Jak na úřady?

Anonymní
9.1.20 15:26

Jak na úřady?

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat: studují 4.ročník SŠ a bohužel nejsem schopná dochodit školu z důvodu rizikového těhotenství. Budu přerušovat z tohoto důvodu na rok školu tudíž se budu muset přihlásit na pracovní úřad jelikož nebudu studentkou školy. Tím bych se chtěla zeptat, zda při registraci říct vše na rovinu nebo jak se to vůbec v takovém případě dělá? Mám zajít na UP a když teda nemám odpracováno to co má být a ani také nemám vlastně ukončené studium jak se na takové případy přihlíží? Máte někdo s tím prosím zkušenost? Je to pro mě velmi citlivé téma proto ten anonym☹️
Vůbec nevím jak takovouhle situaci řešit, školu tu si chci dodělat ale jak na ty úřady?

Mockrát děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18003
9.1.20 15:28

No já ti nevím, ale na úřad práce se hlásíš, když hledáš práci, ne? Tak proč bys tam chodila s tím, že si těhotná…ledaže bys chtěla do porodu pracovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 15:36

@Monchichik když studují tak za mě platí stát pojištění, ale pokud přeruším teď školu tak nejsem student, myslím že je to jak když se udělá maturita, také se musí nejpozději 1.9. Stát na ÚP

• Citovat
  • Nahlásit
685
9.1.20 15:37

Nemůžeš požádat o individuální studijní plán? Za chvíli konci pololetí, pokud Ti z ničeho nehrozí pětka, tak to nějak uzavrou - absenci bych omluvila zdravotními duvody, a pak jde vpodstate jen o poslední pololetí a maturitu. Kdy máš termín porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18003
9.1.20 15:40
@Anonymní píše:
@Monchichik když studují tak za mě platí stát pojištění, ale pokud přeruším teď školu tak nejsem student, myslím že je to jak když se udělá maturita, také se musí nejpozději 1.9. Stát na ÚP

Já ti rozumím, ale proč by měl stát za tebe platit, že si otěhotněla?…buď máš rizikové a budeš na neschopence nebo jdeš do práce…a když uděláš maturitu, tak to za tebe ještě platí stát do konce srpna, od září máš nastoupit do práce, když ne, tak úřad práce, ale to si hledáš práci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:29

Škola mi IVP neumožnila

• Citovat
  • Nahlásit
67
9.1.20 16:31

Myslím že by ses měla jít zeptat a oni ti vše vysvetli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
9.1.20 16:58
@Anonymní píše: Škola mi IVP neumožnila

A jsi schopna nějak zvládnout tohle pololetí? Před koncem pololetí bych určitě nic neprerusovala. Podívej se do jejich studijního řadu (případně mi na něj pošli link do SZ) co se děje v pripade zmeskane a omluvene účasti - možná, že budes moc udělat jen nějaké zkoušky. Máš nějakou odbornou školu nebo „obecnou“ typu gympl, ekonomka? Hledala bych jinou školu kam můžeš po pololetí přejít a kde by Ti povolili individuál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 18:16

Před hodně lety jsem to také tak měla, musela jsem na UP kvůli pojištění, i když mi narovinu řekli že práci mi nenajdou, šlo jen o to pojištění.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 18:21
Takže, když půjdu na UP tak se to s pojištěním nějak dá udělat? Přijde mi nesmyslné ho platit
@Anonymní píše:
Před hodně lety jsem to také tak měla, musela jsem na UP kvůli pojištění, i když mi narovinu řekli že práci mi nenajdou, šlo jen o to pojištění.
  • Citovat
  • Nahlásit
6472
9.1.20 19:22
@Anonymní píše:
Takže, když půjdu na UP tak se to s pojištěním nějak dá udělat? Přijde mi nesmyslné ho platit

Vážně? A čerpat zdravotní péči ti nesmyslné nepřijde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 19:59

@Karleon takže, podle Vás mám dělat co? Nechat zabít dítě co ve mě roste nebo co? Taky by jste určitě hledala různé možnosti ne? A proč se nezeptat někoho kdo má nějaké zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 20:03

@uživatel2 bohužel to prý takhle nefunguje, zkoušela jsem se domluvit s panem ředitelem a vůbec žádného kladného výsledku a dělám ekonomku a TP mám přelom dubna a května :)

• Citovat
  • Nahlásit
18003
9.1.20 20:04

Zbývají ti tak 4 měsíce školy, to bys vážně nedala? S dítětem to bude ještě náročnější, je škoda to teď přerušit, pokud bys to vydržela. Navíc můžeš mít i určité procento zameškáno, ne? Úřad práce fakt není od toho, aby platil za těhotné zdravotní pojištění…, navíc musíš chodit na jejich nějaké sezení, nenechají tě být, protože si těhotná…tak ať ti ho platí otec dítěte nebo rodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
9.1.20 20:11

Pokud máš fakt rizikové těhotenství, tak lze na úřadu práce doložit pracovní neschopnost, tj.mit placené pojištění. Ale radši na up zavolej, nejsem si úplně jistá.
Pokud bys mohla chodit do školy, chodila bych co nejdéle a otravovala ředitele stran možností maturity… Držím palce. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat