydrokely aby během dne se kulka zvetsovala a zmenšovala nebo by to mohlo být i něco jiného a s hydrokelou to nemá nic společného :roll: "

• Citovat
  • Nahlásit
16131
9.11.21 12:03

Syn měl od narození hydrokélu. Levé varlátko měl mnohonásobně větší. Velikost se měnila během dne v zavislosti na tepelných podmínkách, ve vaně a asi i jiných. Vždy bylo ale mnohonásobně větší jakoby plné vody. Někdy méně jindy více. Byl sledován od narození, jestli dojde k samovolnému vstřebání. Nic ho nebolelo, žádné potíže ani problémy s tím neměl. Jen ty estetické.
Tříselná kýla je úplně něco jiného.

Těsně po 3roce byl na operaci, kdy mu byla kýla odstraněna. Od té doby je klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27518
9.11.21 13:40
@Anonymní píše:
@mroe jezisi. Byla jsem u dr a ta mi řekla že mám hlidat aby se neudělala boule v trisle :nevim:.. koje otázka zní " je možné u hydrokely aby během dne se kulka zvetsovala a zmenšovala nebo by to mohlo být i něco jiného a s hydrokelou to nemá nic společného :roll: "

Jezisi bych mela rikat ja. Hydrokela nema s trislenou nic spolecneho, pletes dohromady jablka s hruskama. A varle velikost nemeni, preleva se ta tekutina uvnitr scrota, logicky. Tak nevim, jestli jsi pochopila dobre, co je hydrokela… to je tekutiny KOLEM varlete v sourku, ne v nem…
A proc by se mela delat boule v trisle ti dr. vysvetlila? Nechapu souvislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat