Hysterektomie s odstupem času

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 18:44
Hysterektomie s odstupem času

Ahoj, zdravím všechny. Hledám ty, které mají podobný problém jako já. Je mi 45 let a před dvěma lety jsem musela podstoupit hysterektomii s ponecháním vaječníků. Operace byla o to horší, že jsem musela druhý den na sál znovu, kvůli krvácení do břicha. Ztratila jsem hodně krve, šlo o život. Během operace i po ní jsem dostala krevní transfuzi. Zotavovala jsem se tři měsíce, během kterých jsem brala železo. Už před tím jsem pár kilo přibrala, ale po hysterektomii jsem nabrala ještě další. Nemůžu se jich zbavit, k tomu mojí rodinu postihly další peripetie, já jsem depresivní, cítím se hrozně psychicky. I když mě všichni říkají, že jsem furt krásná ženská a že vypadám dobře, já se cítím stará, opotřebená, škaredá. Cítím se méně ženská. Už jsem přemýšlela i o sebevraždě. Ale mám rodinu, tak se držím. Antidepresiva nechci, abych ještě víc nepřibrala. Cvičím, hýbu se, a nic. Pracuji v pomáhající profesi, snažím se lidem pomáhat i mimo práci, ale sebe nemám ráda. Holky, napište, jaké zkušenosti máte vy, případně jak to zvládáte? Jsem anonymně radši. Díky předem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 8598 příspěvků 10.08.19 19:18

Jsem po LAVH 5 let (je mi 46) a pochvaluji si to celou dobu. Neresit MS je bajecne :mrgreen: Kdyz priberu, je to jen proto, ze zeru :mrgreen:

Myslim, ze nemas problem s hysterektomii, ale mas problem psychicky. Uz jsi vyhledala odbornou pomoc?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 19:21

@cecetka ještě ne, bojím se antidepresiv.

Popeladym
Kecalka 129 příspěvků 10.08.19 19:32

AD se dají odmítnout.

Pipet
Generální žvanilka 24299 příspěvků 10.08.19 19:41

Však můžeš nejprve k psychologovi, psychoterapeutovi, ten ti ani léky napsat nemůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 19:41

Ráda bych se zeptala. Mám jít na hysterektomii na podzim. Jaká byla doba rekonvalescence? Mám jít na laparoskopicky asistovanou vaginální. Jak se to s močákem? Mám strach, aby držel tam, co má a neunikala mi pak moč.

Venetia
Hvězda diskuse 44809 příspěvků 10.08.19 19:46
@Anonymní píše:
Ahoj, zdravím všechny. Hledám ty, které mají podobný problém jako já. Je mi 45 let a před dvěma lety jsem musela podstoupit hysterektomii s ponecháním vaječníků. Operace byla o to horší, že jsem musela druhý den na sál znovu, kvůli krvácení do břicha. Ztratila jsem hodně krve, šlo o život. Během operace i po ní jsem dostala krevní transfuzi. Zotavovala jsem se tři měsíce, během kterých jsem brala železo. Už před tím jsem pár kilo přibrala, ale po hysterektomii jsem nabrala ještě další. Nemůžu se jich zbavit, k tomu mojí rodinu postihly další peripetie, já jsem depresivní, cítím se hrozně psychicky. I když mě všichni říkají, že jsem furt krásná ženská a že vypadám dobře, já se cítím stará, opotřebená, škaredá. Cítím se méně ženská. Už jsem přemýšlela i o sebevraždě. Ale mám rodinu, tak se držím. Antidepresiva nechci, abych ještě víc nepřibrala. Cvičím, hýbu se, a nic. Pracuji v pomáhající profesi, snažím se lidem pomáhat i mimo práci, ale sebe nemám ráda. Holky, napište, jaké zkušenosti máte vy, případně jak to zvládáte? Jsem anonymně radši. Díky předem.

jsem po operaci 23 let, s ponecháním vaječníku. Na váhu to nemělo žádný vliv, naopak jsem před operací hodně zhubla, v nemocnici jsem měla 46 kg. transfuze jsem měla taky, ale před operací, neměla jsem ze ztráty krve červené krvinky, silnou anemii.
Váha mi vydržela až do cca 50. Ted mám pělkných pár kilo navrch.
Pocity u mně byly jedině pozitivní, žádný menzes, žádné hrozící otěhotnění…prostě paráda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 20:00

Hysterektomie ve 38 letech, pryč i vaječníky. Váha je nižší než před operací, ale to i díky běhání kolem malého dítěte. Vzhledem k dalším závažnějším nemocem byla tato operace vedlejší a spíše úlevou ve vyřešení jednoho problému. S čím zápasím je vaginální suchost.
Nepociťuješ vyhoření i kvůli práci? Držím palce, ať je veseleji.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 10.08.19 20:11

.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 20:27

Já to mám jinak. Děloha není jen vak na miminka, ale součást mého těla, který mi čím dál tím víc chybí! Tohle je přesně o mně a mých pocitech: https://www.magdakrepelkova.cz/…-delohu.html
Vidím to tak, že jsem celou tu slavnou hysterektomii měla odmítnout, a to i přes myomy a bolesti při MS. Nynější duševní bolesti jsou horší. :zed:

anahry
Kecalka 414 příspěvků 10.08.19 20:31

Tohle nebude mít souvislost s operací jako takovou, ale je to v Tvé hlavě. S něčím ses nesrovnala, nezpracovala a vnitřně Tě to žere. Vaječníky máš, děloha na váhu, popř. hormony nemá vliv. Ledaže by blížící se přechod…

Nemáš se ráda od jaké doby?

P. S. jsem taky po hyster. A neměnila bych.

anahry
Kecalka 414 příspěvků 10.08.19 20:33
@Anonymní píše:
Já to mám jinak. Děloha není jen vak na miminka, ale součást mého těla, který mi čím dál tím víc chybí! Tohle je přesně o mně a mých pocitech: https://www.magdakrepelkova.cz/…-delohu.html
Vidím to tak, že jsem celou tu slavnou hysterektomii měla odmítnout, a to i přes myomy a bolesti při MS. Nynější duševní bolesti jsou horší. :zed:

A můžu se zeptat, jak ti chybí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 20:38
@Anonymní píše:
Ráda bych se zeptala. Mám jít na hysterektomii na podzim. Jaká byla doba rekonvalescence? Mám jít na laparoskopicky asistovanou vaginální. Jak se to s močákem? Mám strach, aby držel tam, co má a neunikala mi pak moč.

Pokud máš „jen“ myomy, zkus s lékařem jinou, alternativní metodu, ne takovou radikální, na jakou jsem přistoupila já. U mě to nechtěli řešit jinak jen proto, že děti už mám…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 20:39

@anahry hodně…jak jsem psala, mám pocit, že nejsem 100% ženská.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 20:42
@anahry píše:
Tohle nebude mít souvislost s operací jako takovou, ale je to v Tvé hlavě. S něčím ses nesrovnala, nezpracovala a vnitřně Tě to žere. Vaječníky máš, děloha na váhu, popř. hormony nemá vliv. Ledaže by blížící se přechod…

Nemáš se ráda od jaké doby?

P. S. jsem taky po hyster. A neměnila bych.

Hned po výkonu to nebylo, asi tak půl roku potom.. začala jsem „být divná“.
Na přechod by to ještě být nemělo, ani podle gynekologa. Hormonální hladinu z krve nedávno dělanou mám prý v normě, vzhledem k věku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama