Hysaky viac razy denne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

autorka44
Stálice 53 příspěvků 13.07.18 09:23
hysaky viac razy denne

Máte aj vy takýto problém? Moj syn má dva a 3/4 roka, je na svoj vek veľmi múdry, pomaly by už aj mohol isť do školy - vie rátať do 12, pozná číslice, písmenká, niektorí vie aj nakresliť, pozná asi 5 farieb, rozumie aj niečo nemecky, ale na druhej strane má často záchvaty zlosti. Viem, že v jeho veku je to normálne, vraj dieťa bez záchvatov zlosti je chybné, ako som čítala, ale on sa hnevá kvôli všetkému. Napríklad, že ponožka sa mu dá naopak, aj keď to potom opravíme, je hysak, nohavice su viac vytiahnuté, ako si praje, hračku nedám do skrine na tretiu poličku ale na druhú, minule sa mi takmer vytrhol cez cestu, alebo je schopný kvôli niečomu prebehnuť cez celý byt až do kupeľne a tam su kachličky na zemi, takže nič moc, minule sa hádzal v kupeľni, lebo sme ho vzali od umydla, už si umyval ruky aj 5 minút - je pekné, že je čistotný, ale to už prehána :-D, takisto ked odkladáme lego a dovolim si dať do krabice dva spojené kusky, on ich musí rozobrať :-D dnes ráno sa mi v zlosti rozbehol po byte len v ponožkách, pár razy už krásne spadol, ako on je dosť múdry na svoj vek, len keby sa menej rozčuľoval… takisto sa mi páči na nom, že ked musí vrátiť na ihrisku hračku, robí to bez rečí, aj hračky v obchode, aj u zubárky držal, ked mu zubky čistila niťou, ale doma…ja dúfam, že nie je také jediné dieťa :jazyk: niekedy je to takto u mna :zed: a som v takomto stave :nevim: už sa snažím byť pokojná, nevšímať si to, ale ked uteká v ponožkách do kupeľne, tak aj dostane na zadok

Reakce:

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 13.07.18 10:01

Normální, přejde to. Pak se ukáže, co jste do něj vychovne vložili. Když bys mu ustupovala ve všem jen aby nebyla scéna, vyloupne se ti rozmazlené dítě. Když budeš důsledná, trvat na pravidlech a i pokud ti to přijde zbytečné, tak vysvětlovat a vysvětlovat, tak až ho toto období přejde, budeš mít doma vychované dítě, se kterým jde všechno v pohodě, respektuje pravidla. Jen člověk musí vydržet a udržet ho do té doby naživu.
Nicméně určitá zbrklost, jak popisujes třeba to vběhnutí do koupelny, to může být spíš povahový rys a je možné, že se bude víc snažit dodržovat nějaká bezpečnostní opatření, ale jakmile se „zapomene“, tak si stejně svou zbrklosti ublíží. Mám bohužel takového syna. V běžném provozu chápe, ale většinou když jsme někde na výletě, dovolené, tak se zapomene a je z toho úraz (takže první vběhnutí na pláž skončilo rozbitou pusou, výlet do zoo rozbitým kolenem atd) . Už je mu 7, tak to má asi napořád.

autorka44
Stálice 53 příspěvků 13.07.18 10:51

tak to ti nezávidím, ešte že nevbeho do klietky s levmi :,(

Limi123
Závislačka 3513 příspěvků 13.07.18 11:14

@autorka44 meli jsme to dost podobne. Syn si neustale vymyslel nesmysly (tlacitko od vytahu smel mackat jen on, kdyz jsem rozsvitila, muselo se treba zhasnout, aby si mohl rozsvitit sam. Urcoval nam, ze nektere veci (myt ruce) smi jen mama, jine zas tata. Kdyz to bylo jinak, neskutecny hysterak.
Asi ve dvou a ctvrt jsme mu to prestali tolerovat. Vzdy jsem mu rekla jen „toto neni moznost“ (pripadne nejakou alternativu - nebo take ne). Trvalo to tak mesic hysteraku a ted je klid. Ufff… Proste byt vami bych mu v nesmyslnych pozadavcich (prohodit ponozky atp.) prestala vyhovovat. On to casem pochopi. Takhle ho vlastne za hysterak odmenite tim, co chce.

Limi123
Závislačka 3513 příspěvků 13.07.18 11:18

Jo a dat na zadek nepomaha. Pokud chces, aby chodil do koupelny pomalu, tak pokazde, kdyz tam vbehne, tak mu rekni, ze ted to udelate znovu a spravne. A bez s nim, ale pred koupelnou se zastavte a vkrocte do ni pomalu. Tim opakovanim te situace se to nauci. Kdxz ho honis po byte, je to pro nej spis hra.

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 13.07.18 11:34

@autorka44 jak dlouho takový hysterák např. kvůli ponožkám trvá?

autorka44
Stálice 53 příspěvků 13.07.18 11:48

len on sa rozbehne a kým ja sa zdvihnem - okrem toho nás svokra volá na chalupu, kde sú strmé schody a strmý kopec za chalupou, pod ním kamenné schody, takisto bazen, síce v sklenniku, ale aj tak by som tomu neverila, svokra necháva lieky na pristupnom lmieste, takže je podľa mňa nesvedomitá a ja pokiaľ má dieťa takéto obdobie, tak s ním tam nechcem isť, lebo som aj po operácii a musím sa šetriť a nie ho naháňať niekde po dome alebo po okolí

autorka44
Stálice 53 příspěvků 13.07.18 11:50

nerozumiem, že ako ho odmenime - on nezuril, že chcel ponožky dať z ľavej nohy na pravu a opačne, ale že pätu mal hore - ale hned sme mu to opravili, no aj tak :?

autorka44
Stálice 53 příspěvků 13.07.18 11:51

a najhoršie je, že vtedy je schopný preletieť v ponožkách cez celý byt v tých ponožkách po parketách a ja len šediviem, že kde spadne a natlčie sa,

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 13.07.18 15:33

@autorka44 já jsem s dětmi v tomto věku taky nikam nejezdila, nervy mám jen jedny. O to víc si užívám teď, když už jsou ve věku školním a předškolním, že už se s nimi dá něco podniknout, aniž by se někdo válel na zemi a ječel.
Ono to všechno hrozbě rychle uteče, období negativismu a vzdoru skončí a budeš mít cca 8 let na to si dítě užít, než vlítne do puberty, ty budeš trapná matka, která nic nechápe… A bude zas na nějakou dobu po srande :lol:

autorka44
Stálice 53 příspěvků 14.07.18 23:05

no vďaka, lebo na dvoch slovenských diskusných stránkach mi napísali, že som vadná, keď nechcem hyperaktívne dieťa pustiť na chalupu k nepozornej svokre, aj keď tam budem ja…ale jasom po operácii a ešte najmenej mesiac musím mať kľudový režim

autorka44
Stálice 53 příspěvků 28.07.18 21:12

No čo mám robiť s tými jeho záchvatmi?
Asi si začnem písať, prečo nastali a
ako dlho trvajú, ja si myslím, že on
ich má strašne veľa :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >