Hypoglykemie při těhotenské cukrovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinekikina11
Závislačka 2539 příspěvků 22.05.11 09:06
hypoglykemie při těhotenské cukrovce

Ahoj holky,

byla mi diagnostikovana těhu cukrovka. Mam se merit jendou tydne a to 4× denne, na lacno, pos nidani, po obede a po veceri. Dostala jsem domu glukometr. Vcera jsem to zkousela a 2 hodnoty mama pod 3 - coz znamena hypoglekemii a jednu tesne nad 3 a jednu 5.6. JSem z toho nervni a to dodrzuju predepsanou dietu.
k snidani - chleba s rajcetem (80g), svaca - jahody (100g) s bilym jogurtem, obed - uzene s bram. kasi (200g) uzane jsem nevazila, svaca rohlik se syrem a veca - 100g chleba se syrem. Hodnoty mereny 1.5 hod po jidle. mezi tim rajcata, redkvicky a ctverecek 80% cokolady.

Muzu to nejak spatne merit na tom glukometru? daji se necim tyto hodnoty zkreslit?
Muzete mi nekdo poradit? samozrejme si zitra zavolam do poradny, ale bude tam jen sestra a nevim jestli mi na to je schopna odpoved, doktorka tam bude az ve ctvrtek.
Nechtela bych nejak sobe nebo mimcu ublizit.

Díky za jakoukoliv odpoved.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 22.05.11 09:25

Glukometr může samozřejmě měřit blbě, je to jen přístroj. Ale klidně můžeš mít i opravdu hypoglykemii. Když si změříš hodnotu glykemie pod 3, tak se trochu napij nějakého džusu, ony obsahují dost cukru, tak se to rychle srovná. Hypoglykemie samozřejmě může být nebezpečná pro tebe i dítě. A zítra si určitě zavolej do poradny! Nejspíš ti upraví dietu.

Závislačka 2539 příspěvků 22.05.11 10:10

a jeste mam dotaz, uz jsem vypotřebovala celkem dost tech pasku co se vkladaji do toho glukometru, protoze ho tam dam dam tam kapku krve a na glukometru mi to ohlasi bud E1 nebo E2 coz je asi chyba, ale ja nevim vubec jaka? malo krve? nebo ji tam spatne davam? snazim se to delat dle instrukci sestricky, ale tahle pomalu na jedno mereni vypotrebuju 2 pasky a to mi stve, protoze bych se teda chtela otrstovat, ale timhle tempem vypotrebuju tech 50 pasku co mam k dispozcii rychle a pak bych si je musela koupit a pry stoji 700Kc.

kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 22.05.11 10:23

Těžko říct, takhle na dálku ti neporadím, jakoou chybu při měření děláš :nevim: . Je fakt, že ty proužky jsou dost drahý :-( Možná by bylo lepší do tý ordinace zítra zajít i s glukometrem.

nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 22.05.11 10:25

zkus tam pásky pořádně zatrčit, nesahat na ten nabírací proužek a dát dost krve. bude to jeden z tchto důvodů.

jinak s hodnotama neporadím. já jsem si měřila hodinu po jídle, a to jsem musela mít hodoty pod 7,5, většinou se mi pohybovaly mezi 6 a 7…

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 22.05.11 10:25

Koukni do navodu, co znamena E:
Jinak- odezinfikuj prst, píchni, první kapičku krve setři čtverečkem, vymačkni druhou kapičku krve - dostatečně velkou, aby stačila do toho glukometru a glukometr přilož když je připraven, většinou se na displeji ukaže třeba kapička, nebo tak. Zase ti to nesmí trvat dlouho, aby ta kapička z glukometru nezmizela. to je tak jediný v čem mužeš udělat chybu.

Krabičku těch papírků si neměnila? Máš pořád tu první? Každá nová krabička těch papírků by se měla nakalibrovat - v balení je takový čtvereček, který se před použitím prvního proužku z krabičky musí strčit do glukometru.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 22.05.11 10:27

a při té hypoglykemii ti je dobře? Klidně bych do ordinace zavolala a zeptala se, jestli tyto hodnoty nejsou nebezpečné, oni ti třeba řeknou, aby sis přidala trochu jídla :palec:

Závislačka 2539 příspěvků 22.05.11 10:31

diky,

bohuzel navod k tomu glukometru mi nedali :(

Ty pasky mam porad prvni baleni, teprve zacinam.

Jinak prst si omeju, osusim pak pichnu a vymackavam si kapicku, kterou tam pote otiram o ten pasek. Blby je, ze me ta krev moc netece, takze otrit prvni kapku, tak uz zadnou ze sebe nedostanu, proto ani prst nedezinfikuju, protoze me upozornila sestra na to, ze ji pak musim otrit.
Dobre mi je akorad me dnes boli hlava, ale myslim, ze je to spis sugesce.
No uvidime, zkusim jist o neco vetsi porce jidla a treba to pomuze.
Divny je ze kdyz jsem byla v te poradne, tak jsem mela skoro tu samou snidani a po 2 hodinach mi tam namerili 6.5 a ted mam najednou tak malo.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 22.05.11 11:20

Ahojky

My co máme glukometry v práci tak hlásí při nízké glykémii LOW .Neměla by jsi tolik ty papírky používat,spíš když změříš takhle nízkou glycku tak si dej sladký čaj nebo něco sladkého.Pokud ani po 2h nebudeš mít ani pak vyšší tak glukometr měří špatně.Určitě bych zítra zašla za dr. ať ti glykémii změří laboratorně.Máš pravdu že ty papírky stojí 700kč,proto šetři jinak si je budeš muset kupovat sama

Když ti krev moc neteče tak před měření dej ruku do teplé vody a mělo by to pomoct.Tu dezinfekci určo používej nebo si tam něco jěště zaneseš :-?

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 22.05.11 11:30

Tak jsem tu prohrabala manuály

Error 1– vzorek byl nanesen dříve,než se objevilo APPLY SAMLE

Error 2- závada je v přístroji nebo postupu

• testovací proužek se hnul ze své správné polohyběhem testu a nebyl do této polohy uveden před jeho koncem
  • Proužek nebyl správně zasunut
  • Nebylo možná nanaeseno dostatek krve
  • Přístroj byl zapnut na příliš silném světle
  • nesprávný postup testu
  • přístroj možná nepracuje správně

Máme tento

http://obchod.mte.cz/…ch-vita-p134

A taky někdy změří úplný blbosti :zed:

nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 22.05.11 15:41

mě ze začátku taky špatně šla vytlačit kapička. tak jsem si rpostě to bodlo nastavila na silnější bodnutí a bylo po problému. dezinfekce je určitě potřeba. s tím bych nehazardovala…
a jestli nemáš návod, tak si zadej název svého glukometru společně se slovem „návod“ do googlu a určitě ti něco vyjede…

Závislačka 2539 příspěvků 22.05.11 20:22

verenika - mam sice jiny, ale asi to bude to samy rekla bych.

No dneska jsem jedla o trochu vic nez mam v jidelnicku a dokonce jsem si dala na svacu i susenky(BEBE mlecne 5g sacharidu, z toho 2g cukru na susenku) a mleko. No merila jsem se hodku a ctvrt po veceri a hodnota byla 4,7. Proste to nechapu, jim podle jidlenicku a mam nizky hodnoty?? to pak proste nechapu jak muzu mit cukrovku.
No uvidime zitra zavolam, ale sestra mi asi z hodnotama moc neporadi.
Snad postaci davat si vetsi porce a sem tam se orientacne zmerit.

Ja myslim, ze snad omyti mydlem a vodou postaci ne? alespon tak mi doporucila sestra. Stejne tu jehlu pouzivam jen ja a nikdo jiny.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 23.05.11 12:14

Teď jde o to za vůbec tu cukrovku máš :mrgreen: To ti dělali jen ten OGTT?Nebo i podle něčeho jiného?

Závislačka 2539 příspěvků 24.05.11 11:36

Tak dneska jsem byla z glukometrem v dia poradne, no nevim 2 hodky po snidani mi ten muj glukometr nameril 7.1 a glukometr sestricky 6,2. Takze glukometr funguje. Chtela po me at ji ukazu svuj postup mereni a neshledala zadnou chybu. Jinak jsem merila v nedeli a v pondeli po veceri a namerila jsem 4,7 a 4,8. Jeste mi poradila at merim 2 hodky po jidle a ne 1,5 hod. No mam to pry zkouset.

Tak uvidim, kazdopadne mi to prijde cely divny, protoze jsem se ptala cim jsem mohla namerit ty nizke hodnoty a nevedela.

No tak uvidime jak to bude dal :)

birma
Echt Kelišová 8114 příspěvků 24.05.11 22:11
kikina11 píše:
Tak dneska jsem byla z glukometrem v dia poradne, no nevim 2 hodky po snidani mi ten muj glukometr nameril 7.1 a glukometr sestricky 6,2. Takze glukometr funguje. Chtela po me at ji ukazu svuj postup mereni a neshledala zadnou chybu. Jinak jsem merila v nedeli a v pondeli po veceri a namerila jsem 4,7 a 4,8. Jeste mi poradila at merim 2 hodky po jidle a ne 1,5 hod. No mam to pry zkouset.

Tak uvidim, kazdopadne mi to prijde cely divny, protoze jsem se ptala cim jsem mohla namerit ty nizke hodnoty a nevedela.

No tak uvidime jak to bude dal :)

Kikino divný postup měření glykemie… glykemie se měří 1h po jídle. Určitě ne 2h- to už bývám dávno v normě,ale mimču vadí to přechodné zvýšení, co se objevuje cca po 1h. ( a to jsem na OGTT měla hodnoty po 1h OK a po 2h zvýšené). Mám těhu cukrovku od 28tt a od 32tt jsem dokonce jsem skončla na inzulinu… 1h po jídle mívám glykemii i přes 8 a 1,5h už jsem měla 4,8. Po stejné stnídani mám jeden den 6,6 a druhý 10,6 :zed: nejde to ovlivnit ničím :?: Prostě to takhle skáče, i když navyšuju dávky inzulinu, tak glykemie po snídani a večeři lezou nahoru. Do porodu už je kousek, tak snad to zvládneme :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >