Insolvence a slavní - jaktože nemají na zaplacení dluhů?

11439
8.12.20 13:35

Insolvence a slavní

Četla jsem článek o Bořkovi Slezackovi. Měl insolvenci a dluh byl přes 1 100 000 Kč. Zaplatil jen 30 % a zbytek mu byl odpuštěn. Chápu to správně, že ti, kterým se dluží, někdo nezaplatí a mají smůlu. V podstatě dlužník je na tom mnohem lépe. Další věc je, že nechápu, jak je možné, že nemá šanci splatit takovou částku. Nepřijde mi zase tak vysoká. Kolik si vydělal účinkováním v Tváři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6783
8.12.20 13:40

Si jej muzete v tom ins. rejstriku najit, jestli je to pravda nebo jen kec. A jinak to tak je, ze pri insolvenci veritele ostrouhaji a prijdou o penize. A ano, dluznik ma vyhodnejsi postaveni nez veritel. Mate snazsi se dluhu zbavit nez z nekoho penize dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
8.12.20 13:43

Ano, pokud mu soud insolvenci schválí, po uhrazení 30 % přihlášených pohledávek je oddlužený. Nevztahuje se to to ale úplně na všechny pohledávky (náhrada škody. z trestné činnosti, výživné).
Tu máš odkaz na veřejný insolvenční rejstřík. Pokud tě to baví, pátrej…
https://isir.justice.cz/…mon/index.do

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3977
8.12.20 13:44

NO ono je těch slavných daleko víc :lol:
třeba Marek Taclík, že..
i jeho výplatnice z Divadla k nahlédnutí zde
https://isir.justice.cz/…cu_detail.do?…

ale tak to prostě JE
takový je insolvenční zákon
padni komu padni…

pokud někdo (většina) splatí jen 30% apod. dluhu
tak to vnímám jako obrovský podvod na věřitelích…
ale jak to kdo cítíme, je zákonu fakt Egal ;)

a jelikož s těmi lidmi pracuji, tak vím, že mají úplně jiné příjmy než jen oficiální,
nechají si napsat jen ofiko dar nebo plat a jsou vysmátí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
8.12.20 14:04

Ono i slavni jsou jen obycejni lidi. Bohati, chudi, ochcankove i poctivi. :nevim:
Z pohledu veritele je insolvence samozrejme zlodejna. Na druhou stranu z pohledu dluznika je to kolikrat jedina sance na zachranu (kdyz pominu fakt, ze si za to muzou sami).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
8.12.20 14:08

Lepsi insolvence nez exekuce. Tu clovek v zivote nezaplati

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
8.12.20 14:11

@Lucy75 Nikdy mě tohle moc nezajímalo, tak jsem koukla jen ze zvědavosti, ale jako to mi přijde šílený, že takhle lehko a dostupně se dá zjistit někoho RČ 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
8.12.20 14:16

@Sára 1 Jsem si musela vygůglit, kdo to je a pořád nevím :mrgreen: Ono to není o výši příjmů, ale o finanční gramotnosti, stačí se podívat na zkrachovalé sportovce, co brali astronomický peníze, o kterých se většině ani nezdá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19021
8.12.20 14:18
@osvc píše:
@Lucy75 Nikdy mě tohle moc nezajímalo, tak jsem koukla jen ze zvědavosti, ale jako to mi přijde šílený, že takhle lehko a dostupně se dá zjistit někoho RČ 8o

Lehko? Na katastru nemovitostí máš rodný číslo každýho majitele nemovitosti… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
8.12.20 14:22
@Janli píše:
Lehko? Na katastru nemovitostí máš rodný číslo každýho majitele nemovitosti… :nevim:

Myslíš, přes web nahlizenidokn.cuzk.cz? Schválně jsem to zkusila a rodný číslo tam nikde nevidím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11439
8.12.20 16:20
@Persefona píše:
Ano, pokud mu soud insolvenci schválí, po uhrazení 30 % přihlášených pohledávek je oddlužený. Nevztahuje se to to ale úplně na všechny pohledávky (náhrada škody. z trestné činnosti, výživné).
Tu máš odkaz na veřejný insolvenční rejstřík. Pokud tě to baví, pátrej…
https://isir.justice.cz/…mon/index.do

Ale nebaví. Pátrat nebudu. Jen mě to zaskočilo. Jako chápu, ze pokud má někdo vysoké dluhy, tak nemá šanci to splatit. Ale zrovna milion mi přijde docela dosažitelné to zaplatit. Ani nechci vědět, jaké má měsíční příjmy a jaké výdaje. Určitě vyšší než já. A já nemám žádné dluhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
8.12.20 17:51

@Sára 1 Nemyslela jsem to zle. Já do toho nahlíží často z pracovních důvodů. Taky se mi to nelíbí tohle nadrzovani dlužníkům, ale bohužel státu se v minulosti úplně vymkly exekuce z rukou. Spousta lidí se dostalo do hroznych průserů, dohled nad soukromými exektory téměř žádný, takový stát ve státě. Takže zákon o insolvenci dává aspoň nějakou naději se z toho dostat. I když někteří lidi jsou nepoucitelni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2910
8.12.20 17:54
@Sára 1 píše:
Ale nebaví. Pátrat nebudu. Jen mě to zaskočilo. Jako chápu, ze pokud má někdo vysoké dluhy, tak nemá šanci to splatit. Ale zrovna milion mi přijde docela dosažitelné to zaplatit. Ani nechci vědět, jaké má měsíční příjmy a jaké výdaje. Určitě vyšší než já. A já nemám žádné dluhy.

Asi nenapíšu nic nového, když uvedu, že s vysokými příjmy jdou ruku v ruce vysoké náklady a často nízká finanční gramotnost. A pak stačí výpadek příjmu, půjčky, protože se přece ten přijem zase zvedne…
A to nepočítám investice do “zaručených” obchodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36450
8.12.20 19:22
@riccius píše:
Asi nenapíšu nic nového, když uvedu, že s vysokými příjmy jdou ruku v ruce vysoké náklady a často nízká finanční gramotnost. A pak stačí výpadek příjmu, půjčky, protože se přece ten přijem zase zvedne…
A to nepočítám investice do “zaručených” obchodů.

tak tak, navíc celebrity se rekrutují ze všech vrstev společnosti, leckdo z nich prostě nemá mozek na to, aby uměl hospodařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
9.12.20 10:17

A Veronika Gajerová, další, kdo má solidní příjmy, ale odmítá uhradit závazky… místo insolvence by měli tihle lidé skončit ve vězení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat