Imodium jako prevence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 30.04.18 12:43
Imodium jako prevence?

Čauky lze imodium vzít jako prevenci proti průjmu? Pojedem na dovču do Egypta ;) tak mám strach :)

Reklama

Reakce:

Ijen
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 30.04.18 12:49

Ne jako prevence je to nesmysl.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 30.04.18 12:54

Jako prevence infekce rozhodně ne, na to jsou probiotika.
Imodium maximálně jako prevence průjmu že stresu.

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 30.04.18 13:05

Děkuju za rady a ty probiotika pomůžou? A mám je začít užívat dřív třeba měsíc dopředu? Právě sem si myslela že to imodium by taky šlo :) :,(

markyj
Závislačka 3955 příspěvků 30.04.18 13:07

@Terka92 Imodium ti na průjem v Egyptě nezabere. Jako prevenci je dobré koupit si v lékárně probiotika. A pokud dostanete průjem v Egyptě tak je vždy lepší zakoupit léky přímo na místě a nebo si od lékaře nechte napsat Ercefuryl.

Ou
Závislačka 4512 příspěvků 30.04.18 13:11

V žádném případě - to zpomaluje střevní pohyblivost, jediné co byste si tím způsobila je zácpa.

Dokonce to ani neléčí faraonovu pomstu - na tu potřebujete živočišné uhlí a případně něco co dezinfikuje - tedy ercefurzl a podobně.

Užívejte nějaké lactobacily a především nepanikařte - ona ta úzkost docela dobře ten průjem může spustit. Přímo na dovolené pokračujte s lactobacily a nepanikařením a především se nepřejídejte - zejména pokud jedete do reserotu s all inclusive a budete mít nutkání sníst všechno co vidíte. Z počátku se zejména cíleně vyhýbejte příliš mastným jídlům a sahejte po rýži a zelenině.

Především pijte co nejvíce nesladkých, nekofeinových a nealkohoických tekutin, ideálně mátový čaj, bylinkovou směs zhorat a nebo ředěné ovocné šťávy - kvůli remineralizaci.

A nebo ayran/doogh - ředěné kysané mléko s troškou soli a koření kromě toho že hydratuje a reminaralizuje, tak je taky probiotické.

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 30.04.18 13:50

No já sem takovej plašan :) snad to bude ok :) takové problémy mám i tady že se stresuju kulí průjmu :think:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 30.04.18 14:15

@Terka92 ahoj, určitě ne imodium jako prevenci, imodium průjem neléčí, jen zpomalí střeva, takže u infekčního průjmu je spíš na škodu. Nicméně na přečkání cesty je to dobré, takže ho s sebou vezmi. Jako prevenci hlavně dodržovat zásady hygieny, pít balenou vodu, pozor na led, ten bývá z nekvalitní vody. A s sebou si nech napsat buď Normix nebo Ercefuryl pro případ těžšího průjmu s teplotou.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 30.04.18 15:48

Imodium beru jen, když mám srajdu buď fakt ukrutnou nebo musím někam jet… Jinak ne, protože na mě to funguje tak, že po jednom prášku mám pak ještě pár dní zácpu :oops: takže jako preventivně bych to fakt nebrala :mrgreen:
My jezdíme hodně do „nečistých“ zemí, jako. Indie např., žijeme normálně mezi místními lidmi, žádný hotel… Spíš fakt hegeš. Jako prevenci průjmu používáme alkohol, fakt funguje :oops: :mrgreen:

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 30.04.18 16:09

@radkka
Super :) díky moc za radu :)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28058 příspěvků 30.04.18 16:10

Lék na faraona je Antinal - bez předpisu v místních lékárnách.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama