Inkontinence - je mi trapně!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
629
25.6.12 07:50

Inkontinence..je mi trapně!!

Prosím, zda má někdo tuto zkušenost ale moc mě to trápí a stydím se.
Jsem 3 roky po odstranění dělohy kvůli myomu..vše bylo ok ale posledního půl roku mám obavy kamkoli chodit bez vložky, mám hrozné problémy..jen se zasměju, nebo něco zvednu..mám hroznlou inkontinanci..nejde o to že by jen kapku..prostě jsem morká opravdu hodně že je to vidět. Minulý týden jsem po mnoha letech šla večer s přáteli tancovat..něco hrozného…zůstala jsem pak jen sedět..poněvadž kalhoty jsem měla celé mokré..chtělo se mi brečet a nevěděla jsem co s tím a jak to vyřešit a bylo to hodně vidět.
No a včera jsem šla ve s pejskem a stačilo zasmání a opět… jsem z toho neštastná protože cvičím ale žádný výsledek nevidím a bojím se už někam jít..dokonce jsem měla slipové vložky ale jako bych neměla nic :mrgreen: :mrgreen:..je mi 44 a mám pocit že toto už nevydržím..lékař řekl cvičit..dělám to a je to ještě horší :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2640
25.6.12 07:58

@Lajla dojdi si k nějakému urologovi a reš to tam. Pokud to máš takhle hodně, nevím zda může pomoct cvičení. Ale tohle většinou operují. Pak bys měla klid.
Já mám po porodu taky problém, i když né tak moc jako ty. A teda ted jsem těhotná podruhé, tak to až tak neřeším, pak budu cvičit a pokud to nepomůžu budu fakt řešit s urologem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6272
25.6.12 08:00

Ahoj a řešila jsi to s obvodním nebo s urologem? Pokud cvičení nezabírá, tak by měl urolog zvážit zda nepomůže oper. Řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
25.6.12 08:02

Ahoj nedávno jsem viděla v televizi nějakého doktora, který mluvil právě o tomle problému a říkal, jak jednoduchý operavtivní zákrok to je, a jak málo žen a i gynekologů o tom vlastně ví. Já bych na svého doktroa přitlačila. Je to tvoje zdraví a tebe to trápí. Prostě mu řekni, že cvičení už zkusilas, efekt nikde, tak že ať s tebou udělá něco pořádného. Přeju hodně štěstí. Stani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
25.6.12 08:05
@Lajla píše:
Prosím, zda má někdo tuto zkušenost ale moc mě to trápí a stydím se.
Jsem 3 roky po odstranění dělohy kvůli myomu..vše bylo ok ale posledního půl roku mám obavy kamkoli chodit bez vložky, mám hrozné problémy..jen se zasměju, nebo něco zvednu..mám hroznlou inkontinanci..nejde o to že by jen kapku..prostě jsem morká opravdu hodně že je to vidět. Minulý týden jsem po mnoha letech šla večer s přáteli tancovat..něco hrozného…zůstala jsem pak jen sedět..poněvadž kalhoty jsem měla celé mokré..chtělo se mi brečet a nevěděla jsem co s tím a jak to vyřešit a bylo to hodně vidět.
No a včera jsem šla ve s pejskem a stačilo zasmání a opět… jsem z toho neštastná protože cvičím ale žádný výsledek nevidím a bojím se už někam jít..dokonce jsem měla slipové vložky ale jako bych neměla nic :mrgreen: :mrgreen:..je mi 44 a mám pocit že toto už nevydržím..lékař řekl cvičit..dělám to a je to ještě horší :cert: :cert:

ahoj, to je určitě hodně nepříjemný problém, pamatuji si, jak tohle řešila moje mamka, ale ta to řešila prvotně s gynekologem, taky jí doporučil cviky, až když cviky nepomůžou, tak by se to řešilo operativně, není to těžký zákrok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11338
25.6.12 08:11

Jednak je blbost mít slipový vložky, kup si ty speciální inkontinenční (dělají se i malinký), třeba v eshopech Ti je pošlou i v diskrétním balení, pokud Ti je blbý jít pro ně do lékárny.

S odborníkem je dobrý se poradit i proto, že hodně lidí ty cviky cvičí blbě (říkala mi sestra na rehabilitaci po porodu). Jinak je pravda, že operace není náročná, čili pokud bys byla z těch, komu pomůžou, tak Ti to může problém vyřešit fakt rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67431
25.6.12 08:15

Určitě zajdi k dr, buď dostaneš pilule, návod na speciální cviky, nebo Ti můžou pomoct chirurgicky. Ono je to lepší řešit už jen kvůli psychice. Jo a ve zdravotních potřebách seženeš speciál vložky na inkontinenci. Není se zač stydět, tohle má hodně ženských, stačí to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
25.6.12 08:16

Chápu, že je to nepříjemné, ale než sedět v mokrých kalhotkách ve společnosti je lepší si v první řadě zajít do lékárny a koupit si speciální vložky ( nebo objednat po netu). Kupuji ji je mamce, mají opravdu velký výběr. Hlavně pohlcují zápach a opravdu sají, takže se ti tahle situace už nestane. Dále bych zašla k dr. jak radí holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
25.6.12 08:26

To cvičení je Mojžíšová, že se tak ptám?
Jinak asi nic lepšího než holky neporadím, jen vyjadřuji sympatii a doufám, že zatím to vhodné vložky a poté lékařská pomoc vyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11338
25.6.12 08:28

@Knihomyš Jsou to takzvaný Kegelovy cviky. Jako Mojžíšová taky dobrá, ale hlavní jsou cviky primárně na posílení pánevního dna. Dobře jsou popsaný třeba tady http://www.moliklub.cz/…nkontinenci/?….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10881
25.6.12 08:35

Jdi k doktorovi, pošle tě na operaci a budeš mít pokoj. Jedna moje dobrá známá s tím měla problémy a fakt se jí to spravilo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Terezkaaa
25.6.12 08:44

Ahojky, taky bych doporučila urologa, jinak ty cviky zaberou určitě, ale asi po nějaké době.:palec: uvidíš a nezoufej :))

• Citovat
  • Nahlásit
9578
25.6.12 08:47

Zajdi za Dr.-gynekologem, dá ti doporučení na urogynekologii. Tam ti udělají vyšetření a doporučí postup. při inkontinenci co popisuješ je většinou nutná operace, pod močovou trubici se dá tzv.páska - http://www.zelenahvezda.cz/…inkontinence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8998
25.6.12 09:55

Určitě urogynekologie. Jinak tento typ inkontinence se řeší drobnou operací - pod močovou trubici se vloží taková speciální páska. Je to malý výkon, který je hotový na pracovišti, kde to umí, za 20 min. a je po problému. Nevím, odkud jsi, v Praze mohu jistě doporučit kliniku U Apolináře :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26654
25.6.12 10:12

mam taky takovy problém,ale rozhodně ne v tomto stadiu.jsem po rakovině spodku a ten močák to odnesl.chodim pravidelně na urologii.dr.mi říkala,že kdyby to bylo už neunosné tak operaci.nějaké pasky,či co.ale pry to stejně není na moc dlouho.když slyšim tvuj problém tak bych nevahala ani minutu.hned se budeš citit lip a nebudeš se tolik trapit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat