Indicka jídla při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 05.01.18 22:44
Indicka jídla při kojení

Holky, riskly byste při kojení ostre indicke jidlo? Poslední dobou na něj mám strašnou chuť. Myslíte, že z toho může mít miminko nejaky větší problém?

Reakce:

pannda
Kelišová 6520 příspěvků 33 inzerátů 05.01.18 22:47

To si piš, ostré látky půjdou do mléka

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 05.01.18 22:50

@pannda Zas si říkám, že zrovna ty pouzivane druhy koreni (kari, chilli a zázvor) mi obecne přijdou sice ostre, ale nenadýmave… :nevim:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41349 příspěvků 05.01.18 23:00

@malinika kari muzes. Chili bych si nedavala, dle me muze palit mleko a po zazvoru muze zhornout

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 05.01.18 23:10

Ja jsem si kari davala, ale ostre-palive jidlo bych neriskovala.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3137 příspěvků 05.01.18 23:11

Tak ono závisí i na druhu kari, vybrala bych raději nepálivé kari, ostré a silně kořeněné jídlo může vyvolat alergickou reakci, u kojených dětí naštěstí většinou jenom svědivou vyrážku. Já doma připravované neostré kari při kojení jedla běžně, stejně jako česnek, ale opravdu ostrým jídlům (třeba thajské čili nudle) jsem se vyhnula, však se nekojí celý život

florenc
Echt Kelišová 7972 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 23:13

Jim hodně pálivé a nikdy nic malému nebylo ;) jedla jsem i v těhotenství. Co třeba takové Indky, že by přestaly kořenit v době kojení :lol: Pochybuji, že mléko bude najednou pálivé, a vzhledem k tomu, že malý mléko ještě nikdy neodmítl, tak předpokládám, že mám i pravdu :kytka: A k případné alergii, tak to je jediný způsob, jen možnost vyzkoušení…

Petule030
Kelišová 5740 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 23:37

Můj malý měl velké trápení, když jsem měla jen trošku ostré jídlo. A já si to dloouho vyčítala. Jak staré máš miminko? Jak reaguje na tvůj jídelníček?

Aony
Závislačka 3035 příspěvků 05.01.18 23:52

Kazde detatko na to reaguje jinak..ja jim palive porad..i v prubehu tehotenstvi jsem si dala palivejsi..a nastesti ani jedno detatko s tim nikdy nemelo problem.. :pankac:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 06.01.18 00:18

@Petule030 Miminko je malicke - 2 měsíce. Kdyby bylo starši, tak to neresim a zkusim rovnou. Zatim jsem zkoušela silnejsi zazvorovy čaj, to bylo v pohodě. Menší množství cibule, česneku, běžného kořeni a nadymavejsi zeleniny zvládá celkem dobre. Jediný opravdu problém je u nás mléko (alergie), takze mám jídelníček pomerne dost oklesteny a cítím, že potrebuji nejake zpestření. :-) Jinak mimo indie mam ještě strasnou chuť na hrachovku a zelnaky, ani jedno se zatím neodvazuji pozrit. :mrgreen:

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 06.01.18 01:17

Raději tu nebudu psát, co všechno jím já, jak v těhotenství, tak při kojení :mrgreen: ani u jednoho dítěte jsem nehlídala, co jím a nikdy nebyl problém. Loni jsem rodila před koncem roku a pár dní po do sebe ládovala novoroční čočkovou polévku. Jinak na asijské kuchyni úplně ulítávám a čím pikantnější, tím lepší. Malému nikdy špatně nebylo :nevim:

Limi123
Závislačka 3327 příspěvků 06.01.18 08:11
@malinika píše:
Holky, riskly byste při kojení ostre indicke jidlo? Poslední dobou na něj mám strašnou chuť. Myslíte, že z toho může mít miminko nejaky větší problém?

Jedla jsem ostra cinska jidlo s chilli omackou a zadny problem. Ale az teprve, jak byl maly vetsi a nemell koliky - odhadem tak od 6m?

Tichošlápek
Extra třída :D 10139 příspěvků 06.01.18 08:21

Jedla jsem úplně v klidu ;) musíš to zkusit na svém vlastním potomkovi :mrgreen:

Ollik
Kecalka 228 příspěvků 06.01.18 08:21

Já se nijak neomezuji. Jím vše. Indii mám obzvláště ráda. :) Už jsem si vyslechla pár poznámek, ale miminko (6m) je spokojené. Takže jsem nikdy žádnou úpravu neřešila.

dickys
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 06.01.18 08:41

Indické jídlo bylo jediné, po čem se mi dítě při kojení osypalo :? A to už bylo větší, asi 9 měsíců. Přitom já mám Indii tak ráda, chjo :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >