Podezření na zánět slepého střeva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 23:23
Podozření na slepé střevo

Ahoj, holky, bojím se, že bych mohla mít zánět slepého střeva nebo něco podobného. Bolí mě pravý podbřišek, ne nijak hodně, jen když si na něj sáhnu. Už asi dva dny mám ještě k tomu zácpu. K doktorce jsem objednaná na pondělí, tak bych se radši chtěla zeptat, jak to vidíte vy, abych se buď uklidnila nebo ještě víc vyplašila.

Děkuju, M.

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 21.09.18 23:25

Jestli tě to do rána nepřejde, jdi na pohotovost. Mě začalo bolet břicho ráno a večer jsem byla po operaci

Stargust
Kecalka 178 příspěvků 21.09.18 23:26
@Russet píše:
Jestli tě to do rána nepřejde, jdi na pohotovost. Mě začalo bolet břicho ráno a večer jsem byla po operaci
Úplně stejně to bylo i u mne.. :) :think:
Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 21.09.18 23:36

Mé matce i mi uklidnili lehký zánět slepáku ledovými obklady a dietou (vařené maso, nikoliv pečené, atd.).

Sledovat teplotu, pokud je zvýšená, tak lékař. Dále doporučuji (alespoň v přechodné fázi - může pomoct tak, že k operaci nedojde) ledovat, až do nepříjemných pocitů, že ten led až bolí, jak chladí. Prostě ledovat hodně. A ta dieta. Pokud ovšem nastanou zvýšené teploty, zvracení, prudké bolesti, není na co čekat. Dělají to laparoskopicky, není se čeho bát.

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 21.09.18 23:42

Jo, a vyšetření slepáku po domácku je takové: lehneš si na záda a pokrčíš nohy v kolenou. Silně si zmáčkneš levý podbřišek a rychle pustíš - pokud to silně zabolí vpravo, může to být zánět slepáku. Ale ledovat není od věci, má matka měla diagnostikován slepák, ale ledovali a k operaci nedošlo, uklidnilo se to. U mě taktéž.

Ale opravdu doporučuji opatrnost - slepák je náhlá příhoda břišní. Sledovat teplotu, hodně ledovat, jakékoliv zhoršení (teplota, zvracení, prudké bolesti, zchvácenost…) = nemocnice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 23:50

@Apaji děkuju moc. Zkoušela jsem teď to domácí vyšetření a jediné, co mě bolí je teď levá půlka břicha právě od toho zkoušení ????(jinak teplotu ani žádný z těch dalších příznaků nemám, takže to snad bude dobré)

Děkuju moc za rady ????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 23:52
@Anonymní píše:
@Apaji děkuju moc. Zkoušela jsem teď to domácí vyšetření a jediné, co mě bolí je teď levá půlka břicha právě od toho zkoušení ????(jinak teplotu ani žádný z těch dalších příznaků nemám, takže to snad bude dobré)Děkuju moc za rady ????

Ahhh oni tu nejdou normální smajlíci :? Pardon za ty otazníky :lol:

ajmy
Kecalka 163 příspěvků 22.09.18 00:25

Nemáš ovulaci? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 07:00

Když jsem měla zánět slepáku, chodila jsem s ním několik dní, prostě to nebyla bolest, která by mě položila. K doktorovi mě vyhnal otec, jelikož jsem ten den měla jet na dovolenou Slovensko. I od doktora jsem jela do nemocnice přes hodinu MHD (sanitku jsem nechtěla), tam už mě břicho bolelo více a nakonec při operaci zjistili, že už mám i zánět pobřišnice.

Goldyra
Kecalka 198 příspěvků 22.09.18 09:33
@Apaji píše:
Jo, a vyšetření slepáku po domácku je takové: lehneš si na záda a pokrčíš nohy v kolenou. Silně si zmáčkneš levý podbřišeka rychle pustíš - pokud to silně zabolí vpravo, může to být zánět slepáku. Ale ledovat není od věci, má matka měla diagnostikován slepák, ale ledovali a k operaci nedošlo, uklidnilo se to. U mě taktéž.Ale opravdu doporučuji opatrnost - slepák je náhlá příhoda břišní. Sledovat teplotu, hodně ledovat, jakékoliv zhoršení (teplota, zvracení, prudké bolesti, zchvácenost…) = nemocnice.

Tady ty rady na domácí vyšetření jsou pěkná blbost - můj manžel taky s touhle „výbornou“ metodou přišel a vzhledem k tomu, že v mém případě už to byl opravdu pokročilý zánět slepáku, tím zmáčknutím mně slepé střevo prasklo. Pak šlo o život a skončila jsem díky tomu s rozřezaným břichem místo laparoskopie, rozsáhlým zánětem pobřišnice a hrozící celkovou sepsí. Doktoři v nemocnici manžela seřvali. Tak prosím dál tenhle blud o domácím vyšetření nešiřte!

Russet
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 22.09.18 12:33
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, bojím se, že bych mohla mít zánět slepého střeva nebo něco podobného. Bolí mě pravý podbřišek, ne nijak hodně, jen když si na něj sáhnu. Už asi dva dny mám ještě k tomu zácpu. K doktorce jsem objednaná na pondělí, tak bych se radši chtěla zeptat, jak to vidíte vy, abych se buď uklidnila nebo ještě víc vyplašila.Děkuju, M.

Tak co, pořád bolí? Nebo jsi šla na pohotovost?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 12:39
@Russet píše:
Tak co, pořád bolí? Nebo jsi šla na pohotovost?

Už je to dobré, když si to zmáčknu, malinko to ještě zabolí, ale jinak už ne, takže to nejspíš bylo jen doznívání té zácpy. V pondělí si stejně radši zajdu na kontrolu, abych se stoprocentně ujistila :D

Váš příspěvek
Reklama