Hypotéka a půjčka

2.6.20 09:43

Hypoteka a pujcka

Dobry den
Vim ze tu je urcite hodne temat na tohle ale chtela bych kdyby mi nekdo poradil aktualne. Nejakou zkusenost.
Zajimalo by me zda nekdo zadal o hypoteku kdyz jste byli na rodicaku a manzel mel plat hrubeho 31.
Zda mame nejakou sanci?
Jeste do toho mame pujcku
Ale moc by jsme chteli do baraku jenze cekat 7 let nez se splati pujcka je dost
Dekuji predem za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3929
2.6.20 09:50

Asi bych počkala spíše až skončí rodičák. Taky záleží kolik platíte tu půjčku, kolik máte našetřeno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
2.6.20 09:54

Ahojki, ano. Ale měla jsem poradce, jinak bych to asi nezvládla a ani bych do toho sama nešla. Dokonce jsem si vzala hypo navýšenou, abych mohla tu původní půjčku splatit. Jsem sama s dcerou, příjem mám o facku nižší než tvůj manžel. Samo záleží na výši hypo, já si brala jen lehce přes milion.
Každopádně doporučuju poradce, oni umí zázraky,,,já měla „známého“ nezainteresovaného v žádné bance, ale i ten nezainteresovaný má nějaké spády, takže vlastně každý je někde zainteresovaný:))) ale neva, dobře to dopadlo,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208
2.6.20 10:11

Hodně záleží, jak vysokou hypotéku chcete a jakou máte tu splátku půjčky. Jestli máte něco našetřeno a kolik. Bez bližších info ti nikdo nic asi neřekne :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.20 10:27

Dekuju aspon za nejake reakce a odpovedi to je prave problem nasetreno moc nemame
Tak pres milion na nejaky baracek :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 10:28

My jsme žádali o hypo pár měsíců zpátky, když já byla na rd (brala jsem 3800,– a manžel bral cca. 32 tis., ale čistého. Půjčovali jsme si 2,6 mil. na 30 let a platíme na bydlení skoro 20 tis. (hypotéka + energie). Jiné půjčky jsme nikdy neměli.

U vás si myslím, že moc šancí na domek teď nemáte. :nevim: Máte se čím zaručit? My jsme museli ručit ještě dalším bytem + samozřejmě tím, na který jsme si půjčovali a pozemkem, abychom na ní vůbec dosáhli. Kolik byste si chtěli půjčit? Jakou máte rezervu? Jak dlouho budeš ještě na rd.? Kolik splácíte půjčku?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.20 10:28
@Barny_nikola píše:
Dekuju aspon za nejake reakce a odpovedi to je prave problem nasetreno moc nemame
Tak pres milion na nejaky baracek :grin:

Chcete si půjčit přes milion na dům? Dívala si se v poslední době, kolik domy stojí?

• Nahlásit
  • Citovat
3929
2.6.20 10:37
@Barny_nikola píše:

Kde se dají koupit domy za milion? Být vámi počkam min.do konce mateřské. Určitě musíte mít 20% našetřeno z ceny domu. A určitě mít aspon těch 4-5 platu bokem, tzn. u vás cca 150tis mít bokem co kdyby něco a pak bych šla do hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19388
2.6.20 10:41
@Barny_nikola píše:

hmm tak barák lehce přes milion je neobyvatelná ratejna a nebo v exekuci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7397
2.6.20 10:51
@Barny_nikola píše:

To je vtip ne? Za tu cenu koupíte tak psi boudu. A příjmy máte taky dost nízké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
2.6.20 10:54

@Veru1987 20% mít nemusí, ale rezervu by měli mít to ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3929
2.6.20 10:56

@Martinamimi1 hypo dají plných 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15764
2.6.20 11:00

Spočítej si vaše příjmy. Výplatu + rodičák. Celková splátka všech úvěrů nesmí dělat více než 45%příjmů. Na milion hypotéky vychází splátka kolem 4tisíc. Pokud už u vás seženete dům kolem milionu, tak potřebujete mít našetřeno 200tisíc vlastních prostředků, vyjímečně u některých bank 100 tisíc. Najděte si schopnýho finančního poradce, který to vyřeší za vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
2.6.20 11:00

@Veru1987 my jsme si brali hypo loni a máme 80% a k tomu překlenovací úvěry já i manžel. Brali jsme celkem 2,5 milionu na byt po rekonstrukci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15764
2.6.20 11:01
@karkarka píše:
To je vtip ne? Za tu cenu koupíte tak psi boudu. A příjmy máte taky dost nízké.

Pořád jsou regiony, kde se dá kolem milionu sehnat obyvatelný dům a třicet tisíc je normální mzda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama