Reklama

Hypotéka - rodičák + částečný úvazek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barenacek
Povídálka 39 příspěvků 28.01.17 10:48
Hypotéka - rodičák + částečný úvazek

Zdravím, chci se optat na zkušenosti, zda bych dostala hypotéku zhruba na 1,5 mil. za byt, pokud pobírám 8 tis. RP a pracuji na částečný úvazek, kterým si měsíčně vydělám 12 tis. a k tomu mi otec dítěte přispívá 5 tis. alimenty, které ale nejsou soudně určené. Žádné jiné půjčky nemám.
Zatím mám smlouvu na dobu určitou, proto se mi ještě nechce chodit do banky a ptám se, abych věděla s čím mohu do budoucna počítat. Tak prosím pokud máte některá zkušenosti :)

Děkuji

Reklama

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4231 příspěvků 1 inzerát 28.01.17 10:56

@barenacek jestli máš našetřeno 4% na daň a nějakých aspoň 10% hodnoty nemovitosti tak třeba jo. Ale pokud nemáš nic našetřeno, tak i kdybys brala víc, tak smůla.

LLenule111
Závislačka 3216 příspěvků 28.01.17 10:59

My si pujčovali 700tis. a náš měsíční příjem byl 19 tis. a půjčily nám. Maximálně by nám půjčily 1mil. ale to bysme hodně už splácely. Jako pro matku samoživitelku meloun a půl si vzít hypotéku, tak do toho bych nešla.

Uživatel je onlinearaw
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 28.01.17 11:03
@barenacek píše:
Zdravím, chci se optat na zkušenosti, zda bych dostala hypotéku zhruba na 1,5 mil. za byt, pokud pobírám 8 tis. RP a pracuji na částečný úvazek, kterým si měsíčně vydělám 12 tis. a k tomu mi otec dítěte přispívá 5 tis. alimenty, které ale nejsou soudně určené. Žádné jiné půjčky nemám.
Zatím mám smlouvu na dobu určitou, proto se mi ještě nechce chodit do banky a ptám se, abych věděla s čím mohu do budoucna počítat. Tak prosím pokud máte některá zkušenosti :)Děkuji

Alimenty tu nebudoz pocitat, rp 5000,– a ten castecny spis taly ne. To je stejne sebevrazda. Musis mit zaklad nasetren a mit praci. Jinao uz dnes nastesti smula. Hypotekam pro vsehny odzvonilo

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 28.01.17 11:13

Alimenty ti počítat nebudou, rodičák u většiny bank primárně taky ne, možná jako malý plus. Takže jediný co, tak tvých 12 tisíc, ještě smlouva na určito… No šance, že to s nějakým schopným úrokem dostaneš je tak 5%.

luccifera
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 28.01.17 11:16

Teď jsou hypotéky max 90% ceny nemovitosti, takže pokud máš aspoň 150 000 našetřeno, tak to je do začátku nezbytné, ostatní ti poradí v bance, ale taky bych to zvážila, máme přesně poloviční hypo, v tuto chvíli čistý příjem násobně vyšší než ty a nejsem úplně klidná (a to mám skoro půlku hypotéky našetřenou na předčasné splacení v den výročí fixace…)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62453 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 11:20

@barenacek Alimenty nejsou soudně určené, tedy je nezapočtou, z RP započtou tak 6000,– plus plat 12 000,– no, nevím, bude to hodně na hraně a na 1,5mil bych to neviděla…

catherine100
Vesmírná mluvilka 30548 příspěvků 28.01.17 11:33

Jak bylo psáno, ted půjčují 90% od dubna tuším jen 80% a zpřísní se i podmínky, takže myslím, ze těžko…plus by to byl hodně velký risk s takovými příjmy a hlavně nejistymi

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28504 příspěvků 28.01.17 12:17

Budeš muset mít našetřeno 15 - 20% + na 4% daň a to se ještě na Tebe nemusí dostat, protože hypotéku na takto vysoké LVT dostane dle zákona jen cca 15% žadatelů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 14:21

@barenacek Brali jsme si 1,4 mil pred peti lety se splatkou 9 tisic i s pojistenim, příjmy celkem asi 38 čistého a meli jsme to tip top. Pravda, uroky byly podstatne vys, bez ted.
S tvým příjmem mi to přijde trochu o držku, pokud se cokoliv stane. Protoze jediny tvuj „dlouhodobe“ jisty prijem je ten puluvazek.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28504 příspěvků 28.01.17 15:05
@Anonymní píše:
@barenacek Brali jsme si 1,4 mil pred peti lety se splatkou 9 tisic i s pojistenim, příjmy celkem asi 38 čistého a meli jsme to tip top. Pravda, uroky byly podstatne vys, bez ted.
S tvým příjmem mi to přijde trochu o držku, pokud se cokoliv stane. Protoze jediny tvuj „dlouhodobe“ jisty prijem je ten puluvazek.

prostě banka nedá. A to ještě není zřejmé, zda má našetřeno těch 15,20 % + 4% na daň.

Vladimír Švorba
Kecalka 279 příspěvků 29.01.17 09:05

Aktuálně banky půjčí až 95 % zástavní hodnoty nemovitosti. Rovněž rodičovský příspěvek je akceptovatelný příjem, obvykle ho banky počítají ve výši cca 6 až 7.000, i když může být pobírán ve vyší částce. Aby banka do bonity počítala alimenty, tak musí být soudně uznané.

Každopádně, pokud nemáte našetřeno alespoň 15 % kupní ceny, tak je to z mého pohledu velmi ambiciózní a rizikový plán.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama