Výmluva hospitalizace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.04.18 19:27
Výmluva hospitalizace

Ahoj stalo se vám někdy to že by se vám psychiatr snažil „vymluvit“ hospiatalizaci na psychiatrii i přez to že by mohlo jít i o život (sebevražedné myšlenky a pár pokusů v minulosti) a když jste i prosily o hospitalizaci s tím že máte o sebe strach a že to sami nezvládnete. Jak jste to řešily? Díky moc za rady.
(Bylo mi řečeno že k hospitalizaci potřebuju doporučení že to jinak nejde)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  29.04.18 19:30
@Anonymní píše:
Ahoj stalo se vám někdy to že by se vám psychiatr snažil „vymluvit“ hospiatalizaci na psychiatrii i přez to že by mohlo jít i o život (sebevražedné myšlenky a pár pokusů v minulosti) a když jste i prosily o hospitalizaci s tím že máte o sebe strach a že to sami nezvládnete. Jak jste to řešily? Díky moc za rady.
(Bylo mi řečeno že k hospitalizaci potřebuju doporučení že to jinak nejde)

na psychiatrické oddělení je možno i přes obvodního lékaře, jinak pokud je doktor takto uvažovala by jsem o změně a co nejdříve. Pak je možnost se nechat odvést rychlou ale to musí být člověk nepříčetný (nebezpečný okolí, sám sobě pkud o sebevraždu a pod). Ale spíše by jsem zkusila přes toho obvodního na klasické oddělení a tam už určo by dali umístění do léčebny…

Proto02
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 29.04.18 19:36
@Anonymní píše:
(Bylo mi řečeno že k hospitalizaci potřebuju doporučení že to jinak nejde)

A tak asi ti vysvětlil důvod, proč to nedoporučuje? Nezdá se mi, že by jen tak něco takového zamítl, proč by to dělal? Co tvoje psychoterapie?

Anonymní  29.04.18 19:37

Přes obvodního mě to nenapadlo a s tou rychlou jsem ani nevěděla díky

Anonymní  29.04.18 19:38
@Proto02 píše:
A tak asi ti vysvětlil důvod, proč to nedoporučuje? Nezdá se mi, že by jen tak něco takového zamítl, proč by to dělal? Co tvoje psychoterapie?

Psychoterapie akorát nadopování léky. A vysvětlení jsem nedostala

rokris
Kelišová 5118 příspěvků 29.04.18 19:39
@Anonymní píše:
Přes obvodního mě to nenapadlo a s tou rychlou jsem ani nevěděla díky

Rychlou nedoporučuju, pokud v tom nepříčetném stavu opravdu nejsi.

Proto02
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 29.04.18 19:42
@Anonymní píše:
Psychoterapie akorát nadopování léky. A vysvětlení jsem nedostala

Tak jsi se měla zeptat, od toho u Dr. sedíš. Nechce se mi věřit, že by s tebou, pokud jsi o to měla zájem, nemluvil. Psychoterapií jsem měla na mysli sezení s psychologem. Léky ti naopak budou dávat pokud se necháš hospitalizovat, nebo jak myslíš, že si tam jen tak poležíš?

rokris
Kelišová 5118 příspěvků 29.04.18 19:45
@Proto02 píše:
Tak jsi se měla zeptat, od toho u Dr. sedíš. Nechce se mi věřit, že by s tebou, pokud jsi o to měla zájem, nemluvil. Psychoterapií jsem měla na mysli sezení s psychologem. Léky ti naopak budou dávat pokud se necháš hospitalizovat, nebo jak myslíš, že si tam jen tak poležíš?

Ano, tam je to o lécich především.

novakova.t
Závislačka 2977 příspěvků 29.04.18 19:46

Myslim ze muzes nastoupit sama… :nevim: Zkus si zavolat. Na dětské oddělení v pl bohnice dávali deti ktery „chodily za školu“ jen ze se jim tam nechtelo…tak psycholog deti doporučil tam a rodiče uposechly…smutny je ze dostáli antidepresiva bez duvodu

annasmyc
Kecalka 135 příspěvků 29.04.18 19:49

Pokud máš pocit, že to nezvládáš, tak se neboj zavolat na tísňovou linku, je to stav ohrožující zdraví a život, nebo zkus zavolat přímo na oddělení psychiatrie a popsat jim, jak se cítíš bídně…měli by tě hospitalizovat.

janablízka
Kecalka 103 příspěvků 29.04.18 19:52

A proč ti to doporučení k hospitalizaci ten psychiatr nenapíše já to nechápu.

Anonymní  29.04.18 19:56

Ta rychlá je opravdu až až krajní řešení, raději to zkus přes obvodní že máš o sebe vážne velký strach popiš vše co se s tebou děje a pokud je to vážně tak zlé a má dr jen trochu rozumu doporučení ti dá… @annasmyc jo ještě i tot je možnost. někdy si hold člověk musí zavolat o pomoc sám, někteří dr čekají až se člověk opravdu málem zabije a jen štěstím se mu to nepodaří

inkakřivák
Extra třída :D 11901 příspěvků 29.04.18 19:57

Pravděpodobně nevidí důvod, ne? To je jako bych se sebrala a chtěla si jít lehnout na chíru, prostě chci, protože si myslím, že mám zlomenou ruku. Už jsem ji měla zlomenou dvakrát, tak mě tam pošlete, ne? Co na tom, že zlomená není, bolí, tak tam chci a chci a chci?

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 29.04.18 20:42

Nedávno jsem viděla na Čt 24 diskuzi, že se na nějakou organizaci obracejí lidé se stejným problémem, který tu zakladatelko popisuješ. Takže zřejmě ano, možné to je. Nakonec si vybavuji, že jedna vražedkyně co zabila obět v hypermarketu, bylo to v tv myslím loni, tak říkala několikrát svému terapeutovi v léčebně, ať jí nepouští, že má pocit že musí zabíjet. Nakonec vyjádřaní toho ústavu bylo, že to tam říká velké množství pacientů a ve skutečnosti by to neudělali, tak je pustí. Dál se rozebíralo, že tato diagnóza je velmi nevyspytatelná, takže si u ni mohou být jisti zhruba tak max. na 70 - 80 %. Nakonec pochybení uznal i ten ošetřující lékař.
Navzdávej to, obrať se na psychiatrické kliniky v okolí a na toho obvoďáka. Držím palce :hug:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 29.04.18 20:47
@inkakřivák píše:
Pravděpodobně nevidí důvod, ne? To je jako bych se sebrala a chtěla si jít lehnout na chíru, prostě chci, protože si myslím, že mám zlomenou ruku. Už jsem ji měla zlomenou dvakrát, tak mě tam pošlete, ne? Co na tom, že zlomená není, bolí, tak tam chci a chci a chci?

Tak sand poznají, že máš zlomenou ruku. To co popisuje zakladatelka je chybný přístup v posledních letech velmi kritizovaný. Pokud si doktor není jistý, má to napsat do zprávy pro tu danou léčebnu. U psychických nemocí doktor nikdy nemá jistotu, má jen určitou pravděpodobnost. U některých nemocí to nelze ani odhadnout, nakolik to co člověk cítí je nebo není to schopen provést. Diagnostika duševních onemocnění je většinou daleko složitější. Standartní postup, který nás učili, nemáte li jistotu, konejte ve prospěch pacienta. Tady se to evidentně neděje. Studovala jsem tedy psychologii, ne psychiatrii.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělal scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama