Opilec ve vlaku - jak by jste reagovali?

Anonymní
11.7.18 14:31

Opilec ve vlaku- jak by jste reagovali?

Ahoj. Napíši to raději anonymně, abych se třeba neztrapnila. Jak by jste reagovali vy? Odešli by jste z vlaku? Jela jsem se svými dvěmi malými dětmi vlakem. Byl úplně plný, my jsme měli naštěstí koupenou místenku. Dětem je rok a druhému čtyři. Naproti nám si sedl opilec. Byl to starý pán, bylo mu asi 60 a vypadal hodně sešle. Měl s sebou tašku plnou vodky. Naštěstí nebyl nijak agresivní, ale byl hodně opilý a říkal nějaké nesmysly o nějakém Johanovi. Hodněkrát říkal „Všechno, co dělam, dělám pro tebe, Johane“ nebo „Abys viděl Johane, tohle dělám pro tebe“ pak mlel ještě něco o náboženství, říkal: „Nikdy jsem nevěřil v Boha, ale ten muž byl samotný ďábel“.
S dětmi je těžké někde stát a jiné volné místo nebylo.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
11.7.18 14:33

určitě bych neodešla z vlaku když mám koupený lístek.. nebyl pán spíše nemocný?
Nevím, pokud by nebyl agresivní nebo by nemluvil přímo na mě nebo na děti tak bych to neřešila, max bych poprosila průvodčí jestli není někde jinde volno, že mi to je nepříjemné

  • Citovat
  • Upravit
77497
11.7.18 14:34

pokud nebyl agresívní a nenapadal vás, tak bych neodešla, těžko budeš někde stát s dětmi,
kdyby agresivní byl, řešila bych s průvodčím

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1235
11.7.18 14:35

Pokud by nemluvil přímo na mě a nějak mě neobtěžoval, nebo hodně nesmrděl, tak bych to neřešila. Takových lidí ještě potkáš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.18 14:35
@Doe_Jane píše:
určitě bych neodešla z vlaku když mám koupený lístek.. nebyl pán spíše nemocný?
Nevím, pokud by nebyl agresivní nebo by nemluvil přímo na mě nebo na děti tak bych to neřešila, max bych poprosila průvodčí jestli není někde jinde volno, že mi to je nepříjemné

Asi byl spíš opilý než nemocný. Ve si hodně vodky.

  • Citovat
  • Upravit
smurfka
11.7.18 14:36

pokud nebyl agresivní, nezapáchal, atd..tak bych to neřešila..ročnímu to je asi jedno, staršímu bych řekla, kdyby se ptal, že je pán nemocný a nemá si ho všímat.. :nevim: jinak řešit s průvodčí - obávám se, že ten určitě místenku neměl :think:

  • Citovat
  • Upravit
1615
11.7.18 14:37

Neřešila bych kdyby nebyl agresivní na mě a děti. Holt takové lidi občas někde potká každý. Dětem bych třeba řekla že je pán nemocný kdyby se to starší ptalo. Ale rozhodně bych nikam neodcházela ani neopouštěla vlak, pokud si tam jen něco mumlal.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30633
11.7.18 14:37

Poprosila bych průvodčí o místo v dětském voze, určitě tam seděli dospělí, když byl vlak narvaný. Máš s dětmi přednost.
Jezdíme hodně a párkrát jsem si přesedala, aspoň děcko, pokud bylo malé, já stála.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3739
11.7.18 14:38

Divnejch lidí je plnej svět. Děti nemůžeme uchránit před vším. I taková individua budou bohužel potkávat. I horší. Někdy je to dost ekl někam s dětma cestovat. Samej vagus a smrad…holt takový je taky svět. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27752
11.7.18 14:43

tak to že vezl vodku neznamená že pil, mohl být nemocný a nevíš co v životě prožil možná byl Johan syn :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30324
11.7.18 14:44

Totéž co je tu psané. Pokud nebyl agresivní a nemluvil by přímo na mě, neotravoval, tak bych to neřešila. Jinak průvodčí, případně přesednutí do dětského oddílu, kde mají pustit jak dítě tak tebe, už jsem zažila i jak vyklidila kupé průvodčí, my jsme si udělali místo sami jen s upozorněním, že pro ní dojdeme. Protože s dvěma dětma nemíním stát, pokud jsou v určených kupé dospěláci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30324
11.7.18 14:45
@laducha píše:
Poprosila bych průvodčí o místo v dětském voze, určitě tam seděli dospělí, když byl vlak narvaný. Máš s dětmi přednost.
Jezdíme hodně a párkrát jsem si přesedala, aspoň děcko, pokud bylo malé, já stála.

V dětském kupé mají přednost cestující s dětmi, takže bych nad dospělými opravdu nestála. Máš právo si sednou s dítětem, hlídat si ho, ať stojí ti bez dětí co tam nemají co dělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
lucenka
11.7.18 14:49

Pokud by nebyl agresivní, sprostý na nás, tak bych to nijak neřešila

  • Citovat
  • Upravit
30633
11.7.18 14:49
@Aspera píše:
V dětském kupé mají přednost cestující s dětmi, takže bych nad dospělými opravdu nestála. Máš právo si sednou s dítětem, hlídat si ho, ať stojí ti bez dětí co tam nemají co dělat.

Já vím, myslela jsem třeba osobák, tam dětský oddíl není.
Jinak si v dětském oddíle dělám místo sama, průvodčí k tomu nepotřebuju 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30324
11.7.18 14:53
@laducha píše:
Já vím, myslela jsem třeba osobák, tam dětský oddíl není.
Jinak si v dětském oddíle dělám místo sama, průvodčí k tomu nepotřebuju 8)

Tak to jo, to bych to taky řešila, že bych si vzala dítě na klín a neřešila víc. A při cestování se vždy divím, kolik lidí s dětma míní stát v uličce a nechají dospěláky sedět v dětském kupé. Nedávno jsme měli teda špatnou zkušenost, vlak narvaný, v dětském samý dospělý a paní měla kecy, jako co to je za chování si říct o místo pro dvě malé děti (toho času už z cestování slušné protivné). Nakonec odešla bez pomoci průvodčí.
Neříkám, že tak taky nejezdím i bez dětí, ale vím o riziku, že když přijdou děti stěhuju se.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin