Je to bradavice?

5822
30.4.18 00:47

Je to bradavice?

Prosím je takovýto útvar na nose klasická bradavice, které by se šlo zbavit nějakou domácí metodou (podvázání, přípravek z lékárny…), která by byla bezpečná pro použití na obličeji? Nebo jde o nějaký jiný kožní útvar, který bude potřeba odstranit pouze chirurgicky? Mám to už několik let na skoro stejném místě jako je na fotografii, nic se s tím neděje - stále stejná velikost i barva, nebolí, nesvědí, nešíří se, ale čím dál víc mi vadí z estetického hlediska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16923
30.4.18 00:57

Na kožním ti to odstraní prakticky bez jizvičky. Já bych to doma nedlachnila, už jen proto, že je to na obličeji. Navíc si myslím, že tohle samoléčbou nezmizí. Já si kožní nárůstky běžně odstraňuju podvázáním, ale tohle by snad ani nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
30.4.18 05:54

Mně to jako bradavice nepřijde, máma měla na obličeji něco podobného, byla s tím na chirurgii, jizvu nemá a bradavice to nebyla.
Neaplikovala bych na obličej žádné domácí metody… Zvlášť, když ani 100% nevíš, co to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2655
30.4.18 06:30

Ahoj :) Měla jsem něco podobného na tváři. Doktorka říkala, že je to znaménko, které leží na mazové žlázce. Jsem 3 týdny po odstranění laserem. Vůbec to nebolelo, už tam mám krásně růžovou kůžičku. Jinak mě to vadilo po estetické stránce :) Stálo mě to 700kč vč. anestezie. Akorát se obávám, že teď ti to už nikdo neudělá. Tato znaménka se odstraňují - podzim/zima, když nesvítí sluníčko. Já to chytla ještě tak, kdy sluníčko moc nesvítilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7266
30.4.18 07:41

@Michelle_M Zajít na kožní…tam si s tím poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27543
30.4.18 08:53
@Michelle_M píše:
Prosím je takovýto útvar na nose klasická bradavice, které by se šlo zbavit nějakou domácí metodou (podvázání, přípravek z lékárny…), která by byla bezpečná pro použití na obličeji? Nebo jde o nějaký jiný kožní útvar, který bude potřeba odstranit pouze chirurgicky? Mám to už několik let na skoro stejném místě jako je na fotografii, nic se s tím neděje - stále stejná velikost i barva, nebolí, nesvědí, nešíří se, ale čím dál víc mi vadí z estetického hlediska.

Naní to bradavice. Babi to měla na stejném místě. Nechala si to odstranit a vidět to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
18.5.20 10:05

Hezké dopoledne, synovi se udělalo na noze toto a já nevím, zda to je bradavice nebo kuří oko… jelikož bradavici jsem nikdy neměla, tak ani nevím, jak vypadá. Co se Vám na to případně osvědčilo? Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
18.5.20 10:17

Mám sice jen jednu zkušenost, ale řekla bych, že je to bradavice. Jsou tam vidět černé kořínky. Synovi jsem skoro 2 měsíce natirala Duofilmem, pak odpadla. Ještě se doporučuje vlaštovičnik, ale nemám zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
18.5.20 10:24

@Ju21na děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
18.5.20 10:54

Podle me to bradavice je. Mela jsem to stejne. Po koupani, nebo delsi dobe ve vode to vypadalo, jako bych mela diry v na chodidle. Ja mela vysev kolem jednoho mista (napocitala jsem jich pres 20) a teda neresila to nekolik let (byla jsem v puberte a bala jsem se vypalovani atd.). Nekolik let me to neobtezovalo - vlastne to byla kosmeticka vada o ktere jsem vedela pouze ja. Az najednou z niceho nic to rozbolelo a doslap byl dost neprijemny. Pomohl mi blbej cesnek (jsem si vygooglila :mrgreen: ). Nastrouhala jsem si strouzek, potrela bradavice, dala ponozku…za par dni zacly cernat a samy zmizely. Naprosto bezbolestne a uz je to 10 let a nevratily se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27543
18.5.20 10:57

Může to být i kuří oko. Nemačkaly ho boty?

Kuří oko je kulaté a ohraničené. Uvnitř jakoby chlupatá kůže. Řekla bych, že je i bolestivější. Bradavice by měla být spíš vystouplá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
18.5.20 11:15

@Russet nikdy nic neříkal… až co se mu to objevilo, že ho to při zmáčknutí bolí. Je to trochu vystouplé a nahoře jsou jakoby stroupky, mi to přijde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27543
18.5.20 11:16
@Teruna000 píše:
@Russet nikdy nic neříkal… až co se mu to objevilo, že ho to při zmáčknutí bolí. Je to trochu vystouplé a nahoře jsou jakoby stroupky, mi to přijde

Tak to bude bradavice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
18.5.20 11:19

@Russet děkuji. Já to právě vůbec neznám.. nikdy jsem to neměla, tak abych v lékárně nekoupila něco, co bude k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27543
18.5.20 11:26
@Teruna000 píše:
@Russet děkuji. Já to právě vůbec neznám.. nikdy jsem to neměla, tak abych v lékárně nekoupila něco, co bude k ničemu

Tak to ukaž dětské pro jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama