Hyperventilace a mdloby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:23
hyperventilace a mdloby

Ahoj chci se zeptat. trpi tu nekdo na tetanii. muze se z hyperventilace omdlit? mela jsem v praci docela stres, jednu chvili jsem citila ze dycham hroznw rychle zaclo me brnet za krkem a v obliceji a mzitky pred ocima. musela jsem si sednout a uklidnit se. bylo to fakt hodne neprijemne. stava se to nekomu. omdleli jste? co s tim?

Reakce:
krispyna
Kecalka 462 příspěvků 22.09.18 20:28

Na střední z velkých nervů jsem s tím měla zkušenost. Ano omdlevala jsem, ale normálně jsem se pak probudila, jednou s potlučenou hlavou. Časem jsem se naučila ten dech trochu ovládat protože mi vadilo jak je mi u toho zle. Takže když to na mě šlo snažila jsem se nepopadat moc dech a nesnažit se ,,dodejchnout,, nevím jak ten stav nedostatečnosti jinak popsat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 21:02

Ano, jde to. Jednu dobu jsem pořád volala sanitku studentce, která si takhle mdloby přivolávala pravidelně… je třeba naučit se pracovat s dechem…

Otazkar
Nováček 9 příspěvků 22.09.18 21:15

Udajne pomaha dychat do sacku (slabe propichly) ale moje zkusenost je sednout si a hodne pit, sice nevnimam to ale jsem dehydrovany…

Anka1313
Závislačka 2870 příspěvků 22.09.18 21:20
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat. trpi tu nekdo na tetanii. muze se z hyperventilace omdlit? mela jsem v praci docela stres, jednu chvili jsem citila ze dycham hroznw rychle zaclo me brnet za krkem a v obliceji a mzitky pred ocima. musela jsem si sednout a uklidnit se. bylo to fakt hodne neprijemne. stava se to nekomu. omdleli jste? co s tim?

V minulém zaměstnání jsem měla kolegyni, která přitom začala omdlévat. Kamarád lékař, kterému jsme volali co s ní nám poradil, abychom jí nasadili na obličej igelitový sáček a nechali ji dýchat do něj. Za chvilku jí to přešlo

Anka1313
Závislačka 2870 příspěvků 22.09.18 21:23
@Otazkar píše:
Udajne pomaha dychat do sacku (slabe propichly) ale moje zkusenost je sednout si a hodne pit, sice nevnimam to ale jsem dehydrovany…

Stihl jsi to dřív :mrgreen: Ale ano, prý se musí dostat z krve přebytek kyslíku a tomu právě napomáhá to zpětné vdechování kysličníku uhličitého. Takže ani propíchávat se ten sáček nemá

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 21:30

Ano, mam tetanii. A opravdu pomaha ten pytlik. A zkusit se zamerit na neco jineho. Kdyz budes spatne dychat ( rychle, moc z hluboka atd) rozhodis si jeste vic hladinu horciku. Ja beru pravidelne horcik na predpis a mam celkem klid.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 10:19

A muze se to stat i z vycerpani?

Ou
Kelišová 5437 příspěvků 23.09.18 11:29
@Anonymní píše:
A muze se to stat i z vycerpani?

ano, samozřejmě. Je to dost jednoznačný signál těla, že musíte začít dělat věci jinak.

Primárně je u kořenů takovýchhle problémů neřešená a nezvládnutá úzkost. Je potřeba si přiznat, že to sama fakt už nezvládáte a nechat si pomoci. V psychoterapii. Bez toho je přiznat si co a jak nesmírně těžké a spíš se to nedaří.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 21:29
@Anonymní píše:

Ahojky, omdlit jde a velmi snadno, já v momentě když jsem začala zrychlene dychat a třeba sem omdlela, tak od te doby sem sebou nosila igelitak, mě to pomáhalo, ale musela sem se naučit klidnit i sama, protože ne vždy se dá brát igelitak.. Ja k tomu mám neurovegetativni syndrom, ale dá se na tom pracovat, jen je potřeba zjistit jádro pudla :) K tomu jim hořčík a Macu a už 5let sem neomdlela, treba hyperventiluju, ale nějak to ustojim a jde to. Rozhodně to nenech zajít tak daleko, až k omdleni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 08:25

Holky a zpusobil si to nekdy nekdo umele sam.? jak dlouho musi clovek hyperventilovat aby omdlel?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 09:04

Já, asi 10,15 minut?? Ale byla jsem u toho jak v tranzu, nešlo to vůbec, stalo se mi to jen jednou, po velké fyzické i psychické zátěži(3 dny výšlapu, cvičení a Pešková i od instruktorů na branné kurzu) čtvrtý den před snídaní jsme hodinu běhali na hřišti v 7mi stupních a pak jsme měli vybehavat kopec, to už jsem nedala, okamžitě sanitku do nemocnice, tam mi bylo líp jak na celém kurzu :oops: Terka

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 17.10.18 09:54
@Anonymní píše:
Holky a zpusobil si to nekdy nekdo umele sam.? jak dlouho musi clovek hyperventilovat aby omdlel?

Na YouTube mas videa. Jen upozorňuji, ze to není zrovna sexy, protože se většinou pocuras 8)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >