Hysterický tříleťák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Králičice
Extra třída :D 13290 příspěvků 10.01.19 08:10
Hysterický tříleťák

Ahoj, syn bude mít v únoru 3 roky a už přestávám zvládat jeho hysterické záchvaty. Trvají už rok a jsou to skutečně hlouposti a kolikrát nevím, ani proč. A mám pocit, že to kolikrát neví ani on.. Pořádně nemluví a věřte mi, vyzkoušela jsem už všechno.. Každé ráno vztek, protože se nechce převléct(ale jakmile je mu za to něco slíbeno, je někdy ochotný přistoupit na dohodu), obejmutí nepomáhá, ignorace - nedokážu ho ignorovat hodinu, navíc se mi nelíbí když je tady hodinu nahý, nehledě k tomu, že má rýmu. Vařecha už byla taky vyzkoušena - nepomohlo..

Uvítám jakékoliv rady.. Mám ještě starší dceru a tu to taky trápí..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
BaMaK
Závislačka 2951 příspěvků 35 inzerátů 10.01.19 08:39

@Králičice u nás pomáhá vše předem probrat, říkat vše dopředu (hodně dopředu a několikrát) a připravovat na „změnu“. Dát na vyber, nechat o některých věcech rozhodovat. Třeba… Za chvilku se oblékneme a půjdeme ven… Pojď, dohraj si a půjdeme si vybrat oblečení. Když to zvládne hezky můžeš si vybrat kam se půjdeme projít. Nebo půjdeme vybrat boty..... Tak vysvětlují… Botičky musí být samozřejmě krásne, ale musí být i pohodlné a musí se ti v nich dobře chodit… Já ti ukážu které jsou ty správě teď na zimu a ty si z nich budeš moct vybrat ty nejkrásnější… Taky mám 5 letou tvrdohlavou dceru a tohle na ni zabírá nejvíc. Jak cítí tlak nebo dokonce rozkaz, je konec. Tohle na ni platí už od 2 let. I například v obchodě- pojď, nakoupím a když bude v košíku všechno co potřebujeme vybereš si nějakou mnamku. Nebo v zimě… Zmrzlinu ti koupit nemůžu, ale můžeš si vybrat něco jiného, třeba zkusit něco, co jsi ještě neměla. Případně dneska sladkosti kupovat nebudeme, protože jich máme doma moc a zkazily by se, ale když hezky snis oběd, tak si dáme nějakou odměnu… Ne vždycky to jde vychytat, když už je „zaseknuta“ tak nepomáhá nic, ale postupně se i ona naučila o „problémů“ mluvit, zkusit se domluvit.

lea79
Ukecaná baba ;) 2273 příspěvků 10.01.19 08:42

@Králičice Znám to, mám doma taky vzteklouna. Aktuálně mu je 2,5 a tohle období trvá už od jeho roku. U nás je i problém, že jako maličký trpěl na afektivní záchvaty, takže fialověl, přestal dýchat a byl úplně mimo. Takže já ho ještě preventivně kontroluji, že když se začne vztekat, tak se musí nejdřív nadechnout, pak už ho nechám. Já jsem se na to ptala doktorky, ona je to kombinace povahy a jeho rychlého fyzického vývoje. V 8 měsících už chodil, ale mentálně byl pomalejší. Teď už se to srovnává a ty záchvaty se trošku lepší. Radu nemám, vyzkoušela jsem opravdu všechno, takže jenom vydržet a korigovat to v rámci možností.

Králičice
Extra třída :D 13290 příspěvků 10.01.19 09:06

@BaMaK - příklad z dnešního rána..vstal, viděl mě řev..hysterák… nechala jsem ho být.. pak si usmyslel, že chce v pyžamu na balkon - zákázala jsem s vysvětlením.. řev.. pask zjistil, že jsem uklidila boty z topení - řev.. pak šel kolem tv, kde hrála pohádka a mílius.. od té doby v pohodě.. Jsme ted doma všichni po nemoci, takže žádný nátlak nebo časový pres se nekoná..

BaMaK
Závislačka 2951 příspěvků 35 inzerátů 10.01.19 09:21

@Králičice :lol: no jo, bůhví, co se mu honí hlavou a proč ho vytocily ty boty :lol:. Jinak až bude v klidu zkus si s ním o tom balkonu promluvit (i o těch botech- to by mě fakt zajimalo- třeba se bál, že se ztratily nebo z to znamená, že nepůjde ven…) Vysvětlí mu, že teď v zimě na balkon v pyžamu nemůže, že by byl nemocný, ale že když tam bude chtít tak se můžete obléct a jít se tam podívat. Jasně v tu chvíli mu to musíš zakázat a je řev, ale třeba příště už to takové nebude.

Králičice
Extra třída :D 13290 příspěvků 10.01.19 09:50

@BaMaK - on tam oblečený s manželem chodí.. nevím, co mu jeblo..a to je tak 5 x denně.. pak cvak a hodný kluk.. ale je to jak chůze po minovém poli..

BaMaK
Závislačka 2951 příspěvků 35 inzerátů 10.01.19 09:59

@Králičice :mrgreen: děti, taky je nejvíc miluju když spi :mrgreen:. Je to prostě kombinace temperamentu, povahy a konkretní situace. Teprve se musí učit jak zvládat svoje emoce. Jak říkám pokud to jde zkus hysterak predbehnout a zabránit mu, a on postupem času zjistí, že domluvou dosáhne mnohem více než vztekanim, ale je to běh na dlouhou trať. ;). Já mám za sebou už o 2 roky delší běh a můžu tě uklidnit, že se to s věkem zlepšuje. Proste ty doti dozraji, naučí se lépe komunikovat, lépe vyjádřit pocity, praní, důvody… Je to všechno se vším. Preju hodně pevné nervy.

illon
Povídálka 26 příspěvků 10.01.19 11:54

Ptala jsem se na to lékaře a oni se jeste neumi ovládat . Nervova soustava neni ještě vyvinuta ;)

Králičice
Extra třída :D 13290 příspěvků 10.01.19 12:20

@illon - i to už řeším.. už víc jak půl roku bere Eye Q, abych mu to dozrávání usnadnila..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 13:09

To mam doma. Je mu 4,5 roku a jsou dny, kdy to je na budku. Vcera jsme přišli v 15.30 ze školky a do 20:00 měl asi 158 hysterických výstupů.
Nenašel plyšáka, umokril si punčocháče, chtěl svacit, nechtěl svacit, vylil na zem pití, chtěl mi pomoct s večeří, nechtěl mi pomoct s večeří, zapnula jsem mu župan, dala jsem mu špatně pastu na kartáček, špatně jsem ho přikryla…
Ječí, válí se po zemi, hazi po nás věci, plive po nás…

Ale můžu říct, že se zlepšil s mluvením. Sice nam občas nadává a to si stěžovaly i učitelky ve školce, že nadává, ale nadava a není tak vzteklý a agresivní. Nenadava nijak adresně nebo konkrétně, ale sedí u stolu a jede mu pusa, ani nevím, co u toho říká…

Oblékání je už lepší. Párkrát jsem ho vzala ven v pyžamu. Případně jedeme systémem - svlekni si triko, pak ti pomůžu dát tepláky…

Králičice
Extra třída :D 13290 příspěvků 10.01.19 13:42
@Anonymní píše:
To mam doma. Je mu 4,5 roku a jsou dny, kdy to je na budku. Vcera jsme přišli v 15.30 ze školky a do 20:00 měl asi 158 hysterických výstupů.
Nenašel plyšáka, umokril si punčocháče, chtěl svacit, nechtěl svacit, vylil na zem pití, chtěl mi pomoct s večeří, nechtěl mi pomoct s večeří, zapnula jsem mu župan, dala jsem mu špatně pastu na kartáček, špatně jsem ho přikryla…
Ječí, válí se po zemi, hazi po nás věci, plive po nás…

Ale můžu říct, že se zlepšil s mluvením. Sice nam občas nadává a to si stěžovaly i učitelky ve školce, že nadává, ale nadava a není tak vzteklý a agresivní. Nenadava nijak adresně nebo konkrétně, ale sedí u stolu a jede mu pusa, ani nevím, co u toho říká…

Oblékání je už lepší. Párkrát jsem ho vzala ven v pyžamu. Případně jedeme systémem - svlekni si triko, pak ti pomůžu dát tepláky…

Tak brutální to u nás zatím není, ale bůhví, co ještě přijde :think: řešila jsi to nějak s lékařem? já už nad tím přemýšlím..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 13:50

@Králičice syn má diagnózu. Nic hrozného. Bude jednou žít normální život, ale je to s ním náročnější. On dlouho nemluvil, nerozuměl a tak. Teď už to je zlaté proti tomu, co to bylo.
Teď je taky prebuzeny ze školky a neumí to zpracovat.

Králičice
Extra třída :D 13290 příspěvků 10.01.19 14:20
@Anonymní píše:
@Králičice syn má diagnózu. Nic hrozného. Bude jednou žít normální život, ale je to s ním náročnější. On dlouho nemluvil, nerozuměl a tak. Teď už to je zlaté proti tomu, co to bylo.
Teď je taky prebuzeny ze školky a neumí to zpracovat.

Malý rozumí, i když moc nemluví, takže si myslím, že v hlavičce to má „v pořádku“. Já jen nevím, co udělat, aby z něj nevyrostl nevychovaný parchantík.. Obávám se, že má moc tvrdohlavou povahu a ano, asi ho rozmazlujeme.. :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 16:56

@Králičice on je rozumově taky v pořádku. Ale potřeboval delší rozjezd. Taky je rozmazlený. Je tvrdohlavý, je klaun a celkově je náročné dítě.

Králičice
Extra třída :D 13290 příspěvků 10.01.19 17:20
@Anonymní píše:
@Králičice on je rozumově taky v pořádku. Ale potřeboval delší rozjezd. Taky je rozmazlený. Je tvrdohlavý, je klaun a celkově je náročné dítě.

Děkuju :kytka: že v tom nejsem sama.. někdy je to fakt na palici..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >