Spavé miminko v 5 týdnu

70
19.5.16 19:06

Spave miminko v 5 tydnu

Ahoj, prosim vas, mate nektera zjusenost s tim, ze by vam miminko pravidelne usinalo u krmeni? Maly dnes konci paty tyden, zatim se stale snazim kojit, ale vzdy musim jeste dokrmovat UM. Maly usne nekolikrat jak u prsu, tak u lahvicky. Co s tim? Velmi tezko pak dokazu cokoliv planovat, jedno krmeni muze trvat i hodinu a pul az dve, nebo kdyz ho dam do postylky, tak za 20 minut place :( a ani pak nedokazu odhadnout, kolik mu dat, nechavam ho, aby si rekl sam, ale pak to kolikrat vrati cele zpet :-/ :-(
Jeste dodam, ze kdyz usne, tak ho nedokazu probudit a kdyz uz se mi to povede, tak do munuty spi zas…
A dalsi otazka, kdyz se po jidle sousrredi a snazi vykakat, tak si i ublinkne, nekdy hodne… to je normalni?
Zaroven se vas chci zeptat na vase pocity? Jak jste se s malym miminkem citili v pocatcich? mam prvni, Nekdy se citim paradne, vse klape a nekdy zoufale, nevim co driv :-( kvuli zminovanemu krmeni nemame zatim ani naznak nejakeho pravidelneho radu..
Diky vsem moc za vase rady, komenty… omlouvam se, jestli jsou to hloupe dotazy, jsem prvorodicka a nemam se s kym poradit :( nebo alespon nabrat trochu sebevedomi… dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

844
19.5.16 19:56

Ahoj, doporucila bych ti zavolat si domu laktacni poradkyni. jinak na budovani nejakeho rezimu mate cas. my ho poradne nemame ani ted v 10 m (kojim na pozadani, prikrmy podle toho jak stihame a spanek podle toho jak pres den cestujem a cvicime. uzivej si miminko. dulezite je aby trochu probiral na vaze :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
19.5.16 20:06

@hoty1 Ahoj, to co píšeš mi silně připomíná mě, kromě UM, plně kojím. Malá zezačátku hodně spala, měla i novoroz žloutenku, musela jsem jí budit na kojení a usínala u prsa. Drbala jsem jí oušku, pod bradičkou a tvářičku. Ze začátku jsem kojila skoro hodinu tímto zpusobem, akorát jsem mezitím i třeba třikrát odříhávala. Ona totiž začala plakat a kroutit se někdy, když jí to tlačilo, strašně totiž hltala, pak si odříhla a pokračovaly jsme dál. Pokaždé si něco ublinkla, někdy víc, někdy míň, ale pokud ti mimčo vyloženě neblinká pokaždé vodotrysk obloukem, pak i když je toho víc tak to nevadí. Oni někdy ta mimča nevědí, kdy mají dost. Nic to neznamená, naopak, uleví se jim. Moje je vyloženě poblion do teď, máme 4,5m. K tomu pláči v postýlce, možná jen chce být u maminky, možná ho trápí prdíky, možná chce dudlat (zkus dudlík). My jsme ho nasadily ve třetím týdnu a z uplakaného miminka se zrodilo miminko klidné a spokojené. A taky jsme zavinovaly, ono to ta mimča taky uklidní. Nelekej se, když pláče při zavinování, mimčům trvá déle než jim něco dojde do mozku, a když zavineš a pustíš bílý šum, uklidní se.
Jinak k pocitům, šestinedělí bylo něco hrozného. Naprosté vyčerpání z nevyspání, pořád jsem jen bulela, měla jsem náběhy na záněty prsou. Neměla jsem chuť nikam s dítětem jít, jen sem jí nosila na rukou, zpívala jí, kojila, přebalovala a pokoušela uspat. Do teď v noci mě budí až 15×, mám velkou spánkovou deprivaci a nejsem na tom úplně psych. dobře. Jsem agresivní, napjatá, občas si říkám, že miminko nebylo dobrý nápad, že nejsem připravená na roli matky. Ale je tu a miluju jí. Alespoň tedy po skončení šestinedělí se mi srovnala ta prsa, přestala bolet a taky už v noci nebdím xy hodin, protože malá hned po kojení usne.
Do teď se nedá nic moc neplánovat, budeš se muset smířit s tím, že s mimčem a navíc takhle malým nenaplánuješ nic. Zkus neplánovat, nemá to smysl. Já do teď dělám to, že když malá usne, splním nejdřív biologické potřeby tj. hlad, wc případně spánek a pak řeším teprv ostatní věci. Zkus to taky tak. A jestli usíná u kojení, ležte si spolu, je to krásný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
19.5.16 20:23

@hoty1 Ještě by mě zajímalo, proč dokrmuješ UM? Myslíš že je hladové? Píšeš, že někdy vyblinká hodně, necpeš to do něj třebas zbytečně? Zkus nakojit, odříhnout, zkusit znovu nakojit, odříhnout a nakonec zavinout, pustit bílý šum a dát spinkat. Nevím zda ho nekrmíš tím UM zbytečně? Někdy miminka pláčou ne z hladu, ale protože by potřebovali cokoliv jiného, například to zavinutí, dudlík, maminku, ohraničení v postýlce, suchou plenku, bolí je bříško. Přibírá ti miminko? Mělo by přibírat týdně 100-200 gramů. Zkusila bych i tu laktační poradkyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.16 20:34

@Hermio dokrmuju, protoze jsem ze zacatku kojila jen z jednoho prsu a v druhem nic nebylo :-( ted uz se mi podarilo, ze pije z obou, ale vzdy kdyz uz je (asi) prazdno, tak porad pusinkou hleda a dava najevo, ze chce vic… jinak dokud nespinka spokojene spankem a ne jen „spankem“ v kojeni, tak ho chovam, hraju si s nim, apod.. u dr. Jsme dvakrat prevazovali a pribral pokazde cca 300-350g za 10 dni.
Zkusim den, dva prevazovat kazde kojeni, kolik si toho vezme, z pocatku si vzal treba jem 20-40 na jedno kojeni a to je preci malicko, ted vazi 4100g.
Dudlik jsme nasadili ted v nedeli, ale vetsinou ho vubec nechce..
Mate nejaky tip na laktacni poradkyni v Brne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.16 20:44

@Hermio k prvni odpovedi :) ja neanuju nic velikeho, hlavne uklid apod., bych rads stihala, ale ani to se mi poradne nedari :?
Budim ho stejne, jako ty malou, ale i tak to trva desne dlouho.. zkousim ted prsa po 15 min. Prostridat a konec, na radu doktorky (ta rikala uz po 10min), ale prave pak jeste hleda prso a place.. kdyz place, tak ho konejsim, ale vetsinou to vydrzi jen chvili, tak do pul hodiny, obcas jsou to prdiky, obcas hlad a jindy netusim :( ma suchou plenecku je haklivej, tip top, kolikrat mam pocit, ze ho na jedno kakani musim prebalit 2×, nebo prave i kdyz ho krmim, tak aby dojedl zbytek, tak musim prebalit :))
Moc dekuji, za Tvuj prispevek, trosku jsem si zase srovnala myslenky a musim zkouset i neco jineho, nez ho uklidnovat jen jidlem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
844
19.5.16 20:50

Mrkni na LP Misa Topinkova. je i lektorka noseni v satku. jinak ja mela vahu doma (syn narozen predcasne a mel nov zloutenku takze taky spavy) a akorat me stresovala. navazila jsem treba 50-70 ml, i kdyz uz mel pit pres 100. nikdy jsem nedokrmovala um a pribiral 270 g tydne. kojila jsem treba 10 krat denne pul hodky. s dobrou LP dokrm odbouras. syn blinkal silene a azmted v 10m se to zlepsuje. dudlik
respektuje jen tento http://www.usa.philips.com/…hie-pacifier

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.16 20:51

@Teresa.p dekuju :) nevim, jak si vybrat nejakou laktacni poradkyni, abych ji mohla trochu duverovat, ne, ze bych byla neduveriva, to prave presne naopak, ale jedna z porodnice mi prave radila, at ho necham hkdovet, jen na MM a v te dobe jsem kojila jen z jednoho prsa a po troskach, coz se malemu vubec nelibilo a ja to vydrzela den a zavolala jsem ji to, a to se jen zhrozila a rekla mi v podstate, ze jsem uplne hloupa, ze jsem ji poslechla.. :-/… maleho si uzivam a diky vam vsem, zveda mi kazdy prispevek naladu :)
Co se radu tyce, vsichni mi rikaji, ze mam krmit kazde tri hodiny, max. 2,5 hod a to taky neni uplne dle meho presvedceni, ale nechci, abych ho na prsou mela poveseneho cely den a udelal so ze me „krmici polstar“ :) :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9137
19.5.16 20:53

V Brne je dobra Sandra Okacova

Jinak mi prijde, ze ho krmis az dost, z kojenistaci kdyz mimco pribere 150g za tyden, ten vas pribira az dvakrat tolik, tak bud ho nemusis budit tak casto, pak bude i odpocatejsi a lip se nakoji a nebo jen koj a bud… jinak tech nakojenejch 40ml na zacatku bylo super, koj casto kdyz je vzhuru ale pak ho zas nech vyspat, mimca se lip kojeji kdyz se koji kuze na kuzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.16 20:59

@Tarinka dekuju za tip :)
Zkusi to UM odbourat, jen ted nevim, jestli bude chtit, heh.. asi budu muset postupne, ze? Prave kdyz ho jen nakojim, tak vydrzi spat treba jen pul hodiny a u prsu pak usne jak kdyby to bylo zaklinadlo :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
844
19.5.16 21:00

Mrkni na jeji stranky jestli ti bude sympaticka…ja jsem malyho nechavala na prsu porad. bud sal nebo spal. neboj se toho. ted v 10 m kdybych mu prso nedala tak sam si nevzpomene. :hug: sestinedeli je narocne a ne kazdy si dokaze pripustit, ze je to sila a ze neco nezvlada. ja jsem si nikomu nerekla o pomoc, protoze jsem nechtela svedky u toho jak selhavam v roli matky…hlavu vzhuru vse se srovna od toho je to sestinedeli, ale trva to i dele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9137
19.5.16 21:06
@hoty1 píše:
@Tarinka dekuju za tip :)
Zkusi to UM odbourat, jen ted nevim, jestli bude chtit, heh.. asi budu muset postupne, ze? Prave kdyz ho jen nakojim, tak vydrzi spat treba jen pul hodiny a u prsu pak usne jak kdyby to bylo zaklinadlo :-(

Tak treba chce jen blizkost, co nosit v satku, bude u prsa a ty budes mit volny ruce. A cim dokrmujes, pres strikacku? Jinak takovy ty kecy, ze deti se kojeji co 3 az 4 hodiny… to u nas nikdy nebylo… oni by ty mimina u toho prsa nejradeji bydleli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.16 21:11

@Tarinka satek mam, ale zatim ho nepouzivam, maly dostal v porodnici kvuli jedne kycli frejkovu perinku, tak nevim, jak ho uvazat, aby mu to tu fejkovku nahradilo, jinak by to bylo supr reseni, mela bych ho u sebe a k tomu volne ruce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.16 21:14

@Tarinka od pondeli dokrmuju z lahvicky, aby polykal mene vzduchu, hodne mu to pomohlo od prdiku i za tady ty 4dny, zatim saje u prsa v pohode, ale mam strach, aby si to brzo nerozmyslel :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9137
19.5.16 21:18

@hoty1 aha, tak to satek asi nepujde, tak co nejvic lezet s nim asi… vyslec ho a sebe do pul tela a ty deti jak citej mamincinu kuzi, tak se pak vic proberou a nakojeji. Co nejvic si ho uzivej.

Zkus tu Okacovou, mne moc pomohla, takova baculatejsi vesela zenska, pokecaly jsne o vsem moznym, byla hrozne fajn.

Hele… ale jinak, pro kojeni zdelej maximum, ale kdyz to nepujde, s radosti se na to vyprdni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama