Hysterické večery

Anonymní
20.5.16 20:48

Hysterické večery

Krásný večer milé maminky, jdu si k vám pro radu - případně pro zkušenost, bude-li někdo mít :)

Mám holčičku (5 týdnů) a každý večer úderem cca 7 hodiny zažíváme strašné scény. Dcerka začne plakat, nechce se přisát k prsu a vydrží mi hystericky brečet až do té cca 10 večer. Potom jí nakojím a ona usne a spinká cca do 2-3 hodin do rána. V těchto jejích stavech nepomáhá nic - nošené, houpání, konejšení, vození v kočárku, prostě nic. Musíme to vždycky do těch 10 večer vydržet. Mezitím třeba ne 10 minut usne, ale potom se probudí a začne vřískat nanovo. Jinak mi něpřijde, že by jí něco bolelo nebo tak.

Moje otázka zní - máte někdo podobnou zkušenost? někde v diskuzi jsem četla, že si takhle miminka večer vybíjí energii, případně že zpracovávají celodenní vjemy, a proto takhle vyvádí a že to jednoho dne prostě přejde. Potřebuji asi uklidnit, že je to „normální“ a že zkrátka jen musím vydržet a že to přejde, protože já už se každé ráno děsím večera a jsem z těchto jejích scén naprosto zoufalá :(

Děkuji všem za odpověď!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.5.16 20:48

Hysterické večery

Krásný večer milé maminky, jdu si k vám pro radu - případně pro zkušenost, bude-li někdo mít :)

Mám holčičku (5 týdnů) a každý večer úderem cca 7 hodiny zažíváme strašné scény. Dcerka začne plakat, nechce se přisát k prsu a vydrží mi hystericky brečet až do té cca 10 večer. Potom jí nakojím a ona usne a spinká cca do 2-3 hodin do rána. V těchto jejích stavech nepomáhá nic - nošené, houpání, konejšení, vození v kočárku, prostě nic. Musíme to vždycky do těch 10 večer vydržet. Mezitím třeba ne 10 minut usne, ale potom se probudí a začne vřískat nanovo. Jinak mi něpřijde, že by jí něco bolelo nebo tak.

Moje otázka zní - máte někdo podobnou zkušenost? někde v diskuzi jsem četla, že si takhle miminka večer vybíjí energii, případně že zpracovávají celodenní vjemy, a proto takhle vyvádí a že to jednoho dne prostě přejde. Potřebuji asi uklidnit, že je to „normální“ a že zkrátka jen musím vydržet a že to přejde, protože já už se každé ráno děsím večera a jsem z těchto jejích scén naprosto zoufalá :(

Děkuji všem za odpověď!

• Nahlásit
  • Citovat
267
20.5.16 20:53

U nás je to stejné každý den od doneseni z porodnice. Máme 10 týdnů. :D Dávám ji ale spát už v 9 večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24406
20.5.16 20:54

Já myslím, ze většina. My tomu říkali hodina duchů. Časem to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
20.5.16 20:54

Zažila jsem to samé u syna, opakovalo se to každý večer úderem osmé a trvalo do desíti, nepomáhalo nic. Pak už jsme se chodili s manželem nastřídačku schovávat do koupelny nebo úplně pryč z bytu, abychom se nezcvokli. Přešlo to, až když se začal sám plazit, zhruba v 5 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18400
20.5.16 20:56

Jo, u nas to same.Od kojeni kolem sedme, se prorvala k dalsimu do jedenacti a pak byl klid. Nepomohlo nic, proste z toho vyrostla. Trvalo to nastesti cca 2-3 tydny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 20:57

@pikola @Eemii Uff tak to jste mě uklidnily, že je to (v rámci možností) normální a že to dítko přejde. Ještě byste mi mohly prosím říci, kdy to asi tak bylo?

• Nahlásit
  • Citovat
541
20.5.16 20:58

Jojn-u nás to bylo to samé. A já vůbec nevěřila těm „kecům“,že to jednou přejde. A fakt-po cca měsíci to najednou ze dne na den zmizelo…já prostě ten den čekala, kdy to začne a ono nic-spokojený, pohodový mimi, co se vykoupalo, nabaštilo a usnulo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 20:59

@Freya10 A kolik bylo mimču, když to přešlo? :)

• Nahlásit
  • Citovat
541
20.5.16 21:01

Jo a bylo to mezi cca 2. a 3. měsícem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
20.5.16 21:01

U nás jsou poslední týden večery úplně stejné, bohužel. Mám stejně starou dcerku a stejně jako ty se před sedmou začínám děsit, co nás zase čeká :( Jestli ale zkušenější maminky vědí, že to přejde (byť tomu momentálně věřím jen stěží) tak budu nadějně doufat v den, kdy úderem sedmé hodiny bude klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 21:02

@Freya10 Tak to si ještě počkám a vytrpím nějaký ten pátek :(

• Nahlásit
  • Citovat
541
20.5.16 21:03

@Nicolettee Přejde…taky jsem si to neuměla představit, ale je to tak…jen vyčkat toho dne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
20.5.16 21:06

@Freya10 No já se přiznám, že byť to trvá teprve týden, už jsem z toho mého pokladu zoufalá :( ale počkám si na ten krásný den! :D a věřím, že se mi po těch scénách ani nebude stýskat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1717
20.5.16 21:10

Tak to mame taky za sebou…presne jak popisujes. nepomahalo nic, jen to prezit a preslo to zhruba po 2 az 3 tydnech samo
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama