Hysterie - projevy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 18:36
Hysterie - projevy

Nejsem v takové situaci, že bych měla potřebu to řešit u odborníka, ale pozoruju u sebe některé projevy, které by možná byly u hysterie. Psychickou labilitu, prudké reakce v krizových situacích. Zajímalo by mě, kdo máte v blízkém okolí diagnostikovaného hysterika, jaké jsou běžné projevy. Díky.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 19:22

Nevím, ale na mě to asi sedí taky.Ale přičítám to velké vyčerpanosti, jak fyzické tak psychické.

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 16.12.16 19:30

Hysterie je porucha osobnosti. Je naprosto normální, že ve všech poruchách osobnosti se každý aspoň trošku vidí. Někde méně a někde více. Záleží také na daném období a v jaké psychické náladě jsme, nebo co prožíváme. Obecně platí, že většinou by to člověk měl opravdu řešit, pokud mu to zasahuje do všedního života, ovlivňuje mezilidské vztahy atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 19:46

@Lady Bee V něčem přece jen problém mám a nejsem si jistá, zda je původem problémů právě hysterie. Asi je opravdu nejlepší poradit se s odborníkem, ale nechce se mi do toho. Obecně mě lidi kolem jako hysteričku nevidí. Jenže je asi možné mít hysterické reakce jen v určitých situacích a jinak ne, že?
 Zakl.

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 16.12.16 19:53
@Anonymní píše:
@Lady Bee V něčem přece jen problém mám a nejsem si jistá, zda je původem problémů právě hysterie. Asi je opravdu nejlepší poradit se s odborníkem, ale nechce se mi do toho. Obecně mě lidi kolem jako hysteričku nevidí. Jenže je asi možné mít hysterické reakce jen v určitých situacích a jinak ne, že?
Zakl.

Nejsem psycholog, možná se jen potřebuješ vnitřně uklidnit. Jsme ženy a každá jsme někdy přehnaná, afektovaná atd. Pokud nad tím takto přemýšlíš, tak nějaké vypovídání se u psychologa ti třeba jen pomůže. Podle mě to, že ti někdo diagnostikuje hysterii, tu opravdovou, to opravdu nevidím :) ale jak říkám, nejsem psycholog.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 20:09

@Lady Bee nu, jsem v takové situaci, kdy vnitřně se uklidnit je značně nesnadné :) Ještě bych se zeptala - myslíš, že je možné si hysterické projevy vypěstovat? To znamená, naučit se je jako kompenzaci psychické nepohody? :think:

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 16.12.16 21:55

A proč chceš čekat až na to, kdy sama se sebou nevydržíš? Není lepší udělat si inventuru v duši a přestat svoje nejistoty přehrávat do hysterie dokud nejsi úplně v háji, díky destruktivním vzorcům, podle kterých jedeš a které zatím ještě nějak fungují, ale už tušíš, že to je směr peklo?

Psychoterapie je jednoznačně nejbezpečnější a nejefektivnější cesta, jak prozkoumat svoje temnější stránky a integrovat je tak, aby neškodily ani tobě, ani okolí.

Pro začátek doporučuju knížku http://obchod.portal.cz/…z-odmitnuti/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 17:04

S psychoterapii mam urcite zkusenosti, jak s individualni, tak se skupinovou. Zkusenosti nejsou dobre. Uz jsou to dlouha leta od te doby. Zvladat ruzne veci sama se mi osvedcilo jako vyrazne lepsi, presto nektere problemy zustavaji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >