Hysterická matka v restauraci

10.1.20 23:03

Hysterická matka v restauraci

Dneska po práci jsem si šla koupit oběd do mé oblíbené vietnamské restaurace, ktará je ve Dvořákovi v Táboře. No a ještě předtím, než jsem přišla k restauraci a něco si objednala, tak jsem slyšela křik, který fakt nešel přeslechnout. Zdrojem křiku byla malinká, asi šestiměsíční holčička, která byla se svojí maminkou na obědě. Maminka měla vedle sebe nějakou kamarádku a bylo na ní vidět, že má toho všeho plné zuby. To by bylo pochopitelné, malá plakala, třeba byla unavená, tak je jasné, že maminka z toho nadšená nebude. Ale zarazila mě reakce, s jakou s dítětem jednala. Neustále se do něj snažila dostat nějakou přesnídávku, jenže to tím způsobem, že mu jí doslova rvala do pusy. Ale vrcholem všeho bylo, že na ní potom začala házet dětské věci (lahvičku a dudlík) a potom jí několikrát uhodila. Samozřejmě, že křik nabral na obrátkách a někteří lidé začali odcházet z restaurace. Mě bylo té malé líto a tak jsem na ní začala dělat opičky a řekla pár hezkých slov. Kupodivu se uklidnila a než mi přinesli nudle s kari, tak jsem na ní přes stůl dělala různé blbosti a byl klid. Stačilo se miminku trochu věnovat a mluvit na něj pěkně. Dokonce se na mě i usmívala.

Fakt mi té malé přišlo líto a nikdy jsem ještě nezažila, že by se někdo takhle k miminku choval. A nebyl to jediný incident. Týden předtím do autobusu nastoupila ženská s malou dcerou. Celou dobu na ní řvala a nadávala jí jenom proto, že neseděla tak, jak madam chtěla. Je mi těch malých dětí někdy fakt líto za to, jaké mají mámy. Co si o tom myslíte vy? Pro mě je takové ubližování dětem tabu. Zažily jste někdy něco podobného? Je mi zcela jasné, že výchova dítěte není med, ale tohle mi prostě už přijde přes čáru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6859
10.1.20 23:10

Nemyslím si, že dítě řvalo jen proto, že se mu maminka nevěnovala, v tomhle věku brečí normálně a z hodně důvodů. Její reakce byla šílená, ale nenapadlo by mě to rozebírat. Zřejmě jí už nikdy neuvidíš. Ale já osobně bych jí asi řekla něco na místě, pokud bych viděla, že dítěti ubližuje fyzicky. Máš sama vlastní děti? Někdy se taky k synovi chovám tak, jak bych si v minulosti neuměla představit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 23:13
@Aduš8 píše:
Nemyslím si, že dítě řvalo jen proto, že se mu maminka nevěnovala, v tomhle věku brečí normálně a z hodně důvodů. Její reakce byla šílená, ale nenapadlo by mě to rozebírat. Zřejmě jí už nikdy neuvidíš. Ale já osobně bych jí asi řekla něco na místě, pokud bych viděla, že dítěti ubližuje fyzicky. Máš sama vlastní děti? Někdy se taky k synovi chovám tak, jak bych si v minulosti neuměla představit…

Mě to šokovalo proto, že jsem ještě nikdy neviděla, že by někdo uhodil tak malé dítě. Já byla v dětství hodně bita často bez příčiny (mám matku se schizofrenií) a mám k bití odpor, zvlášť u dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
10.1.20 23:22

Kolik mas deti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 23:24
@Agusaguss píše:
Kolik mas deti?

Zatím žádné, ale tohle bylo na mě teda silný kafe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3528
10.1.20 23:24

Nemáš děti, viď? Tím nechci říct, že je v pořádku mlátit půlroční miminko, jen… že to prostě z tvého příspěvku je znát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21725
10.1.20 23:26

Nevim co na to chces napsat.Ze je to hruza, se tady shodnem asi vsechny.Ale to je tak vse. Netreba to rozebirat, reseni neni, max to nikdy nedelat tem svym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133
10.1.20 23:30

Neříkám děti bít, ale každé matce občas přetečou nervy, nikdy nevíš co bylo předtím jako ta matka na zastávce. Takže bych zas tak rychle nesoudila. Nejde být pořád milá a hodná, pak tě zase pomlouvají, že je ti to jedno a děti rostou jak dříví v lese :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
984
10.1.20 23:34

@Létavice1992 Jestli tu malou propleskla v restauraci, nechci ani domýšlet, co jí dělá doma. Měla ses jí zeptat, zda chce taky proplesknout zleva zprava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 23:42
@pikola píše:
Neříkám děti bít, ale každé matce občas přetečou nervy, nikdy nevíš co bylo předtím jako ta matka na zastávce. Takže bych zas tak rychle nesoudila. Nejde být pořád milá a hodná, pak tě zase pomlouvají, že je ti to jedno a děti rostou jak dříví v lese :nevim:

Tu matku u zastávky znám od vidění. Pokaždé, když ji zahlédnu, tak dětem jenom nadává nebo na ně řve a je to sociální případ.

Příspěvek upraven 10.01.20 v 23:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3528
10.1.20 23:43

@pikola Přesně… zrovna tento týden jsem se cítila provinile, že jsem se na dceru utrhla kvůli hlouposti, když jsem jí vezla do školky a říkala jsem si, že kdyby mě někdo ze sousedů slyšel, tak si asi pomyslí, že jsem pěkná furie… ale nikdo už nevidí, že doma při ranním chystání udělala dvacet věcí, které nemá a denně jí to připomínám a z toho baráku už jsem vycházela s nervama na prasknutí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
984
10.1.20 23:51

@Agusaguss Co s tím má co dělat, zda ne/má zakladatelka děti? Pokud kdokoli uhodí malé děcko (nebo ublíží komukoli bezbrannému), měl by se léčit.

@wildcherry Není řešení? To jako myslíš vážně? No to se pak nedivím, že lidi umírají na ulici na infarkt, zloděj okrádá na zastávce invalidu, otčím týrá děcko až ho utýrá, a to vše před zraky tupanů, kteří než by vytočili 158, raději se otočí na druhou stranu.

@pikola Neříkám děti bít, ale každé matce občas přetečou nervy, nikdy nevíš co bylo předtím jasný, půlroční děcko určitě něco škaredého matce provedlo (asi si dovolilo nesníst tu přesnídávku) a tak si ty facky i zasloužilo, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
11.1.20 00:02

@Létavice1992 a to jsi ty ani nikdo jiný v té restauraci té matce nic neřekli, když jste viděli, že bije 6měsíční dítě? báli jste se, že vás zbije také, nebo co 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21725
11.1.20 00:02

@elena.78 Co se uklidnit? Nalitnes sem do diskuse, jak prd po fazoli a virtualne nas tu sfackujes?.Mam tu matku jit jako hledat? Boha jeho, toto fakt miluju.Ty mas nejake lepsi reseni, jak zpetne to vyresit? Pouc nas, nas vsechny, ktere jsme u toho nebyly a ani nevime, jak ta situace vypadala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
11.1.20 00:05

@Michelle_M a to miminko udělali matce co, že si zasloužilo výprask? :nevim:
@pikola schvaluješ bití půlročních dětí?
@wildcherry no tak snad mohli ti lidé zakročit, ne? jak se nedá nic dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama