Hyperventilace a mdloby

Anonymní
22.9.18 20:23

hyperventilace a mdloby

Ahoj chci se zeptat. trpi tu nekdo na tetanii. muze se z hyperventilace omdlit? mela jsem v praci docela stres, jednu chvili jsem citila ze dycham hroznw rychle zaclo me brnet za krkem a v obliceji a mzitky pred ocima. musela jsem si sednout a uklidnit se. bylo to fakt hodne neprijemne. stava se to nekomu. omdleli jste? co s tim?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

519
22.9.18 20:28

Na střední z velkých nervů jsem s tím měla zkušenost. Ano omdlevala jsem, ale normálně jsem se pak probudila, jednou s potlučenou hlavou. Časem jsem se naučila ten dech trochu ovládat protože mi vadilo jak je mi u toho zle. Takže když to na mě šlo snažila jsem se nepopadat moc dech a nesnažit se ,,dodejchnout,, nevím jak ten stav nedostatečnosti jinak popsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.18 21:02

Ano, jde to. Jednu dobu jsem pořád volala sanitku studentce, která si takhle mdloby přivolávala pravidelně… je třeba naučit se pracovat s dechem…

• Nahlásit
  • Citovat
27
22.9.18 21:15

Udajne pomaha dychat do sacku (slabe propichly) ale moje zkusenost je sednout si a hodne pit, sice nevnimam to ale jsem dehydrovany…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
22.9.18 21:20
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat. trpi tu nekdo na tetanii. muze se z hyperventilace omdlit? mela jsem v praci docela stres, jednu chvili jsem citila ze dycham hroznw rychle zaclo me brnet za krkem a v obliceji a mzitky pred ocima. musela jsem si sednout a uklidnit se. bylo to fakt hodne neprijemne. stava se to nekomu. omdleli jste? co s tim?

V minulém zaměstnání jsem měla kolegyni, která přitom začala omdlévat. Kamarád lékař, kterému jsme volali co s ní nám poradil, abychom jí nasadili na obličej igelitový sáček a nechali ji dýchat do něj. Za chvilku jí to přešlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
22.9.18 21:23
@Otazkar píše:
Udajne pomaha dychat do sacku (slabe propichly) ale moje zkusenost je sednout si a hodne pit, sice nevnimam to ale jsem dehydrovany…

Stihl jsi to dřív :mrgreen: Ale ano, prý se musí dostat z krve přebytek kyslíku a tomu právě napomáhá to zpětné vdechování kysličníku uhličitého. Takže ani propíchávat se ten sáček nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.18 21:30

Ano, mam tetanii. A opravdu pomaha ten pytlik. A zkusit se zamerit na neco jineho. Kdyz budes spatne dychat ( rychle, moc z hluboka atd) rozhodis si jeste vic hladinu horciku. Ja beru pravidelne horcik na predpis a mam celkem klid.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.9.18 10:19

A muze se to stat i z vycerpani?

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13389
23.9.18 11:29
@Anonymní píše:
A muze se to stat i z vycerpani?

ano, samozřejmě. Je to dost jednoznačný signál těla, že musíte začít dělat věci jinak.

Primárně je u kořenů takovýchhle problémů neřešená a nezvládnutá úzkost. Je potřeba si přiznat, že to sama fakt už nezvládáte a nechat si pomoci. V psychoterapii. Bez toho je přiznat si co a jak nesmírně těžké a spíš se to nedaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.9.18 21:29
@Anonymní píše:

Ahojky, omdlit jde a velmi snadno, já v momentě když jsem začala zrychlene dychat a třeba sem omdlela, tak od te doby sem sebou nosila igelitak, mě to pomáhalo, ale musela sem se naučit klidnit i sama, protože ne vždy se dá brát igelitak.. Ja k tomu mám neurovegetativni syndrom, ale dá se na tom pracovat, jen je potřeba zjistit jádro pudla :) K tomu jim hořčík a Macu a už 5let sem neomdlela, treba hyperventiluju, ale nějak to ustojim a jde to. Rozhodně to nenech zajít tak daleko, až k omdleni.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.10.18 08:25

Holky a zpusobil si to nekdy nekdo umele sam.? jak dlouho musi clovek hyperventilovat aby omdlel?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.10.18 09:04

Já, asi 10,15 minut?? Ale byla jsem u toho jak v tranzu, nešlo to vůbec, stalo se mi to jen jednou, po velké fyzické i psychické zátěži(3 dny výšlapu, cvičení a Pešková i od instruktorů na branné kurzu) čtvrtý den před snídaní jsme hodinu běhali na hřišti v 7mi stupních a pak jsme měli vybehavat kopec, to už jsem nedala, okamžitě sanitku do nemocnice, tam mi bylo líp jak na celém kurzu :oops: Terka

• Nahlásit
  • Citovat
15533
17.10.18 09:54
@Anonymní píše:
Holky a zpusobil si to nekdy nekdo umele sam.? jak dlouho musi clovek hyperventilovat aby omdlel?

Na YouTube mas videa. Jen upozorňuji, ze to není zrovna sexy, protože se většinou pocuras 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama