Reklama

Dluhy - člen rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 11:39
Dluhy - clen rodiny

Zdravim vsechny a prosim o anonymitu.

muj bratr ma obrovske dluhy a exekuce. vsechno skryva pred rodinou, uz je to 10 let. nikdo nic nevi, on sam vypada celkem uspesne.

zacalo to v minulosti, kdyz mu bylo 22 a ja byla v prvaku na vysoke, tak byl na moje jmeno rok zamestnany, proste si nasel nejakou vymluvu a ja byla vlastne rada, ze mam placenou socialku, aniz bych chodila do prace. zmetek byl zaroven na pracaku a dostaval prachy od statu. Platebni kartu nemel na svoje jmeno… asi dvakrat jsem videla nejaky dopis od soudu, ale zase to bagatelizoval, ze to je vyresene.

vzdycky to byl dobrodruzny typ, takze nikoho neprekvapilo, ze si nasel praci v zahranici. Nejdrive v Aglii, pak v Madarsku a ted je uz 3 roky v Polsku. Zadne podradne prace, proste ucetni centra korporaci, neustale vysmate fotky z akci, slusny plat (cestina je v zahranici dost cenena). nasi nam dali oboum penize z prodeje druheho bytu, takze on si s pritelkyni vzali na zbytek mensi hypoteku, bydli v peknem novem velkem byte a veritelum zbyly oci pro plac.

vcera mi to konecne docvaklo, podivala jsem se do centralni evidence exekuci a to mi vyrazilo dech. 23 exekuci. pak jsem dala spisove znacky do googlu a na urednich deskach exekutorskych urad vypluly ty poklady na povrch.

premluvila sem pritele, aby zavolal pod jeho jmenem na jeden exekutorsky urad, kde uz 7 let lezi dluh 300 000 a ted dluzi se vsemi naklady a uroky pres milion a to je jenom jeden dluh, teda nejspis ten nejvetsi, ktery jsem objevila. parchant pry nezaplatil ani korunu a zenska z exekutorskeho uradu rvala, co to ma znamenat, ze ta exekuce nikdy neskonci, at si udela adresu v CR k rodicum (vsechno mu posilaji do Polska) a ty zvysene naklady na postovne mu pridavaji do dluhu a podobne. Strasne jsem se stydela.

ja krava se vzdycky snazila a on dojil stat a okradal veritele. chce se mi z toho zmetka zvracet a premyslim, ze vsechno oznamim rodicu, aby vedeli koho maji a kdo nam vsem celou dobu lze do oci. nevim, co mam delat. moc prosim o radu. zhroutil se mi cely svet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 27.01.17 11:43

Teda… No rodičům bych to nějak opatrně řekla. S vámi jinak nic společného nemá? Jako že by mu tam chodila nějaká pošta atd.? Ať to nejde případně za vámi… Povedenej bráška :zed:

unuděná
Kelišová 5370 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 11:45
@Anonymní píše:

muj bratr ma obrovske dluhy a exekuce. vsechno skryva pred rodinou, uz je to 10 let. nikdo nic nevi, on sam vypada celkem uspesne.

zacalo to v minulosti, kdyz mu bylo 22 a ja byla v prvaku na vysoke, tak byl na moje jmeno rok zamestnany, proste si nasel nejakou vymluvu a ja byla vlastne rada, ze mam placenou socialku, aniz bych chodila do prace. zmetek byl zaroven na pracaku a dostaval prachy od statu. Platebni kartu nemel na svoje jmeno… asi dvakrat jsem videla nejaky dopis od soudu, ale zase to bagatelizoval, ze to je vyresene.

vzdycky to byl dobrodruzny typ, takze nikoho neprekvapilo, ze si nasel praci v zahranici. Nejdrive v Aglii, pak v Madarsku a ted je uz 3 roky v Polsku. Zadne podradne prace, proste ucetni centra korporaci, neustale vysmate fotky z akci, slusny plat (cestina je v zahranici dost cenena). nasi nam dali oboum penize z prodeje druheho bytu, takze on si s pritelkyni vzali na zbytek mensi hypoteku, bydli v peknem novem velkem byte a veritelum zbyly oci pro plac.

vcera mi to konecne docvaklo, podivala jsem se do centralni evidence exekuci a to mi vyrazilo dech. 23 exekuci. pak jsem dala spisove znacky do googlu a na urednich deskach exekutorskych urad vypluly ty poklady na povrch.

premluvila sem pritele, aby zavolal pod jeho jmenem na jeden exekutorsky urad, kde uz 7 let lezi dluh 300 000 a ted dluzi se vsemi naklady a uroky pres milion a to je jenom jeden dluh, teda nejspis ten nejvetsi, ktery jsem objevila. parchant pry nezaplatil ani korunu a zenska z exekutorskeho uradu rvala, co to ma znamenat, ze ta exekuce nikdy neskonci, at si udela adresu v CR k rodicum (vsechno mu posilaji do Polska) a ty zvysene naklady na postovne mu pridavaji do dluhu a podobne. Strasne jsem se stydela.

ja krava se vzdycky snazila a on dojil stat a okradal veritele. chce se mi z toho zmetka zvracet a premyslim, ze vsechno oznamim rodicu, aby vedeli koho maji a kdo nam vsem celou dobu lze do oci. nevim, co mam delat. moc prosim o radu. zhroutil se mi cely svet.

Prosimte a proc se ti zhroutil svet? Kdyby ty exekuce byly na tebe nebo na rodinu, tak nereknu, ale jsou na nej ne? Je dospelej, svepravnej-pravda-pitomej, ale je to jen jeho problem, ktery navic mete roky pod koberec. Osobne bych to pustila z hlavy-pokud neskemra o pomoc rodinu, stejne mu nemuzete pomoct. A ani by to nebylo zadouci.

jahuhudka
Extra třída :D 10282 příspěvků 27.01.17 11:47

Je to blbý, ale je to jeho věc. :nevim: Jeho dluhy, jeho život

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 27.01.17 11:47

A co z toho budeš mít? starej se raději svoje věci.

Paola21
Závislačka 3397 příspěvků 27.01.17 11:48
@Anonymní píše:

ja krava se vzdycky snazila a on dojil stat a okradal veritele. chce se mi z toho zmetka zvracet a premyslim, ze vsechno oznamim rodicu, aby vedeli koho maji a kdo nam vsem celou dobu lze do oci. nevim, co mam delat. moc prosim o radu. zhroutil se mi cely svet.
Čemu to pomůže, když jim to řekneš? Je dospělý, tak ať si za to nese odpovědnost sám. To, že byl na tvé jméno někde zaměstnaný nechápu…

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 27.01.17 11:51
@jakanas píše:
A co z toho budeš mít? starej se raději svoje věci.

Vzdyt je to jeji bratr a syn jejich rodicu.

@Paola21 píše: Čemu to pomůže, když jim to řekneš? Je dospělý, tak ať si za to nese odpovědnost sám. To, že byl na tvé jméno někde zaměstnaný nechápu…

Pokud rodice maji nejaky majetek, ktery pak muzou dedit, tak by meli rodice vedet, ze jeho cast dedictvi padne na dluhy. Takze se tomu za jejich zivota da predejit.

Zakladatelko: To je fakt blba situace :(

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 27.01.17 11:53
@Paola21 píše: Čemu to pomůže, když jim to řekneš? Je dospělý, tak ať si za to nese odpovědnost sám. To, že byl na tvé jméno někde zaměstnaný nechápu…

Asi chce rodičům ukázat jak ona je dobrá a jak na oko úspěšný brácha je špatný. Prostě sourozenecká rivalita. Viděl bych to na velmi nízké sebevědomí a noční pomočování až do puberty…

Halamka
Závislačka 3452 příspěvků 27.01.17 11:54

Je tam pár otazníků.
Jak se může chlap zaměstnat na tvé jméno? Pokud jsi na škole, tak sociální ani zdravotní neplatíš. Jakou měl platební kartu, když ne na svoje jméno?
Jinak jak píšou holky, je to jeho problém, ne tvůj. Tak do toho nešťourej. Ono ho to jednou doběhne.

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 27.01.17 11:54
@cecetka píše:
Pokud rodice maji nejaky majetek, ktery pak muzou dedit, tak by meli rodice vedet, ze jeho cast dedictvi padne na dluhy. Takze se tomu za jejich zivota da predejit.Zakla­datelko: To je fakt blba situace :(

No a? tady jde pouze o to ublížit bráchovi v očích rodičů, ale ublíží to pouze rodičům. Ale jí je to jedno, hlavně že bude za tu dobrou dceru

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 27.01.17 11:58

Joo a volat jménem bratra exekutorovi… to už je mega přes čáru. Škoda že nemáš vedle sebe chlapa co by si zaťukal na čelo a řekl ti aby ses uklidnila.

Příspěvek upraven 27.01.17 v 12:00

Paola21
Závislačka 3397 příspěvků 27.01.17 11:59
@cecetka píše:
Pokud rodice maji nejaky majetek, ktery pak muzou dedit, tak by meli rodice vedet, ze jeho cast dedictvi padne na dluhy. Takze se tomu za jejich zivota da predejit.Zakla­datelko: To je fakt blba situace :(

Stejně dědit bude, je to jejich syn, z dědictví ho jen tak nemůžou vyškrtnout

Paola21
Závislačka 3397 příspěvků 27.01.17 12:00
@jakanas píše:
Joo a volat jménem bratra exekutorovi… to už je mega přes čáru. Škoda že nemáš vedle sebe chlapa co by si zaťukal na čelo a řekl ti aby ses uklidnila.Přís­pěvek upraven 27.01.17 v 12:00

Souhlasím, to už mi přijde taky moc

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 27.01.17 12:00
@Paola21 píše:
Stejně dědit bude, je to jejich syn, z dědictví ho jen tak nemůžou vyškrtnout

majetek se dá darovat, rozdělit před smrtí atd.

Paola21
Závislačka 3397 příspěvků 27.01.17 12:01
@jakanas píše:
majetek se dá darovat, rozdělit před smrtí atd.

No si spíš myslím, že kdyby to rodiče věděli, že se mu budou chtít pomoct, a tam je spíš ten průser, že by se kvůli němu třeba zadlužili.. Proto bych to neříkala hlavně

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama