Ibuprofen ve III.trimestru?

808
22.5.07 20:36

Ibuprofen ve III.trimestru?

Ahoj

je možné brýt ibuprofen v 34tt těhu… Dnes jsem byla u zubaře, ale díky těhu se mnou nechce nic dělat, až po porodu, ale mě bolí „huba“ příšerně už dneska.

Je možné na to brát ibuprofen (proti bolesti a zánětu), nebo něco jiného? Zubní už asi „nepřemluvím“, a jinak si nevím rady…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3496
22.5.07 20:48

Ten bych nebrala, jedině panadol nebo antibiotika. Myslím, že Penicilin se může…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
22.5.07 21:12

Ibuprofenové přípravky (i s jiným názvem - třeba Ibumax) neber. Až tak moc to nevadí (teda když nevydržíš) ve druhém trimestru a při kojení. Ale v prvním a třetím trimestru by se jich měl člověk vyvarovat. Já měla problémy s kyčlemi - jenže právě ve druhém trimestru a po porodu…takže jsem brala, ale pouze na doporučení dr.
Hmmm, jsem ti moc neporadila co na potvory zuby. :(
Drž se.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.07 21:13

zkus se mrknout na porodnice.cz - tuším,že jsem tam četla,že krom 1.trimestru se ibu může-celkem mě to šoklo-přecijen je to dost hnusná chemie, ale zuby jsou asi horí že, zkus pohotovost-oni to dají aspon provizorně do kupy :wink:

• Citovat
  • Upravit
743
22.5.07 21:17

ahojky Ibuprofen by si správně neměla brát po celou dobu těhu a během kojení. Ale hlavně ve třetím trimestru!!!! protože by si mohla způsopbit mimísku srdeční potíže-neuzavřela by se dučej a pordobně…Můžeš max. tak paralen a to pouze 200!!!! jinak asi bych šla taky na pohotovost!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9238
22.5.07 21:33

Já jsem celé těhu strašně trpěla na migrena,ale ibalgin jsem brala jen 1 a 2 trimestr.Ve třetim mně dr.poradila šumivy panadol.A ten zabira i na zuby.Ale kup si ten slabší bez kofeinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
22.5.07 21:34

Ahoj,

ja jsem mela ve 34 tt velkej pasovej opar a v porodnici mi dali na bolest Iburofen 200mg 1-1-1 tbl. Ale nebrala jsem ho. nebo muzes paralen 125mg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4460
22.5.07 21:37

Když já jsem ležela v nemocnici při rizikovém těhotenství, to už jsem byla v třetím trimestru, tak mě tam šíleně rozbolela hlava. Požádala jsem si teda o prášek a oni mi dali ibalgin. Když jsem se ptala, zda ho můžu tak prý jo, že je to v pohodě. :roll: Tak pak si vyber.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13943
22.5.07 21:45

já bych do ibuprofenu nešla. fakt bych se bála. jestli máš v zubech zánět, tak si je zkus pomazat švédskýma kapkama. to by mohlo pomoci (nebo vypláchnout jejich roztokem). ještě je dobrý tea tree olej, ale ten mi zubařka v těhu taky nedoporučila (prý je moc agresivní). jinak bolení zubů je snad to nejhoší co znám, takže s tebou soucítím.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.5.07 07:19

Věrko, já měla v prvním těhu zánět zubu s příšernými bolestmi, když po dvou týdnech nepomohly bylinky a průplachy kanálků, nakonec jsem vyfásla ATB penicilin.Ten se v těh.může. Ibalgin bych určitě nebrala!!! ATB ti normálně předepíše zubař. A zaberou spolehlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
23.5.07 09:43

Cítím s tebou :( , měla jsem to na konci 1. těhotenství, ATB mi zubařka nechtěla psát, paralen nezabíral ani omylem. Ibalgin se moc nemá, kamarád mi po konzultaci s gynekologem napsal Tramabene/dříve Tramal, prý je to děsný dryák-oblbovák, ale vůbec mi nezabral, tak jsem nakonec skončila na Ibalginu :? .

Koukni sem http://www.safebryo.cz/…ogistika.htm a zkus probrat s dr., ať ti něco z toho písne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
23.5.07 09:48

myslím že se fakt ve III.semestru nedoporučuje…
nicméně, nechápu tvou zubařku… spíš mě to štve… je spousta nekompetentních zubařů…

Já si ve III. trimestru nechala vytrhat 3 osmičky, a co týden jsem 2× chodila k zubaři aby mi pospravoval co se dalo, protože až se mimčo narodí, toho času už tolik není…

Jediné co by ji snad omluvilo je, kdyby ti měla nějaký zub vysekávat z kosti a muselo se tam dát velké množství anestetika.. ale i tak by se to snad dalo nějak řešit…

Dokonce je možnýi rentgen… mě rentgenoval 1× v III. trimestru, byla jsem betelně zakrytá, konzultovala jsem to i s kamarádkou rentgenoložkou a oba dva se zubařem tvrdili že velmi nízká „tzv. dětská“ dávka opravdu mému miminku neublíží…
Ale pro provizorní spravení zubu, si může každý zubař vystačit i bez rentgenu…

nicméně ať tě to bolí co nejmíň …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
2.6.18 08:54

Ahoj,

Včera jsem už umírala a byla donucena se v 21:30 dovléct na pohotovost se zuby.
Naposledy jsem byla u zubařky před 14 dny, prý má volný termín až 7.7. po mém porodu. ( Jsem 36+2tt no beru paralen ( Panadol) dvě tablety když ucítím začínající bolest jinak s zubama nepřežiju, poporodu mi budou trhat bolestivé osmičky. Teď mám rodit předčasně a tak nic neriskuju trháním zubů.
No včera jsem si vzala dva panadoly, nezabrali a tak jsem chtěla do nemocnice v peněžence jsem měla jen 80 né 90 Kč a kartu si du novou vyzvednout až v pondělí do banky ( je víkend) z jistých okolností… Takže jsem holt si vzala Ibuprofen jeden poprvé za celé těhotenství, ty prášky na zuby jsem začla polikat od 30tt taky jsem byla věčně u zubařky od 31tt naložená.

Jak moc vadí když jsem na zuby vzala Panadol 2×+ Ibuprofen 1× včera večer dohromady? Teď ráno jsem si vzala další Panadol… pořád čtu rozpory někde jo Ibuprofen jinde zase né. No 9. měsíc

Otevírám se na 5 syna prvního jsem porodila před 3 lety v 36tt. Ve čtvrtek jdu na první poradnu do porodnice a nebudu se divit když tam už zůstanu.

Jen je opravdu tolik nebezpečné vzít si jeden ibuprofen v 36+2tt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.18 09:06

Zkus si zavolat na gyndu a zeptat se, me ve tretim trimestru chytli ledviny, bolest neskutecná, dr mi předepsal kapky na bolest.

• Nahlásit
  • Citovat
481
2.6.18 09:15

Jo já se tam zeptám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie