Insolvence a manželství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.12.19 22:54

Insolvence a manželství

Ahoj holky, potřebuji se zeptat na názor nebo zda má některá podobnou situaci.
Jsem v oddlužení již rok a tři měsíce. Uz mám zaplaceno více jak 30% dluhů. Ačkoliv mi nebudete věřit, dostala jsem do dluhů kvůli své mamce nechtěla bych to nějak rozvíjet.
S partnerem jsme 5 let a chtěli bychom ae vzít. Samozřejmě mě zajímá, aby se ho ma insolvence také nedotkla. Psala jsem uz svému správci, ale zatím nemám odpověď. Můžete se ho to nějak dotknout? A ještě me zajímá můj partner chce za rok kupovat dům, když budeme manželé a ja v insolvenci, můžou mu ho sebrat? On tvrdí ze to bude hypotéku a vse brát na sebe tak nevidí důvod proč by nám ho měli sebrat. A spíš se obávám že když partner bude otevírat novou hypotéku aby nebyl problém ze jeho manželka je v insolvenci. Máte některá prosím nějaké zkušenosti?? Děkuji

T.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26628
29.12.19 23:07

Musíte rozdělit SJM, ale spíš doporučuju počkat s manželstvím až budeš mít ukončenou insolvenci. Pokud se vezmete dříve, budeš posuzovaná jako vyživovaná osoba a srazíš mu bonitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
29.12.19 23:10

Nemusel by hypo dostat kvůli tve insolvenci, doporučuji vyčkat s manželstvím;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
29.12.19 23:10

Spíš si myslím že by žádnou hypotéku ani nedostal když budete manželé. Těžko říct. Dům by Vám nesebrali, o tvém oddlužení bylo rozhodnuto formou splátkového kalendáře ne zpeněžení majetku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
29.12.19 23:13

Buď vyčkat až budeš mít vyřešené dluhy, nebo ať si vezme hypotéku ještě za svobodna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
29.12.19 23:14

....

Když se vezmete, tak oškubou i pána. Pro správce by to bylo vítané sousto. Asi byste měli počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
29.12.19 23:15

@Tecumseh i kdyby měli zůžené manželství, nebo předmanželskou smlouvu?
Se mě to netýká, jen zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 23:18

To jsme říkali, že by nejdřív koupil dům a pak se vzali a udělali predmanzelskou smlouvu. Tak je nam 31 nechce se nam čekat do 35ti :(

• Citovat
  • Nahlásit
1592
29.12.19 23:19
@Bobsh píše:
@Tecumseh i kdyby měli zůžené manželství, nebo předmanželskou smlouvu?
Se mě to netýká, jen zajímá.
…já nevím, nechci šířit žádné dohady. Třeba se vyjádří někdo fundovaný ještě…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26723
29.12.19 23:19

Počkala bych na konec insolvence. Chlap ať si zatím vezme hypo jen na sebe a za to můžete pořizovat, ale dohromady to zatím nedávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 23:27

Jsem v insolvenci a az po roce jsem uzavrela manzelstvi. Manzela se ma insolvence vubec nedotkla, nikdo ho neoskubal. Nema problemy s bankou pri vyrizeni uveru, posuzuji jen ho jako zadatele a ja jen smlouvu podepisi, ze o tom vim. Takze se neboj se vdat. Jedine je, ze se manzel bere jako vyzivovana osoba, takze z vyplaty ti vezmou mensi castku. Prosim anonym nebo smazat

• Citovat
  • Nahlásit
26628
29.12.19 23:29
@Tecumseh píše:
Když se vezmete, tak oškubou i pána. Pro správce by to bylo vítané sousto. Asi byste měli počkat.

Proč by ho měli oškubat? Jednak budou mít rozdělené sjm, takže jeho se její insolvence netýká a hlavně, ona evidentně platí dost, když má po roce splaceno 30%. Jediný problém je v tom, že ona by mu srazila bonitu pro hypotéku. Pokud má dostatečný příjem, není důvod, aby nedostal hypo i když budou manželé. Nicméně by bylo lepší, kdyby si ji vyřídil ještě před manželstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 23:54
@Janli píše:
Proč by ho měli oškubat? Jednak budou mít rozdělené sjm, takže jeho se její insolvence netýká a hlavně, ona evidentně platí dost, když má po roce splaceno 30%. Jediný problém je v tom, že ona by mu srazila bonitu pro hypotéku. Pokud má dostatečný příjem, není důvod, aby nedostal hypo i když budou manželé. Nicméně by bylo lepší, kdyby si ji vyřídil ještě před manželstvím.Jj ro bude asi nejlepší 🌟
Chtěli bychom svatbu někdy za dva roky
@Anonymní píše:
Jsem v insolvenci a az po roce jsem uzavrela manzelstvi. Manzela se ma insolvence vubec nedotkla, nikdo ho neoskubal. Nema problemy s bankou pri vyrizeni uveru, posuzuji jen ho jako zadatele a ja jen smlouvu podepisi, ze o tom vim. Takze se neboj se vdat. Jedine je, ze se manzel bere jako vyzivovana osoba, takze z vyplaty ti vezmou mensi castku. Prosim anonym nebo smazatDěkuji snad mi můj správce odepiše a napíše více.

Muj dluh je 380 tisíc za rok jsem splatila 170 tisíc. Mam vysoké příjmy. Partner bere 50 tisíc čistého měsíčně.
On me chce právě ze všeho po dobu insolvence vynechat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 23:56
@Janli píše:
Proč by ho měli oškubat? Jednak budou mít rozdělené sjm, takže jeho se její insolvence netýká a hlavně, ona evidentně platí dost, když má po roce splaceno 30%. Jediný problém je v tom, že ona by mu srazila bonitu pro hypotéku. Pokud má dostatečný příjem, není důvod, aby nedostal hypo i když budou manželé. Nicméně by bylo lepší, kdyby si ji vyřídil ještě před manželstvím.

Ano řešili jsme ze by nejdřív koupil dům a pak bychom se vzali za ty dva roky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.20 12:11

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně insolvence a manželství a alimentů. Omlouvám se, ale nechci z osobních důvodů to vypisovat do diskuse, ale pokud by měl někdo zkušenosti hlavně co se insolvence týká, mohly bychom se kontaktovat přes sz? děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat