Hysterické batole

Anonymní
19.11.15 21:53

hysterické batole

Ahoj maminky potřebuji akutní radu jak se chovat ke své dceři a prosím adminy o zachování anonymu.

Mám dvouletou holčičku, od narození spíš takové zaprdnuté a nemazlící miminko, usměvem šetří a rozesmát jí je také umění. Nevím proč má takovou povadu, my k ní vždy přistupovali mile, mazlili jsme jí a hýčkali jí, jenže ona na to prostě nebyla. Kdykoliv jsem jí chtěla pusinkovat utišovat, začala se propínat do luku a doslova řvala jako tur, nemá to ráda do dnes, nějaké pusinkování a dělání malá u nás neexistuje. Na to že fakt dobře mluví, tak se vyjadřuje bídně, když něco nejde, tak hned ječí, neproprosí o nic, přitom ví, že se to má. Například když chce sušenku v ochodě, začne hned zuřit a řve na celý krám,, mami sušenku!!,, neumí to říct mile a poprosit, prostě ne, hned vztek, takhle je to se vším, chce jíst a neřekne třeba papat, ale hned ječí papááánííí a začne hystetčit, kdo jí hlídá, je z ní fakt na prášky, nedivím se jim, ale už nevím, jak k ní přistupovat, neumím ji utěšit, protože můj kontakt a mou blízkost bohužel nevyžaduje, je hrozná samotářka, nefungujou ani zákazy, nešahej na to, nebo nebude pohádka, dělá to dál, pohádka není a dokáže se vztekat a řvát až je z toho fialová klidně i půl hodiny, ale je to vztek takovej, že se válí i po zemi a propíná se do luku. :nevim: V tu chvílí se mi už nadzvedává ruka, že jí seřežu, ale prostě na to nemám, naštěstí, jinak by byla bitá od rána do večera. Už fakt nevím jak na ní, nic na ní neplatí. Jsem z ní psychicky na dně, je to fakt po celý den kvůli všelijakým kravinám…Někdy mi i hlavou prolítne myšlenka, že je fakt hrozná a nesnesitelná dcera, ale pak je zase chvíli jako andílek a já si říkám, že jsem pitomá atd, že tohle vůbec říkám.. ale ty situace jsou fakt hrozný.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3761
19.11.15 21:59

No a jak dlouho teda ve finále řve, když není pohádka..? To jí to povolíš nebo to vydržíš..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yra
4961
19.11.15 22:02

Mám doma takovu tříletou cácoru. Jen s tím rozdílem, že pokud ji někdo hlídá, nemá žádný problém ( podle mě to je tím, že po ni nikdo nic nechce a ve všem jí vyhoví) ani ve školce. Mě doma z ní někdy tečou nervy. Jak na ni neporadím, protože jsem na to sama ještě nepřišla. Jenom mám zkušenost, že sama se v tom světě ještě nevyzná. Často jí to je taky líto a ví, že se chovala špatně, ale v tu danou chvíli je to prostě její záložní chování. Já doufám, že z toho vyroste nebo alespoň se to zmírní, až pobere rozum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8644
19.11.15 22:03

To je jednoduché, zkouší hranice, nic víc v tom nehledej. Nepoprosí, nedostane, ve dvou letech má nárok na to, že si nevzpomene a neudělá to automaticky, tak prostě mile řekni Chceš sušenku? A jakpak se o ni hezky říká? A pokud ignoruje, ignoruj ji taky a nic nekupuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 22:03

@Conulka Když zakážu, tak není, byla bych sama proti sobě, jenže je tak nesnesitelná a navíc kvůli sousedů, se jí snažím uklidnit jinou aktivitou, takže ve finále sice pohádka není, ale stavíme lego. :roll: Takže se uklidní a pak začne hysterák kvůli něčemu novému, je to fakt celodenní, hlavně je netrpělivá, něco jí nejde a hned se vzteká.

• Nahlásit
  • Citovat
yra
4961
19.11.15 22:04

Jinak mám pocit, že by taky řvala donekonečna, půl hodina není problém. Vím, že tudy cesta nevede a nechat ji vyřvat nemůžu, nemám na to srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8644
19.11.15 22:08

@yra Že se s ostatními chová slušně, svědčí o tom, že z té výchovy to v sobě má, akorát tu mámu musí doma pořád testovat, to je normální. Můj syn se asi ve srovnání s ostatními vzteká míň, ale taky to umí, a občas se ho jen s úsměvem zeptám „A už jsi někdy od mámy tu dobrůtku dostal, když ses takhle vztekal?“, on v tom řevu zabrečí, že Néééééé, já mu řeknu „Tak vidíš, vždyť víš, že ji nedostaneš, když jsi nedojedl oběd, tak až přejde to vztekání, těší se na tebe modelína“, a nechám ho být, za chvilku přijde a je v klidu. Jim prostě ten mozek ty emoce nepobírá, ale to není důvod k nedůslednosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761

Já teda nemám co radit, jo, mě to teprve čeká, mám 9m holčičku, ale myslím, že asi nejdůležitější je důslednost, ale asi je to peklo :nevim:, to lego bych příště vynechala, sousedy chápu, ale žádné dítě snad nevydrží ječet celý den v kuse třeba celý týden, ne…když uvidí, že to na tebe nefunguje, tak by se čas řvaní měl zkracovat, ne…
a pak jak psala @zrcadlo to se mi zdá logické

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@yra No já taky ne, navíc řve tak dlouho až už i sousedka za mnou jednou přišla, jestli je malá v pohodě, jako jestli jí snad netýram?? No mazec fakt, tak jsem jí řekla, že jestli se jí něco nezdá, ať si jí na hodinu pujčí a uvidí, ona je fakt s prominutím,,sprateček,, vůbec nechápu, kde se to v ní vzalo, protože my ( rodiče ) jsme kldné povahy, vše důkladně vysvětlujeme, neřveme, žijeme poklidný rodiný život, ale tohle malé stvoření, byť jí milujeme, tak nám přerůstá přes hlavu, už jsme i zvažovali dětského psychologa, ale stále věřím tomu, že na ní musí přesci něco platit, aniž bych jí musela mlátit, zavírat, nebo dávat pod ledovou sprchu, hrozně mě to mrzí jaká je, často kvůli tomu brečím, někdy na ní koukám, jen kroutim hlavou, protože prostě nemám pro to pochopení a říkám si to jako proč? Proč je taková?

• Nahlásit
  • Citovat
14397
19.11.15 22:11

A proč by neřvala, když už ví, že si vše vyřve???

Dvouleťáci testují hranice. Dcera taky nechce poslouchat, zkouším jí věci vysvětlit a občas plácnu. Dobře u nás funguje počítání do 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 22:14

@Capelucita Já znám hodně maminek a hodně dětí, ale žádné nedělá to co moje, ona se fakt vyloženě propne do luku, švihne sebou na zem, tím pádem se praští do hlavy a pak začně funět a zuřit, kopat atd. Já jsem z ní pak úplně hotová, jsem na ní naštvaná a i když se uklidní a přijde za mnou a řekne,, maminko hraj prosím,, - třeba s panenkama, tak prostě se už na ní neumím ani usmát, jsem fakt asi už z toho unavená a psychycky vyčerpaná, prostože nevím jak na ní, pak je mi to líto, večer sedím u její postýlky a hladim jí a pusinkuju, protože jen tak se nechá, kdyby se probudila, tak by začala čvát, že jsem u ní. :(

• Nahlásit
  • Citovat
yra
4961
19.11.15 22:18

@anonymní 8o tak se sousedama se nám to ještě nestalo, ale ulevilo se mi když jsme šli z paneláku do rodinného domku :mrgreen: Švagr mi říkal, že jeho mamka musela na něj taky s ledovou sprchou a teď to je v dospělosti klidný, milionový člověk. ale kdo to má teďka vydržet, viď :-) psychologovi bych se nebránila. třeba vám dá rady jak na malou a dodá vám sílu. já o něm taky uvažovala, ale tím, že je ve školce v pohodě, tak to neřeším, navíc s ní teď nejsem celý den, tak je to lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8644
19.11.15 22:20

Pokud ti dobře mluví, ber to jako výhodu, dvouleťáci, co se vztekají a nikdo jim nerozumí, to je teprve peklo :mrgreen:. Já bych začala důsledně opakovat, že když neposlouchá dcera, nebude poslouchat ani máma. Dcera neposlechne, tak ji upozorni, že máma taky nebude poslouchat a až bude chtít pustit pohádku, máma zakřičí Nééééé a pohádku nepustí. Můj dvouleťák už to pochopil, občas se teda pouští do disputace, že on neposlechne a máma bude poslouchat, ale táta ho usadí, že to teda ne, že když neposlouchá dítě, neposlouchá ani máma a táta. Už takhle přišel o čtení před spaním, o procházku a o sezení za volantem v autě, a teď už stačí připomenout a docela šlape. Brečí a vzteká se spíš, že mu je něco líto, než že by vyloženě dělal naschvály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yra
4961
19.11.15 22:25
@Anonymní

můžeš mi napsat SZ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761