Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Chápu dobře, že jsou vaše příjmy 22.000,– Kč a chcete dát za podnájem 12. tisíc, 5 tisíc platit dluhy? Co když brigádu neseženeš na dlouho anebo vůbec? Zvládnete vyžít z 5 tisíc? Copak se nedá bydlet někde levněji, že to zvažujete? Já bych z 5 tisíc nevyžila ani náhodou, tady odsud teda vím, že to jde, když se musí, takže záleží na vás, jestli vám to stojí za to
Já osobně bych do toho nešla a našla si něco levnějšího.
Já mám poslední dobou celkem deprese z toho že máme málo peněz a že mi nejde ne vyžít,ale ušetřit co bych potřebovala a chtěla.Každý měsíc odložím,ale zase si to postupně beru a to máme o dost víc než vy.Nemyslím si že utrácím za nějaký nadstandart,prostě jen kvalitnější jídlo a i hračky-i když ty jsem už hodně omezila
.Obdivuju ty co opravdu vyžijí z tak mála,já bych to nedokázala ![]()
Jako samozřejmě je pohodlnější platit 6000,– za byt, ale na otřesném sídlišti, ale tohle je domek, je parádní… Momentálně přemítám v hlavě všechno možné jak to udělat, aby to vyšlo. Budu pracovat, uklízet cokoli, jen ať má dcera vlastní pokoj.. jsme v 2kk, takže je s námi v ložnici a je to takové, naprd no ..
Julls, chápu to dobře, že chcete někomu dávat 12000 jako nájem za domek? Pokud si najdete nějaký levnější a koupíte ho, budete platit určitě míň. Do tohoto bych nešla, protože budete s penězi hodně na štíru a za to by mi bydlení v domku, natož když není ani můj nestálo.
Tak jeslti myslíš, že pár let nemůžete počkat, než přítel splatí dluhy a že vám to stojí za to, tak do toho jdi, já zase razím zásadu, že než se dostat do průšvihu, který s tak nízkými příjmy (a navíc dluhy!) nastat může ani nemrkneš, tak že si radši těch 6 tisíc měsíčně odložím, v paneláku to přetrpím, však dcera vlastní pokoj může mít i ve 2+kk, jen vy přijdete o luxus ložnice
Máte aspoň teda nějakou slušnou finanční rezervu?
Pokud bere chlap 14 tis a ještě 5 tis.splácí,tak mi 12 tis.jen za nájem příjde jako úplné sci-fi.Když pominu,co vám zbyde na rodinný provoz,tak jsou tu ještě náklady k tomu bydlení,topení,voda,případné nedoplatky za plyn nebo elektřinu.Já bych do toho nešla,budete na štíru s penězma a ke spokojenému manželství vám pak vlastní pokoj pro dítě moc nepomůže.My třeba v baráku bydlíme a pro dvojčata taky nemáme pokoj,jsou zatím s náma a plánujeme to řešit,ale až se vrátím do práce,pak teprve můžeme reálně uvažovat nad hypotékou a to máme příjmy vyšší než vy.
souhlas s El-Brno…musíš si stanovit, co je pro Tebe opravdu důležité..osobně bych s nějakým rapidním zvedáním výdajů počkala, zkusila něco našetřit…osobně platíme o něco málo víc za byt, než chceš platit ty, ale příjmy máme o dost vyšší a nepřijdu si, že bychom si extra vyskakovali..navíc taky zvaž, jestli to, že budeš dřít jak kůň, budeš utahaná, dceru si neužiješ, peněz stejně nebude nazbyt, jestli tohle všechno kompenzuje PODNÁJEM domku- pokud by se jednalo o prodej, to už by bylo zase něco jiného.. ![]()
Samozřejmě že by bylo jednoduší koupit si třeba za 1.500 000,– domek, ale nikdo nám nedá hypotéku. Kvůli malému platu nám nedají hypotéku nikde, jediné co je možné, je že bychom se domluvili přímo s majitelem prodávající danou nemovitost abychom to spláceli jemu formou vyššího nájmu. Jakoby finanční leasing bych to řekla ![]()
Žít s takovým příjmem v něčem za 12000 mi přijde jako hodně velký luxus.
Budete uhonění, nervozní, bez rezerv a ještě to možná nebude vycházet.
Jestli se ti nelíbí stávající sídliště, tak se přestěhujte na jiné. Nebo považuješ všechna sídliště za odporná?
Pokud chceš, aby měla dcera vlastní pokoj, tak si udělejte ložnici v obýváku a jí nechte stávající ložnici. Vždyť je to úplně běžné uspořádání.
Pokud chceš s dcerou trávit čas někde v zahrádce, tak si nějakou pronajměte a pořiďte si tam zahradní chatku.
Máme kuchyň s obývákem dohromady a tady se opravdu spát nedá. Proto jsem to sem ale nepsala, aby mi lidé radili jak mam spát v obýváku. Chtěla jsem radu třeba jestli to má někdo podobné nebo tak ![]()
@jullls
tak pokud jsi chtěla rady, zda někoho takového neznám, tak neznám nikoho takového, který by radši nespal v obýváku a nesplatil radši dříve svoje dluhy a užíval si drahého podnájmu ![]()
Určitě bych se drahému nájmu vyhnula. To by musela být výplata min o 10 tis výše. Pokud nemáš brigádu jistou, tak jí nepočítej do příjmů… Pro mě osobně velký risk, nešla bych do toho, radši bych uspořila..
Ano znala jsem lidi, kteří to měli podobně.
Do roka se rozešli a měli exekuce.
ve vaší fin. situaci cpát někomu 12tis měsíčně za podnájem mi příjde úplně šílené a zbytečné. Nešla bych do toho ani omylem. Pokud by se jednalo o hypotéku na vlastní domek, tak třeba i jo, ale do podnájmu ne. Buď bych se poohlédla po jiném bytě někde jinde, když se vám tam v tom nelíbí, a nebo to zkusit vydržet, měsíčně těch 6tis odkládat a až po skončení mateřské se vrátíš do práce tak zkusit požádat o hypotéku, když budete mít příjmy oba a navíc nějaké peníze našetřené, tak by vám nějaká ta hypotéka vyjít měla.
Ahojky dámy

babička s dědou by byli ochotni malou pohlídat.
Měla bych na Vás takový dotázek a prosbičku o názory
Má mateřská je 7.600,– + 500,– ta soc.podpora. Přítel bere výplatu okolo 14.000,–. Máme sedmiměsíční holčičku a teď bydlíme v podnájmu 2+kk, a máme vyhlídnutý domek, také jako podnájem za 12.000,–, ale nějak nevím, jestli na to dosáhneme. Plenky kupuje moje mamka, ty neplatíme a měsíčně přítel dává do banky na své dluhy z mládí 5000,–. Přemýšlím, že bych si k mateřské ještě našla nějakou práci, abych zde měla aspoň 5000,– měsíčně a pak už by domeček šel
A teď?? Babo, raď!
