Intolerance laktózy u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 21.12.17 19:30
Intolerance laktozy u miminka

Zdravím vás, prosím, máte někdo zkušenosti s intolerancí laktozy u miminka? Jak se to poznalo? Jak se to projevovalo?

Mám tříměsíčního chlapečka a od narození jsme na UM. Žádné mu zatím nesedlo. U krmení děsný tyjátry, napije, řve, kroutí se. Vypije sotva půl dávky. Začala jsem mu to dávat v polospánku, jinak to do něj nedostanu. Když pije, slyším, jak to v něm žbluňká.. Naše paní doktorka si myslela, že to je ABKM, dostali jsme Nutrilon AC a to bylo ještě horší. Akorát mi spadnul na váze. Už takhle pomalu přibírá. Říkám si, že třeba jen nepotřebuje tolik, ale on vypije ve 4 ráno 130 ml a v půl 10 ho přemlouvám s flaškou..Už teď by měl vypít přes 850 ml za den, my se však dostaneme tak na 700, když je dobrý den… Zítra ještě jdeme teda na sono bříška, tak snad to bude v pořádku. Děkuji za reakce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Špageta
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 21.12.17 19:44

@mayunka U nás to bylo podobné. Také skoro od narození na UM. Od začátku průjmy, bolesti, neprospívání a později se přidala i červené pupence. Hrozně maličko přibíral. Zkusili jsme pak Nutrilon Allergy Care, tam bylo malé zlepšení, ale po pár dnech to samé. Hrůza.
Nakonec jsme skončili na Nutrilon Allergy Digestive Care, které bylo jednoznačně ono. Hned 100% zlepšení. Různé testy a vyšetření dělali malému během prvního roku několikrát. Nic se nikdy neprokázalo.

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 21.12.17 19:46

Malá i malý to měly, kojit jsem přestala a začali s um Al 110 a byl klid, měli problémy stylem, silné prdíky, zvracení, průjem, a sem tam vyrážka, navíc se mi pak začali sami koj mléku bránit. Jinak to množství mléka má každé jinak, malý se mi nikdy nedostal výše než na 100ml…ale naštěstí to bylo jen přechodné, nyní oba bez problému, d říkala že některá miminka s tím mají problém a musí jim bříško dozrát :)

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19706 příspěvků 21.12.17 20:07

@mayunka zkus Nutrilon Allergy digestive Care anebo nutrilon low lactose, ten jsme používali až do 2,5 roku.
U nás IL nez nadýmacích problémů a křečí, akorát průjmy, nestrávené kousky ve stolici. Navíc měl tedy ABKM.

Příspěvek upraven 21.12.17 v 20:07

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 21.12.17 20:07

No mně taky vypije cca tu 100ku. Jen třeba v noci ve spaní víc. Doktorka sama neví, tak mě napadlo právě zítra zkusit koupit to mlíko bez laktozy. Jinak malej má řidší stoličku, ale tak jednou denně. Myslíte, že by to mohlo být ono? Nezvracíme, párkrát teda dávku vyhodil, ale to spíš se mu zvedl žaludek. A mezi jídli ho asi ani bříško nebolí, je strašně hodnej. ale to krmení je horor. @Špageta @brumi

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 21.12.17 20:08

@Ha-ni Napadla mě spíš Beba AL

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19706 příspěvků 21.12.17 20:09

@mayunka já myslím, že to je celkem jedno. My jeli na tom nutrilonu. :)

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 21.12.17 20:32

@Ha-ni A taky byl tak hořkej? My měli ten alergy care a vypil mi za den jen 400. Chudák nekadil a děsně smrděl, když prděl :-)

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19706 příspěvků 21.12.17 21:00

@mayunka ne, ten bezlaktozový byl celkem sladký.

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 21.12.17 21:21

No tak uvidime, aspon zkusime. Ted jsem do nej zase dostala aspon 100. Pritom nejedl 4 hodky.. Chjo @Ha-ni

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 21.12.17 21:30

@mayunka malej byl taky jinak hodny jen take urputne mleko odmital plus ten prujem zlungani v brisku a pod. Po vymene se to dost zlepsilo ale i tak neco po 7 mesici prestal mleko zcela odmitat a zustalo mu to do ted kdy ma 3 roky. Mlecne zcela bojkotuje. Jen vyjmecbe vezme na milost sem tam jogurt. A porce jidla ma jak vrabec az to neni mozne ze mu to staci, max 10 lzic a konec a to bud jen polevka nebo druhe. Oba chody bez sance

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 21.12.17 21:47

Za jak dlouho myslis, ze by mlicko zabralo? Pil pak vic? @brumi

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 22.12.17 07:39

@mayunka pil víc, ale jen trochu, jak jsem psala mléko tak nějak celkově odmítá a vždy odmítal, ale mlíčko zabrala do dvou dnů

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 22.12.17 11:36

Tak zkusime a uvidime. Jinak na sonu vse dobry @brumi

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 22.12.17 11:54

@mayunka tak to je moc dobře že vyšlo sono dobře :). Určitě vyzkoušej a uvidíš, to trávení mimisku je někdy na palici :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama