Insolvence a přepis auta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 19:46
Insolvence a přepis auta

Hezký večer, prosím Vás potřebuji poradit.. Moje máma si na mě vzala cca rok zpět několik nebankovních půjček. Nechala jsem u ní jednou peněženku a ona si ofotila můj OP a řidičák. Adresu použila moji. Přišla jsem na to až když mi domu přišel dopis od jednoho z věřitelů s upomínkou, že dosud nebyla uhrazena splátka. Přišla jsem tedy za ní a ke všemu se mi přiznala. Já sama Jsem byla na mateřské a nemohla jsem si vzít žádnou půjčku, abychom to nějak zaplatili. Jsem rozvedená, takže jsem se v podstatě neměla ani na koho obrátit. Začala jsem to tedy řešit s mámou tak, že dá vše, co může a každý měsíc prostě půjdeme aspoň na půl, aby to bylo co nejdřív splacene. Fungovalo to 3 měsíce. Pak se úplně odrizla. Pořád se vymlouvala, že peníze nemá.. Musela jsem to začít řešit. Vzhledem k tomu, že jsem byla na mateřské, tak Jsem neměla žádné možnosti. A udávat jsem ji tedy nechtěla. Takže jsem to začala látat nějak sama. S dvouma detma.. S mateřskou.. Uf. No každopádně teď už to prostě nezvládám. Vůbec. Tak přemýšlím, že vstoupím do insolvence. Ale je mi z toho abych řekla pravdu pěkně zle :(
Víte někdo, jak to prosím funguje, jaké jsou podmínky, atd? Teď jsem například dostala od dědy auto.. Přepisuje se na mě. Jak to tedy bude s autem když chci vstoupit do insolvence? Omlouvám se za takový sloh.
Děkuji moc za jakoukoliv odpověď

Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 18.06.19 19:50

A ted tu o Karkulce :roll:

smajlik345
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 18.06.19 19:54

Nepřepisuj auto ale podej na ni trestný oznámení. Že si na tebe vzala bez vědomí půjčku. Ono se to dá zjistit kdo smlouvu o půjčce podepsal. Takže jedině tak se z toho dostaneš a nemusíš mít insolvenci

Zumpa
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 18.06.19 20:03

Tyhle pohádky podvodníků.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 18.06.19 20:04

Jak ofotila občanku a řidičák? 8o

smajlik345
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 18.06.19 20:24

Ono to pohádka být nemusí. Zakladatelko ozvi se mi kdyžtak do Sz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 20:56

Nevím jak u zakladatelky, ale bohužel se to děje, takže odsuzovat ji šmahem jako pohádkářku je nesmysl. Manžel je finanční poradce a už na toto několikrát narazil. V lepším případě se zjistí jen splacená půjčka u společností typu provident, v horším i nějaký škraloup v podobě neuhrazených splátek. Zakladatelko, rozhodně podej trestní oznámení. Přece nebudeš pět let okrádat svoje děti.

JulieFl
Kecalka 275 příspěvků 18.06.19 21:43

@Tazvesnice prosím?! :?

JulieFl
Kecalka 275 příspěvků 18.06.19 21:47
@JulieFl píše:
@Tazvesnice prosím?! :?

Paní má evidentně nějaký problém, za který asi nemůže přímo ona, ne? Nějak tedy nechápu vaši připomínku.

Jinak bych asi také neprepisovala auto a udála určitě tu mámu.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 18.06.19 22:00

@JulieFl napsala jsem svuj nazor, od toho to tady je ;) :mavam:

Pribinacek
Stálice 51 příspěvků 19.06.19 11:57

Existují dva způsoby oddlužení, v jednom dluhy postupně splácíš, ve druhém je hradíš prodejem majetku. Cílem je vždycky zaplatit během 5 let alespoň 30 % dluhů nezajištěných věřitelů. Takže nechat na sebe teď převést auto je nerozum, jen riskuješ, že o něj rychle přijdeš. Pokud nejsi schopná splatit ani tuhle částku, což je za popsané situace klidně možné, je možné oddlužení taky dosáhnout, ale závisí to čistě na rozhodnutí soudu. Pokud oddlužení nepřizná, všechny dluhy zůstanou dál. Navíc riskuješ, že až v budoucnu budeš potřebovat půjčku pro sebe, nikdo ti ji kvůli takovéhle historii nedá. Takže taky hlasuju pro to udat mámu, když se ke splácení nemá. Jen riskuješ, že to na spoustu dalších let semele tebe a tvoje děti.

Váš příspěvek
Reklama