Internát nebo studentský byt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Neli114
Stálice 59 příspěvků 11.08.19 21:19
Internát nebo studentský byt?

Ahoj, za rok už nás čeká střední a s dcerou právě řešíme, jestli je lepší internát nebo studentský byt. Máte někdo zkušenosti? Jak to vyjde finančně apd? Předem děkuji za odpověď :srdce:

Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2813 příspěvků 11.08.19 21:21

Internát. V bytě bude zbytečně separovaná, musí si zajistit navíc stravu.. do bytu může jít, kdyby se jí náhodou na internátě nelíbilo. Pro mě to ale byly nejlepší roky.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 11.08.19 21:24

Finančě určitě intr. A studentský byt záleží na tom, jestli se dokáže o sebe postarat. Nakoupit si. Připravit nějaké jídlo kromě oběda ve škole. JE to hodně o samostatnosti a zodpovědnosti

Ester13
Kelišová 5934 příspěvků 11.08.19 21:28

Jednoznačně intr. Finančně i vzhledem k věku.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 8494 příspěvků 11.08.19 21:29

Intr viz výše

Kecalka 458 příspěvků 11.08.19 21:51

Ze začátku bych volila intr, aby se seznámila apod. A když se jí tam nebude líbit, tak určitě spolubydlení. To bude ale určitě o něco dražší, hlavně jestli bude chtít mít pokoj jen sama pro sebe. Mně třeba intr nevyhovoval, tři roky jsem tam byla opravdu nešťastná ale to bylo tím, že jsem byla na pokoji s holkama se kterými jsem se nesnesla… Čtvrtý rok jsem byla ve spolubydlení, měla jsem pokoj pro sebe.. platila jsem 2500 ale dlouho jsme hledali, v Praze to bude určitě o dost víc. Na intr nevzpomínám ráda, ale my měli komunistický režim, do 6 na intru, pak už nás pouštět ven nechtěli, hnusný jídla jako např. pizza ála lečo, drožďová pomazánka apod, pořád nějaké schůzky s vychovatelkou, ale možná by to nebylo tak zlý, kdybych tam měla někoho k sobě

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 28604 příspěvků 11.08.19 21:52

Intr aspoň do plnoletosti.

Murka
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 12.08.19 08:05

Za mě jednoznačně intr, aspoň než bude plnoletá. Přece jen je to trochu dozor (vím, že všechno se dá obejít :grinning:). Bude mít zajištěné jídlo, pokud není vyloženě rozmlsaná, tak to zvládne. Navíc se naučí tolerantnosti k ostatním. Pokud nastoupí hned na začátku roku spolu s ostatními, mělo by to být v pohodě.
Já nastoupila na intr až ve třeťáku, navíc až v listopadu. Čtyřlůžkový pokoj, kde bydleli tři holky spolu už tři roky. Celkem peklíčko to bylo.

Uživatel je onlinesagina
Echt Kelišová 8116 příspěvků 12.08.19 08:34

@Neli114 mám holku na střední a je na intru, o samostatném bydlení jsme ani neuvažovali. intr nás stojí 1.100 Kč na měsíc, k tomu má zajištěnou celodenní stravu (od září podražili, 87 Kč na den). jídlo tedy pokud nechce, nemusí si objednávat všechno, třeba pátky si objednává jenom snídani se svačinou. zrovna u nich vaří dobře. jako matka navíc vidím bonus v povinné době na učení. doma se holka neučila ani náhodou, tam tedy tu knížku otevře, když už tam teda ta klidová učící doba vyhlášená je a když už tedy je na pokoji se spolužačkou, tak se učí společně. nemluvě o tom, že intr zajišťuje aktivity, aby se jim dětičky nenudily - divadlo, sport, herna, snad i nějaké kroužky… na intrácký režim si nestěžuje, ale fakt je ten, že u nich to není žádné vězení. v rámci výběru školy jsme viděli ještě jeden intr, tam to vypadalo přísnější.

Váš příspěvek
Reklama