Hysteroskopie v Pronatalu

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  14.08.03 21:02
Hysteroskopie

Ahoj, dnes tu píšu poprvé a protože vím, že jste všechny fajn, prosím Vás o radu. Rok jsem se léčila v CARU u Apolináře, dvakrát jsem po inseminaci samovolně potratila. Po dlouhém rozhodování jsem se objednala do PRONATALU a tak mi řekli, že mi nejprve udělají hysteroskopii, aby viděli důsledek těch dvou potratů a zkontrolovaly dělohu a vyječníky. Tak Vás prosím o vysvětlení, co toto vyšetření obnáší,vyšetření se prý dělá bez narkózy.

Děkuji zatím všem za odpověď.

Dášulín

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  16.08.03 20:40
Hysteroskopie

Ahoj,jak se dělá hysteroskopie je popsáno na www.ivfbrno.cz v jejich příručce,která je ke stažení z internetu.Jinak s tím zkušenost osobně nemám,ale jak to tam popisují,tak si myslím,že není čeho se bát.Držím palce.Jindra

Anonymni  18.08.03 12:34
Hysteroskopie

Ahoj Jindro,

děkuji Ti, všechno jsem si našla. Tak to snad zvládnu. Dáša.

Anonymni  24.06.04 13:34
HSG

Cau holky, jsem tady nova no prectene mam snad vse co se na tehle strankach pise. My se snazime skoro dva roky, mame za sebou snad vse co vas muze napadnout, od podkladani zatecka po tuleni az po?. Vysetreni u svého lekare jsem absolvovala /krev, hormony, ovulace, chlamidie ?/ vse bylo v poradku. Kazde rano si merim BT, a jsem z toho blazen. Když jsem prisla k lekari s mymi ukazkovymi grafy bazalnich teplot, řekl, ze u mne ovulace nastava az kolem 17-18 dne. No podle mne je to blbost, protože to uz mam za sebou znizeni i zvyseni teploty. Ted jsem si koupila ovulacni test ? takovej malej mikroskop a slinim / plodne dni = kapradiny, neplodne=kulicky, nebo něco beztvare/ a podle nej mam ovulaci uz 9.den. Mate s tim někdo skusenost? Ted mi lekar ještě doporucil hysterosalpin­gografii ? vysetreni pruchosnosti vajecniku. Napiste, prosim, kdo jste tohle vysetreni absolvoval svou skusenost ? zda-li je to bolestive vysetreni a jak probiha. Moc dekuju. Brzi doci /=docitani/ Jana.

Anonymni  08.05.08 18:31
Dotaz ohledne hysteroskopie

Ahoj. Za par dni me ceka hysteroskopie. Napadlo me - co kdyz v te dobe dostanu MS? Provadi se hysteroskopie i kdyz mam MS nebo by se to muselo oddalit? Vim, ze je to otazka pro doktora, ale dnes je svatek… a me to jen tak momentalne napadlo.
Dekuji, Alena.

eva184  09.05.08 16:29

ahojky,jen zme zkusenosti, ja mela vysetreni pruchodnosti vejcovodu,je to cca mesic, ja to mela laparoskopicky coz se dela, zda tam nemas srusty,endometriozu apod, pri tom mi doktor udelal i hysteroskopii tzn. ta pruchodnost kde ti vstriknou latku do vejc. a tak zjisti zda se naplni a jsou pruchozi, vse delal pri jedne narkoze, mam pouze 1 jizvicku v pupiki,1 vlevo na brisku v nemocnici jsem byla 4 dny a pak 14 dni na neschopence. Tot ma zkusenost s pruchodnosti vejcovodu,u me to dopadlo bohuzel spatne mam oba nepruchodne, tak nas ceka na konci cervna IVF. Preji hodne stesticka. Eva

eva184  09.05.08 16:31

jo a co se tyka MS, tak ja musela na zakrok tesne po MS, hrozilo ze ji budu mit v dobe,kdy mam nastoupit do nemocnice,tak mi doktorka rekla pokud prijde tetka tak se zakrok musi odlozit, pri MS nelze tento zakrok provest.

Pajkax
Závislačka 4067 příspěvků 01.11.11 11:39

Ahojky holky, příští úterý jdu na hysteroskopii do FN Plzen, prosím o zkušenosti, po ZT nemám již 7 měsíc MS, miminko ještě nemám :cry: a ted mám strach, ani možná snad ne tolik ze zákroku spíš z výsledku, když jste se po hysteroskopii probudili, řekli vám hnedka co viděli a co a jak? A kdy jste potom dostali znovu MS?A dodržovali jste šestinedělí. Vím, že je to hodně otázek, ale už jsem nějak psychicky vyčerpaná, v papírech mám i napsáno aby vyloučili Ashermanův syndrom. Bojím se moc :nevim:

Liška71
Nováček 8 příspěvků 01.11.11 13:36

Já mám z hysteroskopií otřesné zážitky.Byla jsem na ní před 4 rokama.Většinou jí dělají pod narkózou,ale lékař,se rozhodl,že já žádnou nepotřebuji vzhledem k tomu,že už jsem byla na kyretáži.Nevěděla jsem,do čeho jdu,tak jsem se ničeho nebála.I když mě zarazila věta „u vás to uděláme bez narkozy“. Taky mě mohla varovat sestra na sále větou „záleží na prahu bolesti“.Měla jsem si o tom něco před tím pročíst,protože jinak bych trvala na narkóze.Byla to ta největší bolest,jakou jsem v lékařství zažila.Kdyby hysteroskop nevytáhli včas,tak bych jim tam omdlela.Později jsem se dozvěděla,že to dělají normálně pod narkózou.Tak jsem nechápala,proč zrovna já…

Pajkax
Závislačka 4067 příspěvků 01.11.11 14:05

Tak to jsi mě celkem vystrašila, ale mě můj dr. povídal, že narkozu budu mít. Taky si říkám proč zrovna já nemám po ZT normální MS.

Liška71
Nováček 8 příspěvků 01.11.11 16:25

To jsem nechtěla.Jen jsem chtěla říct,aby si každá trvala radši na narkóze.I můj gynekolog se divil,že mi to dělali bez narkózy.Někdo napsal,že jde na hysteroskopii do Pronatalu a taky bez narkózy.Mě to dělali taky tam,asi jim narkózy pojišťovna neproplácí :-D .Mě výsledky zdělili už při zákroku,ale bylo mi to tou bolestí úplně jedno,hlavně ať už to vyndaj.Někdo to snese i bez narkózy.Držim palce. :mavam:

bfaltynkova  11.06.12 23:37
hysteroskopie bez narkózy

V reklamním videu MUDr.Kováře pacientka tvrdí,že po lokálním umrtvení nic necítila,nemusela podstoupit interní vyšetření a odjela do práce sama autem.Lékař,že provádí výkon,kdy pacientka má na sobě vlastní civilní oblečení a nepřevléká se.
Já jsem dnes HS bez narkozy absolvovala v Pardubické nemocnici a lokálně nic umrtveno nebylo.Svléknout jsem se musela do naha a na sál mne vezl zřízenec,na vlasy mi dali síťovanou čepičku, musela jsem mít všechna předoperační vyšetření pro případ,že by mne nakonec museli uspat.Zavedení hysteroscopu bylo cítit, neboť reakce svalů a nervů na bolest se dala čekat. Ale odstranění 3 polypů versascopem vyžadovalo už pak velké sebezapření.Za­pomněla jsem měřit čas,ale trvalo to zhruba 30 minut.Chvílemi jsem to opravdu musela rozdýchávat.Vydržet se to určitě dalo, ale slabším povahám doporučuji narkozu.Musela jsem podepsat souhlas a to,že po výkonu mám odvoz.

Aknyt
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 04.12.13 21:32
Hysteroskopie pod narkózou

Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti (ten kdo absolovoval) s hysteroskopií pod narkózou. Jak to u vás probíhalo, v kterém roce (pokud není tajné)? Měly jste stahovací punčochy nebo obinadla na nohách při zákroku, platily jste něco, kromě regulačního poplatku? Za jak dlouho po zákroku vás pustili domů? Byly jste v soukromém nebo státním zařízení?

Sama jsem zažila hysteroskopii 2× a velmi se lišil přístup, tak bych ráda věděla, jestli jsem poprvé měla nadstandardní přístup a nebo to podruhé „očůrali“.

dlouha
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 04.12.13 21:37

Děvčata jako zdravotní sestru mě překvapuje, že v dnešní době se tohle děje a že jsou doktoři čuňata, co to nechají své pacientky podstoupit bez narkózy, já to teda měla v narkóze a holky, co jste to měli bez - tak smekám před vámi

KackaDoup  04.12.13 21:46

http://www.rodina.cz/clanek8793.htm

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm potravin, které mohou hrát roli v prevenci rakoviny

Je to tenký led, na který se vědci pouštějí neradi. Žádné jídlo samozřejmě... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama